Skocz do zawartości
chojrakrock

Pomoc W Wyborze Auta Do 4k E

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec prawko zdane wiec trzeba sie rozejrzec za jakims wehikułem, od pewnego czasu oszczedzalem troche i bede chcial kupic do 4k E. Samochod bede chcial kupic w niemczech bo moge tam pojechac na tydzien i sie dobrze rozejrzec (hamburg dokladnie). Posilkowalem sie stronka www.mobile.de i znalazlem pare ciekawych ofert.

 

Najpierw moze napisze czego szukam i wymagam od auta ;). Na pewno szukam sedana 4 drzwiowego, lubie wygodne auta dla tego 2 drzwiowe raczej odpadaja, chyba ze bedzie naprawde jakas okazja ale wolalbym te 4 drzwi. Silniczek hmm tu mialem sporo problemow ale padlo ze bede szukal diesla czegos 1.9 albo 2.0 TDI, dobra moc i rozsadne spalania, ewentualnie mniejsze, raczej nie chce wiekszego silnika, chyba ze uslysze cos zachecajacego ;)

 

Auta za ktorymi sie najbardziej rozgladam to:

 

Audi A4 B5

VW Passat B5

VW Golf 4

Mitsubishi Galant IV - nie wiem jak z czesciami tu

Peugeot 406

Peugeot 307 - gdybym znalazl w takiej cenie

 

i moj faworyt ale wiem ze ciezko bedzie mi go znalezc w tej cenie a mianowicie

BMW E46 320d - tylko nie myslcie sobie ze jestem jakims dresem :P poprostu bardzo podoba mi sie to auta, ale zarazem boje sie troche cen czesci zamiennych no ale coz narazie jestem mlody i chce sie tez troche wyszalec na stabilizacje przyjdzie czas pozniej ;)

 

Jesli macie jeszcze jakies pomysly cokolwiek to slucham, kupowac bede za jakis miesiac moze dwa, wiec sie nie spiesze ;)

 

a wiec zapraszam do dyskusji i dzieki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To BMW to sobie raczej odpusc :). W tej cenie to dostaniesz jakies grata. Jak E46 to raczej po liftingu bo troche wad juz wyeliminowali w nim ale za takiego to trzeba z 30k zl dac.

 

Pasek wdzieczne auto aczkolwiek jesli nie wykupisz AC i nie zalozysz blokady na skrzynie czy innego wynalazku bedziesz sie budzil w nocy i biegal patrzec czy auto stoi pod domem/blokiem/w garazu :D. Szczegolnie passaty z napisem TDI na klapie czesto gina wlascicielom. Poza tym siedzenia mogly by byc lepsze (pierwsze wrazenie - uooo kanapa, ale potem tak se), trzeba sie troche nakrecic galkami zeby je pod siebie dopasowac. W srdoku ladnie. Wersja przed liftingiem ma skomplikowane i zarazem delikatne zawieszenie przednie. Po liftingu cos tam wzmocnili. Poza tym nie lubie sprzegla w paskach - przejedziesz sie to zobaczysz ocb.

 

Golf 4. Siedzenia w dluzsze trasy do du... dziwacznie wyprofilowane i brak wiekszej regulacji (zapewne w tych bogatszych wersjach mozna zdzialac cos wiecej). Stylistycznie ujdzie. Ogolnie u VW z czesciami spoko jest. W srodku na moje wykonany lepiej niz G5.

 

 

O reszcie sie nie wypowiadam bo nie znam. Generlanie to z twoimi funduszami szukalbym jakiegos fajnego Golfa4 z benzynka 1.6 chyba :). BTW. Diesla kupujesz bo robisz duzo km czy tak poprostu bo jest teraz moda :D? Na zachodzie mysle latwiej bedzie ci znalezc benzyne w o wiele lepszym stanie i taniej niz diesla.

Edytowane przez martian1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie bede jezdzil czesto narazie, bardziej okazyjnie, ale niedlugo to sie moze zmienic bo moze bede zmienial stanowisko w pracy na zastepce kierownika i bede rzadziej w pracy wiec bede mogl dojezdzac samochodem (100km w 2 strony)

 

diesla kupuje bo sa dosc oszczedne i zapewniaja dobre osiagi, a pozatym bede mial mozliwosc zalatwic sobie taniej olej napedowy z dobrego zrodla wiec bedzie mi sie to oplacac ;)

 

golfem i passatem zapewne sie przejade bo mam mozliwosc wiec bede mial jakies odniesienie :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4k ojro na E46 to za mało, przygotuj się na 6k plus opłaty za 318/320 '98-99, może wychaczysz 320d ale z bardzo dużym przebiegiem

dla mnie Pug 307 nie do przyjęcia, to auto dobre jest przez pierwsze kilka latek z salonu, potem już nie jest ciekawie, natomiast 406 to inna bajka, można brać w ciemno szczególnie hdi 110km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamy już wątek o volvikach

tylko nie wiem na jakie sie zapatrujesz - starsze ale niezawodne kanciate serie 8xx czy nowszą "40"-stkę

czterdziestki to mariaż kooperacyjny francusko-japoński, a jak chcesz dbać o taką markę no to portfel musisz mieć nieco grubszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na E46 nie ma najmniejszych szans w tej cenie, na Puga 307 w stanie który pozwalałby choć na chwilę zapomnieć o ASO także. Pomyśl nad Lancią Lybrą albo Seatem Toledo. Ten drugi to taki wiekszy, ładniejszy i lepiej wyposażony Golf. A może BMW E39 + gaz? Bije wszystkie wyżej wymienione auta na głowę. Ja tam bym też pomyslał nad Audi C4 z końca produkcji(tak koło '96) - wygodniejsze i lepiej wykonane niż C5 nie wspominając o tej plastikowej zabaweczce - A4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lybra za 4tyś EUR ??

Może mówisz o strzelonej z każdej strony albo nie jeżdżącej.

Toledo ? Chyba jedynka :P

Ludzie on ma 4 tyś EUR, a nie 6.

puga 307 nie znajdzie jeżdżącego w tej cenie.

Ja rozumiem, że można czasami wyrwać super okazję ale nie porywajcie się z motyką na słońce.

Kupno samochodu to nie tylko wyłożyć 4kEUR i heja w drogę przez 10 bezawaryjnych lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, 14k zł to trochę mało, ale da się za to kupic Lybrę, nie mów. O ile dobrze pamiętam, to Ty swoją kupiłeś za ~17k, więc odejmując zarobek dla handlarza i rejestrację możnaby taką znaleźć za te pieniądze. Poza tym masz jtd, które są droższe od benzynki chociażby ;) Skoro kolega brał pod uwagę 307 i E46 to rozumiem ze te 4k Euro to jest tylko i wyłącznie na zakup auta, a na opłaty, ewentualne naprawy, i rejestrację kolega ma oddzielne pieniążki.

 

PS. O tym ze kupno auta to nie tylko wyłożenie p[ieniążków na kupno przekonałem się na własnej skórze. Kupiłem swoją Leganzę z uszkodzonym silnikiem za 5k zł a już wyłozyłem na nią około 14(licząc cenę kupna oczywiście). I nie wszystko jest jeszcze tak, jak sobie bym wymarzył od strony wizualnej(jakieś 2k trzeba jeszcze dołożyć, a wtedy ją dopiero zaprezentuję na forum), za to przynajmniej od strony technicznej mam ideał ;)

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o Oplu Astrze 2

Hatchback 4 drzwi 2.0 DTI albo 1.7

 

cos takiego na oko

http://moto.allegro.pl/item421262021_opel_...lur_drewno.html

 

wiem ze w starych oplach gnily blachy ale nie wiem jak w tych nowych, ktos cos wie na ten temat?

Edytowane przez chojrakrock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten przyklad pokazalem losowy nie bede szukal dokladnie tak wyposazonej wersji, poprostu chcialem pokazac o co mi chodzi :)

 

Te E39 tez sa ladne i podoba mi sie, ale boje sie troche spalania :/

 

 

EDIT

 

hmm znalazlem taka fajna 406

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5686679

 

praktycznie zadna roznica jakbym mial sprowadzic (w niemczecha maja one duze przebiegi :/) no i duzo czasu bym zaoszczedzil :) cos by sie jeszcze utargowalo i moze by bylo fajnie, hmm musze pomyslec bo juz sam nie wiem, za duzo tego kuzwa :P

Edytowane przez chojrakrock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten przyklad pokazalem losowy nie bede szukal dokladnie tak wyposazonej wersji, poprostu chcialem pokazac o co mi chodzi :)

 

Te E39 tez sa ladne i podoba mi sie, ale boje sie troche spalania :/

 

 

EDIT

 

hmm znalazlem taka fajna 406

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5686679

 

praktycznie zadna roznica jakbym mial sprowadzic (w niemczecha maja one duze przebiegi :/) no i duzo czasu bym zaoszczedzil :) cos by sie jeszcze utargowalo i moze by bylo fajnie, hmm musze pomyslec bo juz sam nie wiem, za duzo tego kuzwa :P

Tak jak napisal kolega nade mna. Jesli zalozyc podtelenk elpidżi do bi-em-dablju taka zabawa wyjdzie Cie nawet taniej. A co do duzych przebiegow 406 - nei ma sie co dziwic - ludzie tam jak kupuja diesla tzn. ze chca duzo jezdzic. Tylko u nas przykladowo na motoallegro wszystkie diesle maja dziwnym trafem 160-180kkm :D - jaki stary by nie byl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

406 2.0 HDI (110KM) = 6 - 7.5 L/100km (ON) = 28 - 35 zł/100km

520 E39 2.0L (150KM) = 11.5 - 13.5 L/100km (LPG) = 25 - 30 zł/100km

Dokładnie, ja bym się nawet pokusił o 528+, spalania jakieś 2 litry więcej, akurat zeby się zrównać z klekotem a tiry skrócą się do długości osobówki ;)

np. http://moto.allegro.pl/item421732529_bmw_e...kora_klima.html chociaż coś za tani jest...

edit: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6127195 to jest dopiero cacuszko :rolleyes:

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja bym się nawet pokusił o 528+, spalania jakieś 2 litry więcej, akurat zeby się zrównać z klekotem a tiry skrócą się do długości osobówki ;)

np. http://moto.allegro.pl/item421732529_bmw_e...kora_klima.html chociaż coś za tani jest...

edit: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6127195 to jest dopiero cacuszko :rolleyes:

4.4 litra no nie przesadzaj :P :P

 

BMW mi sie bardzo podoba i ta 5 tez, tylko z tego co podales to sa automaty (panie bron) i sa bez gazu a na wstawienie mnie nie stac narazie :/ gdbym znalazl taka 520/523 juz z gazem sekwencja to bym sie zastanowil bo furka piekna :)

Edytowane przez chojrakrock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

praktycznie zadna roznica jakbym mial sprowadzic (w niemczecha maja one duze przebiegi :/) no i duzo czasu bym zaoszczedzil :) cos by sie jeszcze utargowalo i moze by bylo fajnie, hmm musze pomyslec bo juz sam nie wiem, za duzo tego kuzwa :P

Zaraz! Wóz w niemczech ma duży przebieg, a u nas sprowadzony_wóz_z_niskim_przebiegiem? To się zapytam skąd oni biorą te wozy? Coś Ci tu nie pasuję? Jak masz możliwość wyjechania po wozidło to bym się nawet nie zastanawiał. Może jeszcze byś coś łyknął od prywatnego właściciela a nie od turka z placu :rolleyes:

 

 

3086073[/snapback]

Dokładnie, ja bym się nawet pokusił o 528+, spalania jakieś 2 litry więcej, akurat zeby się zrównać z klekotem a tiry skrócą się do długości osobówki ;)

np. http://moto.allegro.pl/item421732529_bmw_e...kora_klima.html chociaż coś za tani jest...

edit: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6127195 to jest dopiero cacuszko :rolleyes:

Ta pierwsza BMKa to pewnie połowy przodu nie miała. Jak auto na allegro nie ma zaznaczone "bezwypadkowe" to na 100000% było rozpitolone równo. Jak ma napisane, tzn że właściciel

-mówi prawdę 90%

-nie zna się 0,00001%

-kłamię - reszta

 

BMK fajnym autkiem jest (szczególnie 5teczka), ale Panowie, koszty części, paliwa. Dziękuję, kupię jak będę miał fabrykę. A dziś zależnie od planowanego przebiegu rocznego, albo dieselek, albo małolitrażowa benzynka. Astra2 przyjemnym autkiem jest, dość komfortowym, moim zdaniem fajny jako pierwszy wóz. W dieslach (a przynajmniej 1.7TD) nawalał zawór ERG, lało się trochę (chyba kwestia simmeringów - przynajmniej u nas ciekło) spod silnika, ale koszty eksploatacji w zupełności wynagradzały męczarnie przy ruszaniu ze świateł :wink:

 

Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice mają Astre 2 (Benzyna 1.6) i są conajmniej zadowoleni. Mało pali (pojęcie względne, ale jakiś super nadziany nie jestem) jets komfortowa i nie rusza się jak słoń w składzie porcelany. Usterek też większych z nią nie było. Dodam, że auto sprowadzane z Włoch przez niemieckiego pośrednika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na allegro - jest pełno 5** już z gazem i w manualu ;)

nom szukalem i jest pare fajnych opcji, tylko kurcze nadal sporo osob odradza mi gaz, za tydzien bedzie kumpel u mnie golfem 3 z gazem to sobie pojezdze (mam w domu benzynke tez do porownania i diesla)

 

ceny maja isc w gore na wszystko nie tylko na LPG niestety :/

 

do niemczech moge jechac na ponad tydzien nawet wiec mysle ze moze cos znajde, niech mi tylko ludzie pooddawaja dlugi i sie zobaczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko ci będzie znaleźć coś w Deutchland z gaze. Gazu się nie bój - na sekwencji, bo takiej używają w większości do v6 jest bezproblemowa i w osiągach nie ma różnicy. A tym Golfem się nie sugeruj - tam pewnie jest stara i prosta instalacja i co za tym idzie, spadek mocy. Jedyna wada lpg to mniejszy bagażnik(wozisz tam albo butle albo koło zapasowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bagaznikiem sie nie przejmuje, wielka strata dla mnie to nie jest. Gadalem dzis z kumplem co ma 3 auta z gazem i bardzo sobie chwali (sam gazowal wsie). Stwierdzam ze czym dluzej szukam tym bardziej nie wiem czego szukam :P :P, dwoch znajomych w tygodniu zacznie mi sie rozgladac za autem w Hamburgu i Rostoku jak bedzie cos ciekawego to dadza znac, a jak nie to za okolo miesiac pojade sam i zobacze poprostu co bedzie ;)

 

EDIt luknijcie na to, rocznik i przebieg ladny, zadbany takze i cena nawet nawet

http://www.autotrader.pl/details,29935,105968350.asp

Edytowane przez chojrakrock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze cos bardziej nietypowego? moze jakis Saab? przyszly zastepca kierownika powinien jezdzic czyms konkretym :D

np cos takiego: >>>KLIK<<<

spalanie male, ceny czesci wysokie ale tylko w aso. orginalne takze idzie dorwac baaardzo tanio, tak jak do vw itp

 

ps. jeden saabik ale 9k 90' uratowal mi zycie w niedziele. nastepny takze bedzie saab ewentualnie volvo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ze myslalem o saabie, ale szczeze totalnie sie na nich nie znam wiec totalnie nie wiem czego szukac. Wiem ze sa to auta bardzo wytrzymale, bezpieczne i niezawodne, tylko tak jak mowie totalnie o nich nic nie wiem :)

 

ostatnio zaczol mi sie ostro podobac Peugeot 406 coupe piekne auto i wyposazenie spoko, jest to chyba jedyne auto 3 drzwiowe ktore bym kupil :P ale ciezko dostac w tej cenie tak samo jak 320d. No ale coz moze glupiemu dopisze szczescie :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

ostatnio zaczol mi sie ostro podobac Peugeot 406 coupe piekne auto i wyposazenie spoko, jest to chyba jedyne auto 3 drzwiowe ktore bym kupil :P ale ciezko dostac w tej cenie tak samo jak 320d. No ale coz moze glupiemu dopisze szczescie :P :P

Zejdz na ziemie :P. Z twoim budzetem ta 406. coupe to bedzie jakas padaka... w ogole podobno trudno to auto w dobrym stanie wyrwac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z gory sry za double posta :P

 

a wiec jezdzielm ostatnio sporo 406 1.9tdi, autko ogolnie bardzo mi sie podoba, bardzo wygodne i przestronne. Dlatego zapewne bede szukal takiego. Niestety model ktorym jezdzielm to byla podstawowa wersja i troche dobita tzn turbina praktycznie nie dzialala (mialem porownanie do 1.9tdi passata b4) ciezko ciagnol i dodatkowo pedal gazu strasznie ciezko dziala i praktycznie nie odbijal (mysle ze linka do wymiany) jest to auto szwagra a narazie nie ma plnow na remont :P

 

a wiec tu mam pytanie czy brac silnik 1.9tdi 90km czy 2.0hdi 110km. Osobiscie jestem za 2.0hdi boje sie tylko tego ze sa to czulsze silniki, dodam ze bede mial rope troche z innego zrodla za mniejsze pieniadze ale znajomy korzysta od dluzszego czasu i wszystko pasuje (1.9tdi) zapewnial mnie ze wszystko bedzie w porządku w HDI

 

moze ktos ma taka 406 i wie czego unikac itp? Bede celowal w wersje po liftingu czyli 99r++

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pugi nie miały silników od vw :) 1.9TD tzw XUD9 albo 2.1TD tzw XUD11

HDi jest już na common railu, na pewno lepszy dla dużej masy, jak znasz pochodzenie wachy i wiesz, że nikt po drodze nie rozrabiał jej z różnym środkami typu rozpuszczalniki itp to bym się nie bał, od czasu do czasu dla świętego spokoju można zastosować środek do czyszczenia układu paliwowego

w tych pieniążkach niestety będzie trochę rzeczy do naprawy szybciej lub później

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...