Skocz do zawartości
QbaS

ECS l7s7a2 - Wszystko o tej płycie

Rekomendowane odpowiedzi

do zalmana sa bolce i nie ma problemu zeby go zalozyc

 

a radiator z sb przykleilem klejem (od zalmana) na sb

radiator z sb narazie lezy i czeka na grafike na pci to jeszcze sie na cos przyda :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalozylem na ten pomaranczowy radiator wentyla od jakiegos pentiuma 200-233, bo grzal sie strasznie, mozna bylo sie oparzyc po dotknieciu

 

od tamtej pory jak dotykam to jest chlodny, nawet nie cieply a chlodny, zerwe jeszcze tasme spod spodu i pewnie bedzie jeszcze lepiej

 

jeszcze tylko drugi mostek trzeba by schlodzic, bo tez chyba troche za cieply jest

 

tak wogole to zastanawiam sie gdzie jest czujnik temp chipsetu, bo np. w tej chwilw MM pokazuje mi 34 stopnie na chispecie (niemozliwe zeby tyle bylo na sis746 bo jak dotykam to jest prawie zimny

dodam jeszcze ze temp proca mam teraz 26 stopni a jest obecnie puszczony na 166x12.5

 

czyzby te 34 stopnie to temp tego mniejszego mostka..?

 

sam juz nie wiem jak mam to rozumiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz zaminione temp proca i mostka

mam zamienione (w biosie) ale mm mam dobrze ustawiony i wiem ktora temp jest mostka a ktora proca, tylko dziwi mnie wlasnie ze mostka jest teraz prawie 10 stopni wieksza niz proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o wentylu coolermaster HAC V81 xdream z regulacja obrotow. Kupilem go za 49 zl. + przesylka ale nie moge go jeszcze sprawdzic.

Macie jakies opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o wentylu coolermaster HAC V81 xdream z regulacja obrotow. Kupilem go za 49 zl. + przesylka ale nie moge go jeszcze sprawdzic.

Macie jakies opinie?

Ma straszne wibracje, najlepiej puscic go na min bo na max nie da sie wytrzymac jego wycia, na min obrotach styka bardzo dobrze chlodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak do konca zeby nie bylo niedomowien ktory z tych biosow jest najlepszy

Version Date

AMI® BIOS 03/13/2003 243KB 2003/3/14

AMI® BIOS 02/27/2003 243KB 2003/3/3

AMI® BIOS 02/19/2003 243KB 2003/2/24

AMI® BIOS 01/27/2003 243KB 2003/2/11

 

Version to ta pierwsza data , a Date to druga data.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

storm masz bardzo wysoki odczyt. Na jakim biosie???

ale za to zapis masz niski

no wlasnie tez mnie to dziwi odczyt wysoki ale za to zapis niski ja jade na biosie 03/13/2003 czekam na jakis zmodowany bios ale nie te od kilroya bo zaniza wydajnosc :) :)

 

pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Storm --> oblookaj, moze ci cos pomoze.. i jakos tanio jest http://www.pccooler.com.pl/sklepmain.php?s_o=list

 

 

Dziwi mnie temp SB, jakos tez sie lubi grzac lobuz....

dzieki john_doe tylko teraz rodzi sie pytanie poszukiwania zamykam w tych trzech colerach teraz tylko ktory

- spir FalconRock II 49zł

- Coooler Master X-Dream 59zł

- Volcano 9 89zł

 

doradzcie :) :)

 

pozdro :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wkoncu dotarly do mnie nowe pamiatki TwinMOS i odrazu update do Aidy

 

- odczyt 2380Mb/s

- zapis 856 Mb/s

 

IMHO wodne jest najlepsziejsze  

po pierwsze primo wydajnie  

po drugie primo cichuteńko  

ja swoje pierwsze wodne zrobiłem za jakieś niecałe 100 zł

no wlasnie tez o tym myslalem tylko ze narazie mam tylko na cooler a nie zapowiada sie na przyplyw gotowki tak wiec chyba jeszce bede mosial poczekac na WC :( :(

 

pozdr :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wkoncu dotarly do mnie nowe pamiatki TwinMOS i odrazu update do Aidy

 

- odczyt 2380Mb/s

- zapis 856 Mb/s

to bierz sie za porzadne oc, mnoznik w dol i zobacz na jakie fsb stac te twinmosy... ja mam jakis no name i chyba pozostane przy mnoziku 12,5 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wkoncu dotarly do mnie nowe pamiatki TwinMOS i odrazu update do Aidy

 

- odczyt 2380Mb/s

- zapis 856 Mb/s

to bierz sie za porzadne oc, mnoznik w dol i zobacz na jakie fsb stac te twinmosy... ja mam jakis no name i chyba pozostane przy mnoziku 12,5 :(

wlasnie problem w tym ze nie moge uzyskac stbilnie 10x200 chyba cos z agp bo mi traci sygnal i pokazuje ze montor nir jest podlonczony albo wywalaja jakies artefakty do 10x197 jest wszystko ok

 

chyba sprobuje ten bios od killroya co prawda wydajnosc spadnie ale bede mogl podniesc agp do 77Mhz i powinno byc ok przynajmniej tak mi sie wydaje :) :)

 

pozdr :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde nie moge sflaschowac biosu tego od killroya pokazuje mi cos takiego FILE DOSENT NOT EXIST czyli ze niby nie ma na dyskietce tych plikow o co tu chodzi ??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok juz poszlo maly blad z mojej strony no i teraz udalo mi sie stabilnie uzyskac 10x200

Dołączona grafika

to wlasnie na biosie od kilroya i jaki wynik w 3dmarku2k1 na MX palita :) :)

 

pozdr :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach jak szłysze ECS    to az we mnie gotuje , 2 lat az 2 długie lata mordowalem sie na  sprzecie tej firmy

stary co chcesz od tej plyty to jedna z lepszych plyt jakie ostatnio wyszly a jak sie kiedys spazyles to nie znaczy ze ECS zawsze musi wypuszczac szajs bo dowodem na to ze teraz ECS wziol sie do roboty jest wlasnie ta plyta tak wiec nie wypowiadja sie na temat tej plyty jezeli nie widziales jej w akcji :) :)

 

pozdr :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach jak szłysze ECS    to az we mnie gotuje , 2 lat az 2 długie lata mordowalem sie na  sprzecie tej firmy

popatrz jak ludzie powykrecali pocki na tym ecs

 

pod wzgledem oc bije twoje msi pod kazdym wzgledem

jakoscia takze nie ustepuje (wiem bo obk mnie stoi komp kolegi z taka wlasnie plyta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krotkie pytanko.. krotka odpowiedz - bo nieche mi sie tej masy postow teraz czytac - glowa mnie boli :(

 

Jakie max fsb uzyskaliscie? (ja 195Mhz) najlepiej zeby jedna osoba ktora to wszystko czytala/pisala napisala jakie mniejwiecej napiecia wszyscy uzyskali ;)

 

Czy ten ECS podaje wam dobrze napiecia? bo mi podaje wrecz absurdalne ;)

 

z gory Ogromne Dzieki :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krotkie pytanko..  krotka odpowiedz - bo nieche mi sie tej masy postow teraz czytac - glowa mnie boli :(

 

Jakie max fsb uzyskaliscie? (ja 195Mhz) najlepiej zeby jedna osoba ktora to wszystko czytala/pisala napisala jakie mniejwiecej napiecia wszyscy uzyskali ;)

 

Czy ten ECS podaje wam dobrze napiecia?  bo mi podaje wrecz absurdalne ;)

 

z gory Ogromne Dzieki :>

to ze nie chce ci sie czytac to widac bo kilka postow wyzej jes moj screen a co do napiec to podaj swoje to bedzie mozna cos powiedziec :) :)

 

pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze nie chce ci sie czytac to widac bo kilka postow wyzej jes moj screen a co do napiec to podaj swoje to bedzie mozna cos powiedziec :) :)

 

pozdr :P

Gdyby mnie nie bolala glowa od rana to moze bym sie skusil i przeczytal :P

 

co do napiec..

5V : ~2.5V-4V

3.3V : ~1.9V-2.1V

12V : ~2.4V-10.6V

 

tak mniejwiecej :D ale na ASRocku tez na SiS746 napiecia juz sa w nomie

dlatego mysle ze to plyta cos klamie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm to naprawde dziwne wrecz niemozliwe gdybys mial takie napiecia to komp by cie nie wstawal ale z czego masz ten odczyt z biosu czy jakiegos programiku ?????

 

ja mam te napiecia takie...

5V : 4.89V

3.3V : 3.25V

12V : 12.11V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...