Skocz do zawartości
Ragnor

Wc Zestaw -- Ocena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przymierzam się o chłodzenie wodnego i jak na razie mam na oku poniższe komponenty, proszę o ich ocenę:

 

blok: D-Tek Fuzion CPU V2

pompka: D-Tek DB-1

chłodnica: XSPC RS240 lub Black Water Advanced 122 rev3.0

wąż: Tagan R3603 8x11,2mm 3 metry

płyn: Feser One

wentylatory: 2 x Fander 120 mm

 

Co sądzicie o tym zestawie, warto coś wymienić? Która z wymienionych chłodnic jest wydajniejsza w połączeniu z resztą zaprezentowanych części?

Czy potrzebny jest rezerwuar czy też wystarczy tylko trójnik? Jeśli rezerwuar to jaki (D-Tek HDPE)?

Jakie złączki i w jakiej liczbie są potrzebne aby to wszystko połączyć?

No i ostatnie pytanie: czy to już wszystkie niezbędne podzespoły aby schłodzić cpu?

 

Wstępnie zestaw ma chłodzić procesor AMD X2 5200+ (2x1MB) podkręcony do około 3.4GHz, później pewnie jakiegoś Phenoma X4.

 

Priorytetem jest cisza i wydajność na wyglądzie (podświetlaniu) mi nie zależy.

 

Z góry dzięki za szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma w przyszlosci chlodzic Phenoma to radze zainwestowac w chlodnice TC, rez sie przyda na pewno to zawsze spadek temp. najlepiej swiftecha lub jakis "rurowy" EK / BW. co do zlaczek to az tak ciezko nie jest policzyc, kazdy element ma 2 zlacza wiec blok+chlodnica+pompka=6, ewentualnie +2 kolejne na rez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze lepiej thermochilla. Dozbierac albo kupic od kogos uzywke :) Jak nie zalezy CI na wygladzie to mozesz zejsc z ceny biorac weze w jakims markecie zamiast Tygona.

Jesli jednak tygon to nie bedziesz zalowal bo ten rozmiar uklada sie wysmienicie:)

Mam 2 metry jakbys chcial to napisz na PW.

 

Rez przydatna rzecz przy napelnianiu i odpowietrzeniu ukladu wiec polecam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kompletowałem przed Toba chwilę i Black Water Advanced 122 rev3.0 ma kiepskie recenzje. lepiej wlasnie brac Termochilla.

Tylko, że różnica w cenie jest dość znaczącą, odpowiednia Termochilla jest dwa razy droższa od tego BW Advanced 122 rev3.0. Ja z tego co wyczytałem z recenzji o BW 122 ( tylko że rev 2.0) wydajność chłodnicy w porównaniu do ceny jest całkiem dobra. Do tego przy zastosowaniu 2 wolnoobrotowych wentylatorów lepiej się spisuje niż grubsze chłodnice np. BW Ultime 122.

 

Co do rezerwuaru to co powiecie na taki: Swiftech MCRES-MICRO? Chociaż w recenzjach narzekają na małą pojemność...

Edytowane przez Ragnor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MCRES jest na prawde super, faktycznie troszki maly i pzy rozbudowanych ukladach trzeba sie troche pobawic w dolewanie przy odpalaniu, ale ogolnie jest ok. Fajne mocowania, niezla cena, da sie go dobrze upchanc w budzie.

Jak dla mnie najwieksza jego wada to ten spaprany korek wlewowy, do ktorego trzeba miec dobry dostep coby go odkrecic, choc najlepszym rozwiazaniem jest jednak mala przerobka.

 

Do tego przy zastosowaniu 2 wolnoobrotowych wentylatorów lepiej się spisuje niż grubsze chłodnice np. BW Ultime 122.

Thermochil spisuje sie 10 razy lepiej:) nie wyobrazam sobie BWA dzialajacej na Phenomie przy wiatraczkach na 600rpm... tym bardziej BWU, za to TC sobie poradzi.

Na 5200+ w kompie dziewczyny wsadzilem BIP2 i niestety lipa byla, dolozylem HTF3 single X i jest troszke lepiej, to znaczy daje rade przy 800rpm, nizej nie ma szans bo zaczyna sie gotowac, oczywiscie liczba rpm wcale nie jest proporcjonalna do temperatury, przy pewnych wartosciach zwyczajnie chlodnica przestaje pracowac, do tego wentylatorki maja bodajrze paraboliczna zaleznosc RPM/CFM. Niebawem jak bedzie czasu troszke wrzuce Feserka 120 i 240 tak ze moze przy 600rpm w blogiej ciszy bedzie fajnie dzialac :)

 

W kazdym badz razie z Thermochillem i Tygonem jest tak, ze jak raz kupisz nie bedziesz chcial nic innego... zwlaszcza jesli miales wczesniej cos nieco nizszej klasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym zestawie, warto coś wymienić? Która z wymienionych chłodnic jest wydajniejsza w połączeniu z resztą zaprezentowanych części?

Czy potrzebny jest rezerwuar czy też wystarczy tylko trójnik? Jeśli rezerwuar to jaki (D-Tek HDPE)?

Priorytetem jest cisza i wydajność na wyglądzie (podświetlaniu) mi nie zależy.

jezeli prio to cisza to rezerwuar zbedny i polecam pompke CWU <szukaj> :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...