Skocz do zawartości
Vanzator

Problem Z Bios (jego Brak?)

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc jako, że jestem nowym użytkownikiem i nie wypada zadawać pytań bez ówczesnego przywitania się... Witam smile.gif

 

Na początek dodam, iż jestem słaby w te klocki i moja wiedz na ten temat jest czysto powierzchowna.

Mój problem wygląda następująco:

 

Wirusy nie dawały mi żyć, skanowałem komputer parę razy programami typu Ad-aware, ale nic to nie dawało. Przerywało mi internet co 5 min itd.

Postanowiłem przeinstalować Windowsa, robiłem to wiele razy tak więc podszedłem do tego ze spokojem wiedząc, że wszystko pójdzie jak po maśle.

Jednak kłopoty zaczęły się już na początku, gdy chciałem ustawić Bootowanie CD-ROOM'u.

Wiem, że jest to niemożliwe, ale wygląda to tak jakbym nie miał na swoim komputerze BIOS'a.

 

Przy uruchamianiu komputera wciskam klawisz "End" po czym zamiast BIOS'a otwiera mi się Q-Flash Utility v 2.02, wygląda to mniej więcej tak:

 

 

Q-Flash Utility v2.02

 

Keep DMI Data Enable \ Disable

Update BIOS from Drive

Save BIOS to Drive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro QFlash to pewnie Gigabyte, do biosu wejdziesz przez DEL.

 

własnie mam podobny problem, z tym że mi się po uruchomieniu kompa cały czas ładuje się ten q-flash;

gdzie to zmienić (pewniw w biosie ale nie moge dojść gdzie) żeby sie normalnie system ładował;

płyta gigabyte m61pme-s2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sie uruchamia bez naciskania? Jaki dokladnie komunikat sie wyswietla? Resetowales cmos?

opisze dokladnie:

komputer nowiutki; założyłem kilka profili do logowania; znajoma się logowała i zle wpisala haslo kilka razy i komp zawisl; wyłączyłem i włączyłem kompa i od razu przy starcie ładuje mi się q-flash utility; pomyslalem ze bios trzeba uaktualnić więc to zrobiłem ale nie pomoglo; tylko przy starcie był komunikat że system jest w safe mode czy coś w tym stylu, daje się wejść do biosa ale jak z niego wychodze to wciąż ładuje się q-flash;

wyciągalem już nawet bateryjkę z płyty ale nie pomaga;

o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...