Skocz do zawartości
WwWirus

Modyfikacja Obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po dość długiej lekturze związanej z modingiem Waszych komputerów stwierdziłem, że bardzo fajnie byłoby mieć coś podobnego. Otóż chciałbym spytać się Was doświadczonych użytkowników o doradzenie mi w jaki sposób mogę upiększyć swój komputer od środka. Poniżej zamieszczam kilka fotek z moją obudową. (Przepraszam za jakość ale na lepszą mnie nie stać :()

 

Specyfikacja komputera:

Procesor: Intel Core 2 Duo E4500 - Chłodzenie Freezer 7 Pro

Płyta główna: Gigabyte P31DS3L

Karta graficzna: Palit 8600GT Sonic+

Pamięć RAM: DDRII 2x1GB GoodRAM 667

HDD: 2x160GB Seagate&Hitachi ATA

Napęd: DVD-RW Samsung SATA

Zasilacz: Take Me 400W

 

Strona zewnętrzna:

 

Dołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Strona wewnętrzna:

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Dostępne środki:

 

Dołączona grafika - Diody zielone/czerwone/żółte mniejsze i większe.

Dołączona grafika - Przykład większej diody z "przedłużaczami".

Dołączona grafika - Przełączniki (jeśli będzie trzeba więcej to się znajdzie :P)

Dołączona grafika - Kawałek gumowej rurki. (Powiedzmy na neon :P)

Dołączona grafika - Przejściówka molex żeby podłączyć dodatkowy wentylator.

 

Kiedyś myślałem o czymś takim:

Dołączona grafika

Włożyć między panele po dwie diody, i pod obudową zrobić jakieś neonki.

Myślałem też o plexi. Jeśli doradzilibyście, że tak będzie lepiej to postaram się coś takiego dorobić.

Prosiłbym też, żeby Wasze rady nie były zbyt drogie, bo zbyt mocno z kasą nie stoję :/

 

PS. Proszę nie wypisywać postów typu "zainwestuj w lepszy aparat a nie w kompa", "google coś doradzi" itp.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez WwWirus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz kupić trochę plexi (o,5m2) i zrobić okno i coś SAM na tym wygrawerować np twój login czy coś innego koszt około 40-50zł

 

W slotach na napędy optyczne możesz umieścić wiatrak z osłoną z siatki dziurkowanej koszt wiatrak 20 siatka 10 więc 30

 

z tych wężyków możesz sobie zrobić neonki i podświetlić co tam chcesz.

 

Z kawałka grubszej plexi możesz na dole zrobić to światełko zielone.

 

Później może coś więcej wymyśle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

plexi 50 x 50 x 4 : 24zł (pół mi zostało)

farba 25zł

weltyle były

dwa dni dłubania

raszta fotek

http://forum.purepc.pl/temat/modyfikacje/r.../268096/30.html

moze nie jest to wypas ale naj ważniejsze ze tobie sie będzie podobało co zrobisz

 

 

moze jakieś nogi z plexi

 

fajnie by wyglądało jak być wywalił te przełączniki gdzies indziej i zrobił dziurke na wentylator trosze szpachli i załatwione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafix6814 - nie wiem czemu napisałeś "może i nie wypas".. mi się bardzo podoba Twoja obudowa.

Co do tych neonków własnej roboty to może być mały problem (może być wynikający z mojej niewiedzy na temat elektroniki), podłączałem dwie diody do baterii 9V w tej rurce i powiem szczerze, że bardzo słabo świecą (mam tu na myśli czerwone i żółte) wiem, że po podłączeniu do komputera będą lepiej świeciły... tylko pytanie jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moddingu cała zabawa polega na tym, żeby mieć ciekawy pomysł i wcielić go w życie.

Ty nie masz pomysłu, nie masz umiejętności, ani nawet chęci...

google gryzie?

 

Jak podłączyć ledy? - KLIK

Jak zrobić neon z led? - KLIK

 

Resztę sobie sam wyszukaj jak już będziesz wiedział co chcesz zrobić... google.pl

Kolejny temat w stylu mam budę i nie wiem co z nią zrobić... rusz ostatni neuronik i pomyśl.

Zawsze szukasz kogoś kto pomyśli za Ciebie?

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty zawsze szukasz kogoś kto przeczyta coś za ciebie? czytałeś części PS? prosiłem bez wypisywania tego typu postów no ale jak widać nie każdy czytya ze zrozumieniem...

 

Czytałeś w ogóle co znalazło google pod hasłem "jak podłączyć led?"

http://www.google.pl/search?client=firefox...+Google&lr=

Całe [ciach!]o.

Edytowane przez WwWirus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosiłem bez wypisywania tego typu postów no ale jak widać nie każdy czytya ze zrozumieniem...

Czyli jakich postów?

Podesłałem Ci linki do olbrzymiej składnicy wiedzy, odrazu z rozwiązaniem Twoich 2 problemów.

 

A że napisałem też, że nie masz pomysłu, ani chęci to też prawda i widać to w Twojej ostatniej wypowiedzi.

 

Czytałeś w ogóle co znalazło google pod hasłem "jak podłączyć led?"

http://www.google.pl/search?client=firefox...+Google&lr=

Całe [ciach!]o.

Czytałem i już w pierwszym znalezionym temacie jest wszystko wyjaśnione, łącznie ze zdjęciami i schematami. Niczego więcej nie potrzebujesz...

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm macie rację, przepraszam, że wtedy wyskoczyłem ale wierzcie mi mam spore chęci ale boję się cokolwiek robić... nie wiem czy dzisiaj czasem nie spaliłem lutownicy przez przypadek jeśli tak to chyba mój ostatni post w życiu...

Myślałem też nad kupnem jakiegoś grata jakiejś brzydkiej obudowy... mógłbym na niej coś poeksperymentować :D.

Dzisiaj zrobiłem neon jak mówiliście (rurka dwie diody i żel) wyszło jak wyszło podłączyłem pod usb ale zamiast na zielono diody świecą na pomarańczowo pewnie przez to że ma słabe napięcie... do kompa raczej wyrobów domowych nie podłącze już nigdy bo dzisiaj przez przypadek podłączyłem diodę do molexa... plus z plusem minus z minusem.. mogło się skończyć tragicznie ale dzięki Bogu skończyło się dobrze :)

rafix czym zrobiłeś wzorki na tej obudowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem neon jak mówiliście (rurka dwie diody i żel) wyszło jak wyszło podłączyłem pod usb ale zamiast na zielono diody świecą na pomarańczowo pewnie przez to że ma słabe napięcie...

 

 

rafix czym zrobiłeś wzorki na tej obudowie?

 

na moje to za duże napięcie

a jakie masz te diody te co na fotkach?

bo jesli tak to na neon sie nie nadają muszą być super jasne

 

 

 

kawałek teORT: ORT: ktury, powycinałem jakieś wzorki

i przykładałem podczas malowania sprajem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając do dyspozycji kilka kolorów farby w sprayu, gazetę i starą patelnię można stworzyć coś takiego: http://dode.pl/

Często można spotkać ludzi używających takich właśnie przedmiotów na deptakach w większych miastach i ośrodkach wypoczynkowych. Takie malunki tworzą na ulicy w 5,10min

Tu są filmiki pokazujące jak to robią: http://dode.pl/pobrania-filmy-c-3_24.html

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się podłącza LEDy bezpośrednio pod 5V to nie dziwne, że świecą w różnych kolorach oprócz swojego nominalnego ;]

 

Diody ZAWSZE wymagają rezystorów, opór liczysz ze wzoru R=(Uv-Ud)/I gdzie R-opór, Uv-napięcie zasilania, Ud-spadek napięcia na diodzie (przyjmij 2,5V), I-prąd w układzie (przyjmij 0,02A).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się podłącza LEDy bezpośrednio pod 5V to nie dziwne, że świecą w różnych kolorach oprócz swojego nominalnego ;]

 

Diody ZAWSZE wymagają rezystorów, opór liczysz ze wzoru R=(Uv-Ud)/I gdzie R-opór, Uv-napięcie zasilania, Ud-spadek napięcia na diodzie (przyjmij 2,5V), I-prąd w układzie (przyjmij 0,02A).

Wiem dlaczego świeciły na inny kolor :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tego teamu, bo dziś też rozpocząłem prace nad moją obudową, która jest taka sama jak buda autora - a dokładnie jest to model TakeMe Revolt.

Na początek wstawię okno, zrobię black moda, i jakieś podświetlenie wnętrzności. Ciąłem ją zwykłą piłką do z brzeszotem do metalu i całkiem zgrabnie to poszło :) Efekty widać poniżej jutro dotnę i wstawie do niej plexe.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez tarquini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tego teamu, bo dziś też rozpocząłem prace nad moją obudową, która jest taka sama jak buda autora - a dokładnie jest to model TakeMe Revolt.

Na początek wstawię okno, zrobię black moda, i jakieś podświetlenie wnętrzności. Ciąłem ją zwykłą piłką do z brzeszotem do metalu i całkiem zgrabnie to poszło :) Efekty widać poniżej jutro dotnę i wstawie do niej plexe.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Czekam z niecierpliwością żeby zobaczyć efekt :)

Jutro powinna do mnie przyjść plexa... wrzucę fotki jak to wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...