Skocz do zawartości
HeretyK

Heretyk Rev. 4

Rekomendowane odpowiedzi

Mam przyjemność zaprezentować moje nowe chłodzenie wodne. Główne zmiany to chłodnica Thermochill PA120.3 , rezerwuar EK 150 oraz nowa karta - ATI 4850. Na chłodnicy 3x Noiseblocker BlackSilent XL2 (brakuje jeszcze regulatora wiec słychać szum powietrza). Całość zalana płynem Feser One UV Clear/Blue

 

 

Temperatury przedstawiają sie następująco

E8400@4Ghz 35/43*C idlle/stres

NB 35/38*C

ATI 4850 37/??*C muszę jeszcze ją jakoś obciążyć :P

 

 

Zapraszam do oglądania i komentowania

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez HeretyK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

O chłopie!! Żeś pojechał ostro teraz :) fajna ta chłodniczka :) ja jeśli bym zmieniał to nie na termochilla jak Ty masz ale na Freser Xchanger - też bardzo gruba i zaprojektowana by mieć małe opory i powietrz i wody - ale ma znormalizowany rozstaw wentyli - Termochill ma niestety lekko poodsuwane od siebie :(

 

Układzik jako całość? Nie mam się czego czepić , wszystko mi się podoba :) no... temperaturkami na grafie mnie załamujesz - też takie chce :P choć sam sobie winny jestem - mogłem też zamontować na grafie Prisonka i radiatorki... heh.. poszedłem na łatwizne i założyłem EK... no ale przy następnej grafie zrobie tak jak Ty - Prisonek na rdzeń i radiatorki :) będzie o jakieś 8C mnie :D

 

Jak podświetliłeś węże w tak równomierny sposób? Chyba masz już jakiś czas tego tygona... nie matowieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za to termochill jest większy (dłuższy), a grille na niego robi maniakalny wiec nie ma problemów.

 

Grafa faktycznie ładnie temperatury spadły w porównaniu do chłodzenia gigabyte o jakieś 55*C:P

 

Co do tygona złego słowa nie powiem , nie zmętniały może trochę się porysował przy montażach

 

 

Węze podświetlone są dwiema katodami 30cm jedna zamocowana kolo zasilacza w szynie wzmacniającej obudowę a druga na boku między tymi "okienkami" zdjęcia nie oddają tego efektu ponieważ w obudowie nie jest tak niebiesko dzięki czemu węże bardziej sie wyróżniają

 

 

Temperatury sa jak dla mnie bardzo dobre ale pewnie trochę wzrosną bo na razie wentylatory chodzą na 1300obr. ja skręcę je do 4V w iddle 7V w czasie gry

 

 

Latający "dywan" i kilka nowych fotek

Dołączona grafika

 

UV off

Dołączona grafika

 

UV on

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez HeretyK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram rafwlkp, ja mam na tyle BIX 480 i mimo ze wentylki po jednej stronie wystarczaja ja dalem po dwu (tylko jedne pracuja zwykle) i grile. Na Tc tez mam po obu stronach i grill od Maniakalnego.

 

Ja juz sobie raz tak prawie zabilem chlodnice, to znaczy na BIP2 w dachu, ktory byl tak na szybko wsadzony coby tylko koncepcje ukladu sprawdzic spadly mi nozyczki i wbily sie do polowy :) Na szczescie nie trafily w kanaliki , tylko pogiely ze 3 finy. Juz wyprostowalem, ale od tego czasu baaardzo uwazam na chlodnice.

 

Podlaczenie pompy z rezem pierwsza klasa :)

Pod TC nie dalo rady dystansow dorobic i dac ja z tylu budy?

Co to za zlaczki kontowe pod TC? jak zrobiles to polaczenie? Ten kawalek co tam troszki widac wyglada mi jak z Leroy Merlin :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica miała tak trafić żeby poprawić przy okazji cyrkulacje powietrza w obudowie. Dzięki temu zabiegowi nie potrzebuje nawiewU na ram czy mofy bo w budzie jest przeciąg :rolleyes:

 

 

w chłodnice są wkręcone przedłużki 3/8' i kolanka tak aby dało się skierować je nad wentylator.

 

 

co do grilli to czekam na serie ze zwykłej blachy (nie kwasówki) bo i tak chce grill na czarno pomalować , może taka seria już jest nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko oki tylko jedna sprawa mnie troszke dziwi. Dlaczego nie dales wezyka od reza do SB?

 

Chciałem że by można w łatwy sposób wyciągnąć kartę bo muszę zrobić pencil mod, a po za tym tak są mniejsze załamania , a właściwie nie ma załamania. Przy połączeniu cpu>nb>gpu>sb nie dało by sie tego zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem sobie elektroniczny czujnik temperatury cały dzień komp działa i temperatura 25*~28*C na kompie z sygnatury. Mimo to core temp by meeron pokazuje 35* niższej temperatury na nim nie widziałem. Chłodnica TC powala jeśli chodzi o wydajność. NA razie mam na niej wentylatory Noiseblocker BlackSilent XL2 120mm - rev.3 na max obrotów ale nie mam jeszcze kontrolera. Czujka termometra jest zanurzona w rezerwuarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo szukałem sposobu na skuteczne wyciszenie dysków. Zastanawiałem się nad kupnem jakiś śmiesznych kieszeni, ale z tego co słyszałem że wcale nie są takie dobre. Spojrzałem na dyski SSD ale mimo porażającej ceny ich prędkości nadal nie powalają (mały stały czas dostępu jedyny plus poza ciszą oczywiście). zacząłem wiec kombinować i wpadłem na ciekawy sposób który znacząco obniżył poziom głośności dysków. Mam dwa dyski Seagate 250 GB 32MB, Serial ATA II seria Nearline, sa bardzo ciche w porównaniu do innych dysków , jeden talerz i bardzo małe wibracje. Nie wydzielają dźwięku rozpędzającego się talerza jednak jeden z nich miał tendencje do wchodzenia w rezonans z obudowa. Wiec zrobiłem coś takiego

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Co w połączeniu z ustawionymi wentylatorami na 5V dało naprawdę dobry efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...