Skocz do zawartości
mothman

Obudowy Sharkoon

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem żeby założyć zbiorczy temat o obudowach Sharkoon na wzór tematu o budach Chiefteca. Można tutaj wyrazić opinię na temat tych skrzyń a także zadawać pytania (mam nadzieję, że posiadacze odpowiedzą).

 

Sam posiadam obudowę Rebel9 Economy Black. Kiedy tylko ją zobaczyłem od razu mi się spodobała, jest prosta i ma dość... Roboczy wygląd (front z siatki). Po przeczytaniu całej masy komentarzy w sklepach internetowych, opinii na forach i kilku testów zdecydowałem się ją kupić, była bardzo zachwalana. No i niestety mocno się rozczarowałem. Przy wyjmowaniu z pudełka odkryłem, że obudowa prawie nic nie waży, było to zapowiedzią dalszych, nieprzyjemnych odkryć :lol: Następne, co mi się rzuciło na uwagę - wszystkie blachy są cieniuteńkie, w tym szkielet obudowy. Już moja prehistoryczna obudowa DTK Computer jest solidniejsza. Zaślepki 5,25" bardzo słabo trzymały się w obudowie i po wyjęciu nie mogłem skutecznie zamontować ich z powrotem. Każde ich dotknięcie lub wstrząs budynku (mieszkam w miejscu, gdzie codziennie doświadczam tąpań spowodowanych działalnością górniczą) kończył się tak, że zaślepki sobie wypadały z frontu obudowy. Skończyło się tak, że wkleiłem je tam na stałe :lol: Do obudowy dostajemy 4 komplety szyn do zamontowania urządzeń 3,5" w otworze 5,25" - te, o dziwo, są całkiem solidne. W komplecie jest także duża ilość śrubek. Jakość śrubek tak jak i całej obudowy pozostawia wiele do życzenia, każda próba mocnego dokręcenia czegokolwiek kończy się zerwaniem gwintu śruby :roll: Po takich oględzinach stwierdziłem, że nie wsadzę sprzętu do tego badziewia. Przeszedłem się do lokalnego sklepu komputerowego i za 180zł (wydatek o 30zł większy niż zakup Sharkoon) kupiłem Chieftec Aegis CH-05-B-B. Nie jest tak ładny, nie da się w nim zrobić takiego przewiewu jak w Rebel9, ale jest stabilny, solidny (waży z 10kg) i lepiej wykonany (bez porównania). Uważam, że nie warto pchać się w tanie obudowy, lepiej dołożyć/oszczędzić na czymś i kupić solidną budę, która nie będzie się trząść jak galareta i dzwonić śledziami PCI. I już nigdy ślepo nie zawierzę opiniom z internetu Dołączona grafika

 

A teraz pytanie do posiadaczy innych obudów Sharkoon - czy jesteście z nich zadowoleni? Bo jak, jak widać nie Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego Rebela 9 Eco Black mam od ~połowy kwietnia. Problemów z zaślepkami nie miałem - bez problemu je wyjmowałem, wkładałem i się trzymały. Blachy faktycznie do najgrubszych nie należą ale w wibracje chyba tylko raz mi wpadly jak wsadzilem na chama do zbyt ciasnej wnęki w biurku. Brakuje trochę udogodnień w stylu beznarzędziowy montaż kart i napędów, ale za 119zł które dałem za nią jest jak najbardziej godna polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam Sharkoon Rebel 9 Eco Black i rowniez sobie chwale. Co prawda stoi troche niepewnie ale w wibracje przez to nie wpada. j/w brakuje szybkiego monetazu ale nadrabia to ladnym wygladem i przewiewem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam sharkoon revenge eco black.

buda dosc solidna, ciezka (prawie 7kg) nie wpada w zadne wibracje.

przewiew dobry (miejsce na 4 wentyle 120 - przod, tyl i 2x bok)

w zlozonej budzie jest dosc cicho

oglonie jestem z budy bardzo zadowolony, szczegolnie za ta cene (dalem za nia rok temu 140pln)

uwazam ze budy sharkoon sa jedna z najlepszych propozycji w swojej cenie (tylko troche wyzszej od badziewnych codegenow modecomow i reszty zlomu noname)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Sharkoon Revenge Value od sierpnia 2007 . Chłodzi bardzo dobrze (mam jeszcze jeden wentyl z tyłu) Przedni wentyl podłancza się do molexa , boczny 250mm ma dwie końcówki (do molexa lub płyty). Od bocznego słychać przepływ powietrza - dźwięk jest niższy w porównaniu do boxa intela czy karty graficznej (bardziej je słychać niż te 250mm). 2 górne miejsca są na napędy (ale niekoniecznie) - Przedni panel ma tam , odchylane przez wysówającą się tackę , klapki/drzwiczki.

Dwa dyski w zatokach 3.5" wpadały w wibrację. Teraz leżą na gąbkach. Jeden na spodzie obudowy a drugi na spodzie od zatok 5.25" Oczywiście teraz drganie nie występują.

Muszę przyznać , że te szumy zaczęły mi przyszkadzać i możliwe że ją zmienię na bardziej zamkniętą (bez wentyla z boku) albo wyciszę tylko kartę i procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...