Skocz do zawartości
Turok8

Matryca I Dziwne Paski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

 

Otóż mam problem z matrycą w moim lapciaku (Asus). Od pewnego czasu na ekranie pojawiają się pojedyncze pionowe paski szerokości jednego piksela. Nie jest ich dużo, jeden w prawym rogu, kolejne dwa mniej więcej po środku ekranu. Drugim problemem jest dziwne zjawisko "zamarzania" ekranu. Ekran w pewnym momencie przestaje odpowiadać i jak się nim troche pomacha to za którymś razem załapie. Sprawdzałem wszystko pod osobnym monitorem i już spokojnie mogę stwierdzić, że nie jest to karta grafiki. A zatem czego może być to wina ?

 

Dodam, że sprawdzałem dwie, kompatybline tasiemki. Ten sam problem nadal występuje.

 

 

Pozdrawiam,

turok8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uderzyłeś gdzieś tym laptopem/matrycą? - wygląda na to, że matryca się rozlazła ;)

ewentualnie siada jeszcze inverter, lub przewody od matrycy są przełamane(chociaż wspominasz, że masz ją na taśmie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rozwalone takie tasiemki które są na matrycy na brzegach dookoła. Nie da się tego naprawić - można coś podłożyć ale to działanie na krótką metę. Pozostaje jedynie wymiana matrycy bo taśmy te są niewymienne. Psują się one gdy obudowa matrycy jest źle skonstruowana i podczas łapania za nią nieświadomie uciskamy tasiemki pod spodem w których w końcu przerywają się scieżki (cienkie jak włos). Lepsze matryce są zabezpieczone blaszkami, ale w większości niestety zwykłą folią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje bo jak przyciskam to obraz się na chwile poprawia ... ale jest powoli coraz gorzej (czyt. coraz wiecej pionowych pasków). Niestety te ścieżki są pokryte folią, sprawdziłem. Eh to czeka mnie zakup nowej matrycy... Dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...