Skocz do zawartości
DnA

Wymiana Głośników Komputerowych...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien dylemat.. otóż zastanawiam się nad wymiana głośników Genius SW-HF 5.1 5000 na coś mocniejszego/lepszego. Myślę nad Logitechami z5500 jednak chciałbym was prosić o pomoc czy warto... Jeśli tak to ewentualnie na jakie oprócz tych logitechow ?

Moja karta dźwiękowa to SB Audigy 4

pokój 12m2 (blok)

Słucham różnej muzyki od poważnej po dobry rap., oprócz tego oglądam dużo filmów natomiast gier raczej mało...

Pozdrawiam i czekam na (p)odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz 5.1 to z5500 będą prawdopodobnie najlepszym wyborem w tym przedziale cenowym (~900zł). Geniusy są rewelacyjne i za ich cenę nie znajdziesz nic lepszego, ale z5500 to inna klasa. Popytaj użytkownika HeatheN. On miał styczność z tymi zestawami. On też był przekonany, że drewniane Geniusy będą lepsze od Logów, ale okazało się, że nic z tych rzeczy. Po prostu z5500 okazuje się być dobrym produktem.

 

Natomiast jeśli szukasz zestawu do muzyki i masz około 900zł na wydanie to 5.1 jest złym pomysłem. Do muzyki kupuje się 2.0.

Nie wiem czy 900zł to Twój maksymalny pułap. Jeśli tak to zestaw wzmacniacz + kolumny odpada, bo raczej nic ciekawego nie złożysz (przede wszystkim zabraknie Ci na dobre kolumny). Wówczas polecam, jak zawsze, Microlab Solo 7c lub 6c. Masz mały pokój więc pewnie 6c będą lepsze. Na dniach wreszcie powinny być dostepne. Koszt to około 250zł dla 6c i 340zł dla 7c.

 

Jeśli masz więcej niż 900zł to możesz kombinować z lepszym zestawem. Ale to już inna, dłuższa historia :) Poszukaj na forum tematu "Najlepsze Zestawienia Sprzętu Audio Do Kompa ! "

Tam znajdziesz wiele ciekawostek i może coś dla siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisal Asturas, skoro glownie sluchasz muzy, to za cene z5500 naprawde kupisz stereo pierwsza klasa, a w filmach sprawdzi sie nie gorzej. (no chyba ze same BR lub DVD 5.1 masz:D) ale ja bym poszedl o krok dalej i Pure100 atakował:)

A jesli BARDZO chcesz miec 5.1 i nie zalezy Ci na dekoderze DD oraz masz dylemat na co wydac kase, to zostan przy gienkach, ale jesli kasa ci leży:) to ja bym do z5500 doplacil.

Aha i Nerevarku drogi (przepraszam za zdrobnienie) w obu zestawach woofery sa DREWNIANE. Fakt ze satelitki w z5500 sa plastikowe oraz siedzi tam jeden glosniczek szerokopasmowy, nie oznacza ze zagraja one gorzej od gienkow 5000 (ja twierdze lepiej) ktore maja drewniane satelitki...jednak obudowa liczy sie dla glosnika niskotonowego (woofery) dla wysoko i srednio JEST ONA NIE POTRZEBNA:) i decyduje tylko o kierunkowosci fali dzwiekowej, a glosnik bez niej takze zagra. To co napisales ma sens ale dotyczy tylko woofera..z drugiej strony nie widzialem plastikowych wooferow;)

Asturas nie rob ze mnie eksperta od owych 5.1;) juz kiedys opisalem historie qmpla ktoremu doradzilem gienki bo wszyscy polecali, a po tygodniu mial z5500:) , bo z5500 slyszelismy w MM, a ja mu wciskalem ze gienki sa lepsze, qpił odsluchalismy no i klops...owszem stosunek cena/jakosc na podobnym poziomie, ale do logow brakuje im troszke.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisal Asturas, skoro glownie sluchasz muzy, to za cene z5500 naprawde kupisz stereo pierwsza klasa, a w filmach sprawdzi sie nie gorzej. (no chyba ze same BR lub DVD 5.1 masz:D) ale ja bym poszedl o krok dalej i Pure100 atakował:)

A jesli BARDZO chcesz miec 5.1 i nie zalezy Ci na dekoderze DD oraz masz dylemat na co wydac kase, to zostan przy gienkach, ale jesli kasa ci leży:) to ja bym do z5500 doplacil.

Aha i Nerevarku drogi (przepraszam za zdrobnienie) w obu zestawach woofery sa DREWNIANE. Fakt ze satelitki w z5500 sa plastikowe oraz siedzi tam jeden glosniczek szerokopasmowy, nie oznacza ze zagraja one gorzej od gienkow 5000 (ja twierdze lepiej) ktore maja drewniane satelitki...jednak obudowa liczy sie dla glosnika niskotonowego (woofery) dla wysoko i srednio JEST ONA NIE POTRZEBNA:) i decyduje tylko o kierunkowosci fali dzwiekowej, a glosnik bez niej takze zagra. To co napisales ma sens ale dotyczy tylko woofera..z drugiej strony nie widzialem plastikowych wooferow;)

Asturas nie rob ze mnie eksperta od owych 5.1;) juz kiedys opisalem historie qmpla ktoremu doradzilem gienki bo wszyscy polecali, a po tygodniu mial z5500:) , bo z5500 slyszelismy w MM, a ja mu wciskalem ze gienki sa lepsze, qpił odsluchalismy no i klops...owszem stosunek cena/jakosc na podobnym poziomie, ale do logow brakuje im troszke.

Nie robię eksperta tylko ze znanych mi osób jesteś jedyny, który może cos powiedzieć o zestawieniu Geniusy 5.1 vs z5500 :)

 

Co do Pure 100... Sam się zastanawiałem przez chwilę, ale jakoś bardziej mnie przekonuje zewnętrzny wzmak. Musiałbym posłuchać sam. Wystarczy, że zawiodłem się na Mancie V5 (bo jakoś nie wierzę by wygrzanie dużo zmieniło). Choć oczywiście można domniemywać, że Pure 100 to rewelacja :) Samo wykonanie, głośniki i parametry sugerują to, ale własny odłuch jest najważniejszy.

 

Stereo za 900zł to wg mnie np. Wharfedale 9.1 (~450zł) plus jakiś klasyczny japoński wzmacniacz. Za 450zł można kupic coś na prawdę dobrego. Jakiś Denon PMA-525/560/860, jakieś Onkyo Integra, jakaś Yamaha. Nawet przez zintegrowaną kartę muzyczną powinno zagrać bardzo ładnie. Kolumny od Manta V5 z Onkyo Integra A-8850 podpięte pod zintegrowaną kartę muz. grają wg mnie ciekawiej od Solo 7c z Beresfordem. A juz Kolumny V5, Onkyo i Beresford... mmmm :P Ale ten Onkyo to cena około 1k zł.

Trzeba się na coś zdecydować. Posłuchać, niestety poeksperymentować. Ja po wielu próbach i wydaniu dużej kasy wiem, że brzmienie klasyków japońskich z Beresfordem jest tym czego szukałem.

Z drugiej strony Solo, które grają inaczej też mi pasują. Grają inaczej, nie znaczy, że źle. dlatego mam dwa zestawy. I dlatego ciągle daję szansę lampie V5. Ale już wiem, ze celem jest znalezienie dobrych kolumn do Onkyo.

 

I dlatego doradzanie jest trudne. Nie da się kategorycznie powiedzieć, że coś gra lepiej. RBEJ dałby się niemalże pociąć za Manta V5. Wg niego V5 miażdży 7c. Ja mówię, że V5 gra tylko minimalnie lepiej, nie do wychwycenia w codziennym słuchaniu. A dodatkowo Manta nie nadaje sie do muzyki typu Prodigy, ATB. I komu wierzyć? Nikomu! Samemu się niestety trzeba przekonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez rok uzywalem geniusow 5000, od czwartku mam z5500 podlaczony przez kabel cyfrowy do x-fi fatality. Roznica jest bardzo duza, szczegolnie jest podepniesz przez coax. Mimo ze geniusy sa w drewnie wymiekaja przy logach, to po prostu inny pulap (nic nie odejmuje geniusowi, super glosniczki, a ze sa 3 razy tansze trudno je porownac do logow). Karty nie zmieniaj, zainstaluj sobie do niej modowane sterowniki youp pax. Moj kolega ma z5500 i audigy4 z modowanymi, ja rowniez mam z5500 tylko ze z fatality i niestety nie slysze wiekszej roznicy ... Poza tym po podlaczeniu kablem cyfrowym odpadaja takie bajery z x-fi jak cmss 3d i crystalizer, wg mnie wplywaja negatywnie na jakosc muzyki (wiem brzmi oryginalnie). Wole miec je wylaczone, wg mnie utwory bez tego brzmia lepiej. (przy podlaczeniu analogowym bez cmss i crystalizera sie nie obejdzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...