Skocz do zawartości
Janekk

Gigabyte X58 - Wszystkie płyty na tym chipsecie

Rekomendowane odpowiedzi

kolego, jak mówię że nie wejdzie to wiem o czym mówię ;) mam na styk z ATX, to jak EATX ma mi wejść. Zresztą już nieważne bo na miejscu sobie skombinowałem nową płytkę, może nie taki wypass jak Gigabyte i w ogóle, ale jest ok... P6T DLX v2, sflashowana teraz do wersji v1, narazie taka króciutka zabawa na dzisiaj, BCLK 215 no problem.

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno. jakoś to przeżyję :)

U mnie póki co ma ona mocną pozycję.

były chwile, że też miałem ochotę ją wysłać ....................ale  w kosmos :)

 

Wersja 2 podobno ma nie mieć BCLK walla i poprawnie reagować na podnoszenie PCI-E. Zobaczymy.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem natomiast z x58 ud3r.. Pożyczyłem od kolegi , składam kompa na swoim i7 920 , ocz 3x2GB 1866mhz reaper , 285GTX , antec 750watt i zonk. Po wciśnięciu PWR wentyle kręcą się przez ok 2sekundy , dioda od procka mrygnie na sekunde i tyle. Zero reakcji itp ( płyta się nawet nie włacza tylko uruchamia wentyle na 2 sekundy i tyle ) . Czy na płycie powinny świecić się jakieś diody gdy plyta jest podpięta tylko do zasilania? W każdej płycie zawsze się coś świeciło a tutaj ani jednej diody. Ma ktoś jakieś pomysly? CMOS robiony , bateria też , żonglerka ramami także

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien się świecić przycisk POWER na płycie przy podpiętym zasilaniu. To mi wygląda na zwarcie albo coś w tym stylu, zresztą Gigabyte i tyle ;)

jak latają REAPERY na Asusie? jak z bclk? robiłeś jakieś testy?

 

 

Wg mnie również jakieś zwarcie.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd poszedłem do roboty to nie mam czasu na takie zabawy :P zresztą nie mam konkretnego porównania, bo zmieniłem procek, a on w dużej mierze decyduje o zachowaniu RAM-u, także z tego powodu jest lepiej chociażby. Mam na stałe ustawione na 200x20 przy 1.325v vcore i 1.35v na QPI, RAM na 1600MHz 8-8-8-24 1T i jest GIT. Z tego co na szybko wykombinowałem, procek na 200x21 potrzebuje już sporo większego vcore więc się w to nie bawię, i tak przy niższym vcore mam więcej MHz niż na C0, odnośnie BCLK aż tak nie szalałem, podnosiła się na 215 ale stabilne to to pewnie nie było, poza tym przy powyżej 200 bodajże łapie start dopiero po resecie, inaczej nic się nie działo jak pamiętam, ale nie ma tak jak przy Gigabyte, że cokolwiek zmieniałem w biosie i komp się wyłączał i włączał i dopiero dalej szło.... Ogólnie z płyty jestem zadowolony, może i fakt, źe EXTREME był bardziej wypasiony, ma lepiej PCIE i PCI poromieszczane (co przy kupnie teraz Xonara na PCIE, zmusiło mnie do nieplanowanej zmiany grafiki na 295) ale ASUS póki co jest bezproblemowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż niedawno zlożyłem sobie taki zestaw:

 

Mobo: Gigabyte EX58-UD5

 

Proc: Intel Core i7-920 2,6 D0

 

RAM: G.Skill DDR3 3x2048MB 2000MHz TRIDENT CL9

 

GPU: - Radeon HD5870

 

PSU: Corsair CMPSU-750HXEU

 

SSD- Vertex 120GB

+ buda Silverstone Raven 2

 

Mam zamiar kręcić proca ale jako że nie mam za dużo czasu więc trochę mi się schodzi z ustawieniem tego wszystkiego.

 

Po podłączeniu i instalacji win 7 okazało się że zasilacz zaczął "cwierkać" przy oglądaniu stron ale nie to mnie irytuje. Otóż za każdym razem jak uruchamian kompa pojawia się czarny ekran i "Verifying DMI Pool Data" no i po chwili ładuje się win7. Napiszcie mi proszę czy to jest normalne? Próbowałem resetować ustawienia biosu - wyjąłem bateryjke lecz ciągle to samo.

Czy użytkownicy tego modelu też tak mają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz z czego najpierw czyta? z czego ma zamiar bootować?

 

btw przewalcie to do tematu o gigabytach x58

First boot device - ustawiłem Hard Drive a resztę na Disabled.

 

Komunikat verifying Dmi Pool Data pokazuje się za każdym razem (trwa ok 2-3 s.) Spróbowałem podłączać wszystkie urządzenia - też to samo. Napiszcie czy u Was też ten komunikat wystepuje, czy też jest to jakiś problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zmień na cd czy floopy. powinno pójść. jak nie to masz już wtedy najprawdopodobniej rąbnięty bios. masz tam jeszcze jakiś root drive, ustaw to na disabled.

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zmień na cd czy floopy. powinno pójść. jak nie to masz już wtedy najprawdopodobniej rąbnięty bios. masz tam jeszcze jakiś root drive, ustaw to na disabled.

tzn. mi wszystko chodzi:-) Tyle że zmartwił mnie ten komunikat. Jak się okazało - ten komunikat jest normalny na pł. gigabyte'a. Na forum twaektown wyszperałem:

"its normal,and it should display ff in the led motherboard clock if everything is running fine"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...