Skocz do zawartości
CEL

Jaki Zasilacz Do Bx

Rekomendowane odpowiedzi

jaki zasilacz byście polecili do dysku, czytnika, nagrywarki i tnt2m64 (z tym, że nie wiem czy ta karta będzie na zawsze, czy może pojawi sie cos bardziej odpowiadajacego przyszłemu procesorowi, teraz celeron400), żeby był stabilny i jak najcichszy.

 

niech mi ktoś wyjaśni jak to jest. czytałem troche o zasilaczach i nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale z tego co zrozumiałem to obecne komputery mają inną mocną linie napiecia(co to dokładnie znaczy), niz starsze, czyli mój abit be6. czy w takim razie jest to problem przy zmianie zasilacza, czy nie wiem robią jeszcze kompatybilne ze starymi komputerai czy też to mi nie zrobi różnicy że będzie zasilacz z inna mocna linią. i jeszcze jedno, teraz większość zasilaczy ma wentylatory na górze, czy obódowa musi mieć tam dla niego specjalny wlot powietrza (w pewnym momencie przestałem sie interesować tematem, więc to moze być smieszne dla kogoś pytanie, ale nie wiem). Pewnie mi zostaje taki z wiatrakiem na tylnej scianie.

 

a tak na marginesie to co byscie polecili do chlodzenia procesora, żeby pasowało na slot1 z przejściówką na ppga i zmieściło pod ramy, no i żeby było cicho oczywiście.

Edytowane przez CEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takim sprzęcie każdy zasilacz z linią -5V da rade <-- szukaj takiego bo niektóre nowe nie mają a twój komp będzie tego wymagał ...

każdy markowy od 200W ...

 

PS. Mocny zsilacz teraz to taki z mocną linią 12V <-- bo z tej linii zasila się obecnie CPU i grafe,

twój komp będzie ciągnął z lini 5V dla procka więc tą linie powinien mieć mocniejszą (ale to bez znaczenia bo celek 400 ciągnie tyle co i nic chyba że jedziesz na suchym lodzie i MAX OC :D )

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to to nawet na zasilatorach 250 W działało - inna sprawa, że zasilacz musi mieć mało obciążone +5V bo inaczejbędzie wiatrak na 1200 - 1500 obr chodził - szukaj fortrona mdn albo gln, hln, oczywiście zależy ile chcesz dołożyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałem czegoś z -5v i znalazłem tylko te (z 350w)

chieftec-gps350eb101a-bulk

be-quiet-straight-power

chociaż dziwi mnie, że wyszczególnione jest -5v, a na zdięciu tabeli z zasilacza jej nie ma. ile amperów powinno być na tej linii?

procesor sie zmienił na 1.4ghz a grafika to poszukm jakas 5900

jakie powinno być PFC bo jeden i drugi maja inne?

 

taki sam tylko z aktywnym PFC

chieftec_gps_350w

Edytowane przez CELK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to to nawet na zasilatorach 250 W działało - inna sprawa, że zasilacz musi mieć mało obciążone +5V bo inaczejbędzie wiatrak na 1200 - 1500 obr chodził - szukaj fortrona mdn albo gln, hln, oczywiście zależy ile chcesz dołożyć ?

Chyba nie zrozumiałeś potrzeb autora, bo kierujesz go na manowce.

Do antycznego sprzętu (takiego należy szukać) to są Delty 300W, ewentualnie fortrony 200-250W dostepne na Allegro

Żaden GPS czy Straight Power, bo to nie będzie działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...