Skocz do zawartości
Tresbien

24" Samsung 245b+ Czy Samsung 2493hm ?

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o rade ktory monitor wybrac?

245B+ ma kontrast 8000:1, 3000:1 nie wiem czy ten pierwszy to nie dynamiczny czyli pic na wode

2493HM kontrast 10000:1, 1000:1 tutaj pierwszy to dynamiczny a drugi typowy

 

Interesuje mnie zeby monitor mial szeroka regulacje abym mogl go przyciemniac kiedy chce, nie lubie jak monitor razi w oczy wole jak jest ciemniejszy.

Glownie monitor do filmow i czasami zeby w cos pograc

 

Bardzo prosze o rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o rade ktory monitor wybrac?

245B+ ma kontrast 8000:1, 3000:1 nie wiem czy ten pierwszy to nie dynamiczny czyli pic na wode

2493HM kontrast 10000:1, 1000:1 tutaj pierwszy to dynamiczny a drugi typowy

 

Interesuje mnie zeby monitor mial szeroka regulacje abym mogl go przyciemniac kiedy chce, nie lubie jak monitor razi w oczy wole jak jest ciemniejszy.

Glownie monitor do filmow i czasami zeby w cos pograc

 

Bardzo prosze o rade

samsung 2493HM, bo obecnie różnica w cenie tylko ~130zł, ten model ma na pewno bardzo szeroką regulacje jasności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsung 2493HM, bo obecnie różnica w cenie tylko ~130zł, ten model ma na pewno bardzo szeroką regulacje jasności

ale ten 2493HM to ma kontrast typowy 1000:1 a tamten 245B+ 3000:1. A czytalem na forum, ze im wiekszy kontrast tym wieksza regulacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ten 2493HM to ma kontrast typowy 1000:1 a tamten 245B+ 3000:1. A czytalem na forum, ze im wiekszy kontrast tym wieksza regulacja.

jaki typowy??? jak już to strony samsunga podają że 245+ ma typowy 800:1 (8000:1 DFC) ale i tak uważam że oba to ta sama matryca 1000:1

 

widziałem ten monitor na oczy i nie patrzę na parametry tylko na obraz a ten jest świetny jak na matrycę TN

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki typowy??? jak już to strony samsunga podają że 245+ ma typowy 800:1 (8000:1 DFC) ale i tak uważam że oba to ta sama matryca 1000:1

 

widziałem ten monitor na oczy i nie patrzę na parametry tylko na obraz a ten jest świetny jak na matrycę TN

To brac tego 2493HM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To brac tego 2493HM?

uważam że spełnia wymagania które postawiłeś...

 

wybór masz duży, np najnowszy LG W2452V czy benq G2400 V2400W monitory z mniejszym kontrastem dynamicznym ale ze znacznie mniejszą jasnością maksymalną - 250cd co powoduje że nie palą po oczach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważam że spełnia wymagania które postawiłeś...

 

wybór masz duży, np najnowszy LG W2452V czy benq G2400 V2400W monitory z mniejszym kontrastem dynamicznym ale ze znacznie mniejszą jasnością maksymalną - 250cd co powoduje że nie palą po oczach

jasnosc maksymalna samsunga 2493HM to az 450 cd/m^2

a faktycznie tego benq co podales to tylko 250

patrzylem test benq to slabiutki jest w porownaniu do samsunga, tylko ze nie pali po oczach

benq pobor mocy 50w a samsung 100w

 

 

a nie bede mogl regulowac jasnosci w samsungu zeby go przyciemnic tak aby nie palil po oczach ?

 

edit: znalazlem jeszcze

Biała plansza, jasność 100 cd/m^2 [W] 27 benq

Biała plansza, jasność 100 cd/m^2 [W] 29 samsung

wiec jesli ustawili jasnosc 100 cd/m^2 to chyba da sie zmniejszyc ta jasnosc w samsungu zeby nie palil po oczach ?

Edytowane przez Tresbien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit: znalazlem jeszcze

Biała plansza, jasność 100 cd/m^2 [W] 27 benq

Biała plansza, jasność 100 cd/m^2 [W] 29 samsung

wiec jesli ustawili jasnosc 100 cd/m^2 to chyba da sie zmniejszyc ta jasnosc w samsungu zeby nie palil po oczach ?

100cd to i tak już mało jak na 24" LCD, mój gateway na minimalnej jasności = 0 ma 180cd i pobiera 41W

 

oba benq i samsung mają bardzo dobrą szeroką regulację jasności lamp, taki samsung 24" na minimum pobiera 21W to jest makabrycznie mało - nawet eizo zżera więcej ;)

 

trzeba pamiętać że komfort dla oczu to także jakość matrycy (większe kąty to lepiej) czy kolor ramki (srebrna bardziej przyjazna dla wzroku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...