Skocz do zawartości
Bull_Byk

Którą Karte Dźwiękową Lepiej Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry jak juz podobny temat był ale korzystanie z wyszukiwarki nigdy nie było moją mocną stroną

 

Sprawa jest taka ze u mojego wujka od wielu lat glosniki 5.1 sa podlaczone do zintegrowanej karty muzycznej. Nie bede mowil ze same opinie o akurat tej plycie glownej (Abita) sa krytyczne. Najwiekszy problem to byl i jest z dzwiekiem. Chodzi o to ze muzyczna daje poglos 2 przednie glosniki sa glosne inne znowu ciche jak sie przycisza glosniki to bucza (sprawdzalem je u siebie w domu i wszystko bylo ok) Wiem ze oczywiscie sa to glosniki Media-tech ale problem twki tu w samej karcie muzycznej (i zadne sterowniki ustawienia nic nie zmieniaja). Teraz wujek chce ogladac na nowym tv filmy a ten poglos na telewizorze jest juz okropny :P Tak wiec pora chcac nie chcac kupic jakas muzyczna karte. No i problem wlasnie jaka. Ma ona po prostu grac na normalnym poziomie, nie bedzie nigdy zadnej obrobki muzycznej itd. praktycznie tylko filmy i gry ;]

 

No i moje 2 typy to te:

 

Sound Blaster Audigy SE OEM

 

i

 

Sound Blaster X-Fi mX Extreme Audio OEM

 

I teraz moje pytania:

1) Jaka jest miedzy nimi roznica i czy warto doplacac do tej drozszej?

2) Obie sa niby 7.1 no ale wyjscia sa tylko 4 (to nawet na 5.1 nie starcza) czytalem gdzies ze sa jakies specjalne wtyczki i wtedy mozna podlaczyc te 7.1 (chociaz mi chodzi o 5.1). No ale teraz to jest wersja OEM i sie zastanawiam czy takie wtyczki beda w zestawie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i moje 2 typy to te:

 

3080152[/snapback]

2) Obie sa niby 7.1 no ale wyjscia sa tylko 4 (to nawet na 5.1 nie starcza) czytalem gdzies ze sa jakies specjalne wtyczki i wtedy mozna podlaczyc te 7.1 (chociaz mi chodzi o 5.1). No ale teraz to jest wersja OEM i sie zastanawiam czy takie wtyczki beda w zestawie??
Ale jedno wyjście obsługuje parę głośników. Edytowane przez freaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jedno wyjście obsługuje parę głośników.

No tak ale chodzilo mi o to ze jak masz zintegrowane dzwiekowki to masz line in, microphone, front speakers (zielone) , central/bass speaker, rear speakers, to juz 5 wyjsc ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry jak juz podobny temat był ale korzystanie z wyszukiwarki nigdy nie było moją mocną stroną

 

Sprawa jest taka ze u mojego wujka od wielu lat glosniki 5.1 sa podlaczone do zintegrowanej karty muzycznej. Nie bede mowil ze same opinie o akurat tej plycie glownej (Abita) sa krytyczne. Najwiekszy problem to byl i jest z dzwiekiem. Chodzi o to ze muzyczna daje poglos 2 przednie glosniki sa glosne inne znowu ciche jak sie przycisza glosniki to bucza (sprawdzalem je u siebie w domu i wszystko bylo ok) Wiem ze oczywiscie sa to glosniki Media-tech ale problem twki tu w samej karcie muzycznej (i zadne sterowniki ustawienia nic nie zmieniaja). Teraz wujek chce ogladac na nowym tv filmy a ten poglos na telewizorze jest juz okropny :P Tak wiec pora chcac nie chcac kupic jakas muzyczna karte. No i problem wlasnie jaka. Ma ona po prostu grac na normalnym poziomie, nie bedzie nigdy zadnej obrobki muzycznej itd. praktycznie tylko filmy i gry ;]

 

No i moje 2 typy to te:

 

Sound Blaster Audigy SE OEM

 

i

 

Sound Blaster X-Fi mX Extreme Audio OEM

 

I teraz moje pytania:

1) Jaka jest miedzy nimi roznica i czy warto doplacac do tej drozszej?

2) Obie sa niby 7.1 no ale wyjscia sa tylko 4 (to nawet na 5.1 nie starcza) czytalem gdzies ze sa jakies specjalne wtyczki i wtedy mozna podlaczyc te 7.1 (chociaz mi chodzi o 5.1). No ale teraz to jest wersja OEM i sie zastanawiam czy takie wtyczki beda w zestawie??

 

Na allegro dostaniesz już dobrą karte za 170zł a mianowicie X-fi extreme Music Gold - x-fi audio to okrojona wersja własnie tej kart mysle że e tym przedziale cenowym to dobre rozwiązanie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...