Skocz do zawartości
adimery

Czy Chłodnica 2x2 Wystraczy

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam zamiar zainwestować w chłodzenie wodne będzie to moje pierwsze wodowanie jestem jeszcze zielony w tym temacie i mam pytano na początek. Czy chłodnica przykładowo taka Black Water Ultimate 122 rev. 3.0 (lub jej odpowiednik chodzi mi o sama chłodnice 2x2 a nie konkretny model )+ 2 dobre wentyle (na chwile obecną nie zajmujmy się reszta zestawu wc) bez problemów da rade schłodzić procka c2d/q +OC i grafe 4870/260gtx do codziennego użytku. Jest mi to potrzebę po to zęby stworzyć własny projekt wc co gdzie umieścić w obudowie i czy starczy mi w niej miejsca. W skrócie czy chłodnica 2x2 się wyrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to bedzie cos pokroju Thermochill to moze i wystarczy, ewentualnie Black Ice GT eXtreme na pewno sobie poradzi jak wstawisz wiatraczki 2000rpm na niego :)

 

min 1x120 lub drugie 2x120 trzeba by dorzucic moim zdaniem, albo 3x123 wstawic jakies lepsiejsze

E8400 po mocnym OC i do tego GTX 260/4870 po OC troszki ciepla wydziela...

Jesli chcesz miec do tego przy okazji cicho to jednak odpuscil bym wodowanie tego na 2x120 i zainwestowal w dobre AC, taniej i tempy byly by lepsze w tym przypadku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej zależny mi na ciszy i mam ochotę sie pobawić w wodowanie lubię pogrzebać przy kompie. Nie zależny mi na tak dobrym chodzeniu żeby bić jakieś rekordy tylko chce stworzyć taki zestaw który spokojnie da rade z wydajnością na co dzień. Wiec jak bym dorzucił do chłodnicy 2x120 jedna 1x120 to dałoby rade tz mógłbym spać spokojnie. I jeszcze jedno czy sama chłodnica 2x120 wystarczy do samego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do samego procka spokojnie wystarczy, gorzej jak dorzucisz grafe, ktora lyka ze 2 razy wiecej pradu niz proc...

Na 2x120 + 1x120 bedzie na pewno lepiej.

Moze napisz jaka masz obudowe i co w niej sziedzi.

I popatrz w galerie uzytkownikow, ale nie na fotki tylko, tylko poczytaj z jakimi problemami sie oni spotkali i jakie mieli temperaturki przy jakim sprzecie i jakich chlodnicach, wszystko sie wyjasni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...