Skocz do zawartości
brennan

To wina nagrywarki czy komputera ???

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc !

Juz nie wiem gdzie mam szukac pomocy wiec stwierdzilem ze jestescie moja ostatnia deska rastunku. (chyba dobry dzial wybralem). A wiec

 

Mam nagrywarke LiteOn 48x24x48. Dwa miesiace temu podczas probu nagrania na 48x komputer sie restartowal (winXP) a przy nagrywaniu na 40x bylo ok. Niestety musialem sformatowac dysk. I tu sie zaczelo. Obecnie mam win98 i podczas proby nagrania jakiej koliwek plyty (cdr, cdrw) komputer sie zawiesza albo restartuje. Przy winxp na 48x dostawalem komunikat "Nastapil zrzut pamieci fizycznej" i kaplica. To na pewno nie jest wina nagrywarki bo na innym komputerze z ta sama plyta glowna (K7VZA) i procesorze AMD jest OK. Co moze byc przyczyna ???

 

Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a napisz mistrzu czy dma masz właczone ?? i napisz jeszcze ile masz ramu ... to dziwna sprawa ... jakim programem wypalasz cdki ?? bo jak tylko probowalem np nero to sprobuj tes innymi np alkocholem 120% albo cdclone'm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak. Mielismy na serwisie komp z takim samym uszkodzeniem.

My to tylko wysyłamy, niestety. (nie ma to jak firma i oddział na zadupiu)

Ale tak czy inaczej nam producent odesłał ze jest ok. A nie jest.

Widzisz producenci robia co chcą. Mozesz sobie odwołanie napisać ale oni to mają.... Tak więc

Ta sama płyta. Dysk seagate IV 40 gb. Jakpierw że to on. Więc go wymienilismy (i tutaj zonk bo byłem pewny ze to dysk - seagate wymienił nam go bez problemu choć dysk teoretycznie jest ok) OKI...

... nowy dysk przyszedł z naprawy i co... po jakimś czasie to samo.

Wymiana nagrywarki już w obrebie serwisu to samo, RAM był kingstone, ale co-zmiana, to samo, grafika, zasilacz nawet inny... to samo.

Jedyna szansa to reklamacja (czekaj tadka latka)

albo windows XP... Po zainstalowaniu i paru takich wtopach sprawdz rejestr systemu (narzędzia administracyjne->zarzadzanie komputerem)

I jak sa błędy tera znie pamietam.. ale takei z dyskiem zwiazanelub z pamiecią...

Musisz kliknąć na mój komputer prawym wybrać własciwosci i tam teraz znów nie pamietam.... i tam gdzies jest taka zakładka zmienne środowiskowe.

 

ODZNACZ RESTARTUJ KOMPUTER PO AWARII SYSTEMU.....

Moim zdaniem to jakis kondensator strzela i generuje mikro przepiecia, które systemu poważniejszego nie powalą z nóg, ale jednak dają w kość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do systemu. Dzieje sie to na kazdym systemie bez wyjatku (oczywiscie z rodziny windowsow).Dysk mam 5 lat i na poprzedniej nagrywarce sie to nie dziala. A w xp ustawiulem zeby sie nie restartowal i wlasnie dostalem taki komunikat: "Nastapil zrzut pamieci fizycznej w sketorze XXX".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a przyjmijmy ze to zasilcz to czy jest jakas inna mozliwosc zeby go sprawdzic bez wczesniejszej zmiany ?

Odłącz wszystkie zbędne rzeczy sieciówkę .dzwięk,cdroma itp .zostaw tylko hdd i nagrywarkę .

 

Ale to sprawdzenie nie jest do końca wiarygodne , bo poprostu zasilacz pod obciążeniem może mieć chwilowe skoki napięć .Lepiej wrzuć inny zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy zasilacz moze prowadzic do tego ze zamiast komputer sie zrestartowac to sie zawiesza ??? Bo takie rzeczy tez sie zdarzaja. Wsyaskkuje niebieski ekran bez tekstu i tylko z bialym kwadracikiem na srodku i chcacy nie chacacy musze go zrestartowac recznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...