Skocz do zawartości
QbaS

ECS l7s7a2 - Wszystko o tej płycie

Rekomendowane odpowiedzi

powiem krótko.. ten najnowszy oficjalbym bios jest o NIEBO bardziej stabilny niz cheepo127.. do tego stopnia.. że nie udało mi sie go jeszcze zawiesić primem przy defaultowych ustawieniach..

a @2200 sie nei zawiesza tylko sypie błedami..

i co ja mam teraz zrobić ?

jutro chciałem oddać płytke do sklepu.. a ona sie przestała wieszać :( buuu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcale nie działa dobrze.. ja chce @2400 przynajmneij a nie @1700 :(

 

a przed chwila pobiłem swój życiowy rekord w Prime.. 2h11m i sam wylaczylem.. nei zawiesil sie :(

i co ja teraz zrobie ? :(

chciałem jutro ją oddać i wziąć coś innego.. a sie gupia przestała wieszać na defaultach :(

macie jakieś pomysły co zrobić żeby koleś w sklepie bez brania na swerwis mi ją wymienił ? :( HELP :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym 19.06.. nie wgrywalem tego beta żeby sie w sklepie nie pluli że to wina nielegalnego biosu ;)

 

racze nf2.. najpierw muszą mi reklamacje uwzględnić..

musze jeszcze dokładnie sprawdzić.. ale chyba moja płyta wykrywa mojego 1700DUT3C jako 2200+ zasilanego napieceim 1,5 ;)

to już chyba jest podstawa do reklamacji :twisted:

musze tylko sprawdzić czy po czyszczeniu biosa też tak jest... oby tak było.. bo jak nie to chyba tylko zapalarka do gazu mi zostaje :(

na pewno nie da sie tego poznać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kisio , najprawdopodobniej przyczyną niskiego napięcia był drut-mod

( jezeli takowego oczywiście robiłeś ).

Podobno przepalają się jakies mostki i po zdjęciu drut-moda są jaja z napięciem.

 

Zajrzyj tu: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=347...ghlight=drutmod

 

może ci to troche wyjaśni sprawę.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm , już nie wiem co mysleć o tej płycie.

Ja mam ją już około 2 miesięcy, zapodałem do niej Bartona 2500+ i......

Ustawiłem FSB 195, vcore +5% , vmem +3,5%,suma sumarum mam teraz Bartona 3200+ i wsio lata bez problemów :) Oficjalny Bios 6.19.03.

Super Pi , Prime95 itp, itd... no problem.

Oczywiscie nie wiem jak długo tak jeszcze pociągnie:)

No ale to przecież ECS, ja w każdym razie jestem zadowolony z tego nabytku.

 

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da się rozpoznać czy przepięcie dał zasilacz czy ty czymś je spowodowałeś - po prostu coś się spali i tyle.

ja bym chciał, żeby mi procek może padł ? grzeje się jakoś dziwnie mocno i muszę któregoś dnia wyjąć kompa i zdjąć ściankę żeby się przekonać czy to wina słabej wentylacji budy czy może proc jest kulawy. i wymieniliby (jakby padł) na inny i może stepping byłby nie AO ?

ja nie chciałem wydawać mnóstwa kasy na kompa, i tak w tym roku wymieniłem 75% kompa. jak moja płyta zacznie wariować ... to wymienię na identyczną lub K7S5A/L lub ABITa KD7 lub KX7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kupa.. powiedzieli ze muszą ją wyusłać do Czestochowy bo tutaj nic nei moga psrawdzic..

a to bez sensu bo beda ja trzymac 3 tygodnie.. dopalą.. zobaczą że działą i dostane ją spowrotem..

więc poczekam pare dni i ją usmaże :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. po całym dniu testów okazuje się że dzięki wymianie biosa i postraszeniu mojej płyty servisem udało mi sie osiągnąc (chyba) stabilne @2000+ (11x151)

ja już sam nei wiem co o tym myśleć..

acha.. żeby opisać wszystko dokłądnie to jeszcze zdjąłem zalmana z NB i walnąlłęm stary radiator na tasme dwustronną.. którą przykleiłem bardziej niedbale niż ta oryginalna..

głupieje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za "performance bios" na tej stronie : http://www.ocworkbench.com/2003/ecs/l7s7a2...os/betabios.htm ???? bo mam zamiar wgrać sobie oficjalny najnowszy bios ECS'a i nie wiem czy warto sprawdzać tego performanca, oficjalny czy chepo127 ???? za duży wybór i za małe możliwości biosów. po użytkowaniu chepo127 nawet wgranie kilroya nie poprawiło osiągów pamięci. trzeba ciułać kasę na nowe MOBO ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja go sprawdziłęm ale o tym za chwile..

więc tak.. 2000+ mam stabilne (jupi) i to przy obniżonym napięciu więc nei jest AŻ TAK źle..

na 2100+ juz jest gorzej niestety..

co zauważyłęm.. podwyższenie napięcia w biosie o 5% powoduje niestabilność straaaszną nawet @2000+.. jednym słowem lepiej nie podwyższać w biosie napięcia..

 

potem próbowalem podciągnąć ramy..

oczywoiscie w końcu przegiąłem.. zaliczyłęm malowniczego reseta.. wchodze do biosa.. chce ustawić zasilanie ramó na normal..

patrze..

i co ?

nie ma

NIE MA OPCJI ZMIANY NAPIECIE ANI PROCA !!

3 razy flashowalem biosa i nic !!

to już dla mnie ArchiwumX... po rpostu zniknęły te opcje !!

 

w między czasie instalowalem tego performance biosa.. jakiś dziwny jest.. i mniej stabilny od tamtego..

tego0619 naprawde polecam !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiego 0619 ? na tej stronce jest 0729 (oficjalny). jak z wydajnością pamięci ? napisz, który według ciebie jest teraz najlepszy bo gubię się i jeszcze jestem wkurzony bo sandra podaje że procka mam na 1.650V no i się przegrzewa nadal (zwisy zaliczam czasem, więc chyba mu za ciepło, w biosie (zaraz po restarcie) płyta podawała dzisiaj 45*C więc sporo. muszę pożyczyć wiatrak 8x8cm i wsadzić z przodu i oblookać czy spadnie dużo. ja to zawsze mam same problemy. a jeszcze brejdak nie chce się na kompa dokładać, kołek jeden i ciągle mi gatory z neta ściąga a ja muszę czyścić żeby system nie wysiadł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha. zwis = zatrzymanie obrazu na monitorze i całkowity brak reakcji kompa n aalt+ctrl+del , martwota ogólna. grafę raczej wykluczam bo stabilnie chodziła w zimie na 350/450 a teraz jest 300/400 więc nie powinno nic się dziać. ramu na ultra ale objawy przeciążenia pamięci są inne.

ale bym chciałwsadzić wiatrak 12x12 ale nie mam miejsca. od boku bez sensu a z przudu mam tyle miejsca co 2 zaślepki 5.25 czyli 8 cm w pionie i 15 cm w poziomie - 2 ósemki nie wejdą więc jedna styknie. dla 12 musiałbym wywalić kieszeń lub wypalarę a to odpada ... :( następnum razem kupię porządną budę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huh.. u mnie @2000+ przy 1,5V temp przy otfartej budzie po 3 godiznach prima nie przekroczyła 39 stopni :twisted: 0619 to jest poprzedni oficjalny.. 07.29 jeszcze do nei dawna był jako beta.. nie sprawdząłem wersji finalnej ale ta beta lewa jakaś była.. ten 0619 napewno jest najstabilniejszy z wszystkich jakie miałem.. co do wydajności to nei mam porównania za bardzo.. powiedz jakie testy zrobić i przy jakich ustawieniach to zrobie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy ... głóna różnica to wydajność pamięci. czyli AIDA32 i ewentualnie sandra. ale mamy inne kompy więc takie porównanie niezbyt ... sam muszę obcykać tego 0619 ale wtedy nie będę miał ustawiania PCI/AGP. :/ zarzucę chepo127 i jakoś bedzie, ostatnio i tak gram tylo w counter strike więc mocy nie potrzebuję dużej.

jutro wysuwam kompa i przy otwrtej budzie oblookam temp. speed fanem mierzycie ? jak to ustawić ? teraz tylko w biosie patrzę ale i tak mam 45*C po minucie od restartu. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostawiłem z przodu kompa 2 wiatraki 8cm, nawet dmuchałem nimi prosro na cooler i nic - nadal cipło. poprzycinałem lekko te piankowe kółeczka na procku (myślałem że się rozpłaszczają i wchodzą pomiędzy copper shima i cooler) , dałem więcej pasty niż zwykle ale nadal w biosie ponad 40*C. chlip chlip, zostaje zjaranie procka i wymiana na gwarancji - pzrecieżgorszego już trudno znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiar temperatury procesora w biose jest jak najbardziej prawdziwy.

Płyta obcięta nie posiada czujników temperatury na sockecie , a bios pobiera dane z czujnika umieszczonego w jądrze procesora ( nie dotyczy Duronów ). Ja na moim Bartku przy starcie mam 46 na dziendobry a wzrasta max. do 56.:)

 

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no włąśnie, na bartku. więcej cache i wyższa częstotliwość. ja ma zwykłego A XP 2000+, stepping cienki AO ale podkręcać nie chcę. ale żeby komp się przegrzewał od zwykłego grania ? przy 1666 MHz ? cooler z czystej miedzi, podstawa lustro i nie była lakierowana (jak nowe TTC-T5TB żeby wyglądały na lustro), niezależnie czy zdejmę boczną ściankę, dołożę 2 wentyle z przodu, temp w biosie dochodzi sobie do 45*C. zero obciążenia !!!

 

czy ktośz lublina może mi pomóc z moim kompem ? napięcie standardowe sandra podaje 1.650V. czy ktoś uważa że lepiej spalić procka i wziąć 2000+ BO (może JIUHB się uda) lub wymienić na 1800+ DLT3C ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 razy flashowalem biosa i nic !!

to już dla mnie ArchiwumX... po rpostu zniknęły te opcje !!

Też tak miałem pisałem o tym ze 20 stron temu :). Wystarczyło u mnie wyciągnięcie wtyczki zasilania i ponowne włączenie aby opcje sie pojawiały ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że dopiero teraz ale wcześniej nie mogłem! :(

 

Więc tak: Bios Cheepo 127

A oto moje ustawienia:

 

Advance Chipset Setup

 

CPU Frequency : 200Mhz

Over CPU i DDR Vcore : Normal

CPU/DRAM Clock Ratio : 1:1

PCI/AGP Clock Mhz : 35/70

Autodetect DIMM/PCI Clk : Disable

Clock Spread Spectrum :Disable

Fast Synchro : Disabled (przed chwilą włączyłem i potestuje czy coś na wydajność i stabilność wpływa!)

Dram Timing : Fast Mode (tu u siebie odkryłem ciekawą rzecz. Mianowicie jak dam Turbo albo Ultra to mam zwiechy w systemie po czym dysk sie zatrzymuje i po resecie rozkręca się na nowo. Jak zmniejszam to jest ok! :/)

AGP Size : 128MB

IO Apic Support : Enabled

MPS Revision : 1.4

DDR Cas Latency : 3T

AGP FW : Enable

 

PCI Plug And Play

 

PCI Latency Timer : 32

Primary Graphic : AGP

Allocate IRQ to PCI Vga : No

 

To tyle. Dodam, że mam chłodzenie na Mostku północnym (żółty radiator!)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goofy.. fakt.. pojawiły sie.. ale jak przestawiłem je.. to spowrotem zniknęły.. ;/ja tylko sie chciałem pochwalić że założyłęm już wersje testową mojego WC..

mało przy tym płyty nie połamałem i zawału nie dostałem ale już jest lux ;)

bloczek to ColdCrown.. pompka ta z bloki.republika.pl czyli żadna rewelacja..

za pojemnik chwilowo robi jakieś wiadro które ma niecałe 10 l. ale docelowo ma być pojemnik 22l :twisted:

już obok mnie stoi 20 litrów wody demineralizowanej i 2 litry Borygo :D

 

jak na niepodkreconym procku zobaczyłem po starcie 19 stopni to mi sie milutko zrobiło na sercu :D

 

jeszcze nie robiłem porządnych testów.. powiem tylko że wczoraj w upale po 3 godzinach w miare normalnej pracy procek nei rpzekroczył 25 stopni.. Primem go potem pomęcze..

 

tylko że pojawił sie nowy problem..

wiatraczek z proca chłodził jak sie okazuje nei tylko proca..

ramy jak wczesniej byly letnie.. teraz są wyraźnie ciepłe..

NB jak wczesniej ledwo ciepły był teraz prawie parzy.. a to przy normalnej pracy.. strach pomyśleć o obciążeniu..

wiec musze cos tam chyba zamontować..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...