Skocz do zawartości
sts

Resety Z Nikąd

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzet:

Gigabyte GA-N650SLI-DS4L

Intel core 2 Q6600 2.40

Karta graficzna Gf 7100gs Gigabayte

Karta dwiekowa Creative E-MU E-DSP (1820M)

DDR2 2X1gb PDP

Zasilacz Chieftec model GPS-450AA-101 A (zmierzone napiecia miernikiem idle 12,08 stres 12,20)

Jeden dysk ATA 120 Segate (na nim jest system, został sprawdobny hdtune 0 bad sektorów)

Drugi dysk Sata 320wdAAKS

 

A wiec problem jak w temacie, komputer służy tylko i wyłacznie do obróbki materiałów audio, zero grania podkrecania i netu.

Wirusy brak sprawdzone, wgrane najnowsze stery do grafiki chipstetu oraz karty dzwiekowej.

System legalny xp+sp3pl.

Problemy:

Odpalam pc wszystko sie ładnie uruchamia, odpalam WMP słucham chwile muzyki reset (nigdy nie było blu screna, wiec brak numeru błedu)

nastepnym razem odpalac pc działa kilka godzin słucham muzy, zgrywam miksuje, kompresuje i nic sie nie dzieje z pc.

nastepnym razem odpalam pc, uruchamiam np winrara zeby mi cos wypakował bądz biore test wydajnosci to po kilku minutach nastepuje reset pc.

 

Temp

Intel Core 2 Quad Q6600 hardware monitor

 

Temperature sensor 0 35°C (94°F) [0x41] (core #0)

Temperature sensor 3 30°C (85°F) [0x46] (core #3)

Temperature sensor 2 31°C (87°F) [0x45] (core #2)

Temperature sensor 1 36°C (96°F) [0x40] (core #1)

 

Dump hardware monitor

 

 

 

Hardware monitor

-----------------------------------------------------

 

GeForce 7100 GS hardware monitor

 

Temperature sensor 0 40°C (103°F) [0x28] (GPU Core)

 

Dump hardware monitor

 

 

 

Hardware monitor

-----------------------------------------------------

 

ST3120026A hardware monitor

 

Temperature sensor 0 37°C (98°F) [0x25] (HDD)

Edytowane przez sts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie masz pamieci i jak są ustawione?

Patriot Memory PDC22G6400LLK

post-4543-1220124657_thumb.png

Ustawienia w biosie dla pamieci wszystko na auto, a także zwiekszałem napiecie z 1.8 na 2.00 wyniki te same czyli resety w róznych miejscach.

 

 

Zmieniłem zasilacz na corsair HX520 niestety zero poprawy.

Na cpu założony ZALMAN 9500 AT o taki

http://allegro.pl/item424796057_zalman_950...sylka_w_wa.html

Na chipstecie (który grzał sie tak bardzo że nie sposób go było dotknąc) zamontowałem wentyl 92cm 1500rpm teraz radiator jest letni.

Edytowane przez sts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dysku to dla 100% pewności że to nie hdd jest winowajcą podmieniłem dysk na 80gb segata i na nim zainstalowałem od nowa system xp+sp3 oraz zainstalowałem stery oryginalne znalezione na stronach producentów.

Wyniki te same resety w różnych momentach jak wyżej opisałem.

 

Temperatury w stresie

post-4543-1220127251_thumb.png

Teraz wsadziłem E4300 i testuje winrarem (tutaj często pc sie resetował po 5 minutach) oraz othos priorytet 9.

 

Wiec tak po zmianie samego procka z quada 6600 na e4300 komputer pracuje stabilnie już 2 godziny (różne testy - winrar, orthos, super pi, skanowanie antyvirem) :blink:

Jaki wniosek z tego? Quad jest jakoś uszkodzony? :mur: czy płyta nie wyrabia z quadem? (za słabe zasilanie cpu?)

Edytowane przez sts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:sts

Według symbolu, który podałeś to te pamiątki są dla mnie przyczyną. Ustaw je w biosie na 4-4-4-12 i 2,2V. Sam takie miałem i śmigały bez problemu. Problem pojawiał się przy za niskim napięciu i innych timingach. Dziwne, ale tak było (oczywiście mówię o timingach, przy za niskim napięciu to normalne). Na poparcie stronka producenta

 

EDIT:

Masz może zrzut BSOD?

Edytowane przez VITO66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Wiec tak po zmianie samego procka z quada 6600 na e4300 komputer pracuje stabilnie już 2 godziny (różne testy - winrar, orthos, super pi, skanowanie antyvirem) :blink:

Jaki wniosek z tego? Quad jest jakoś uszkodzony? :mur: czy płyta nie wyrabia z quadem? (za słabe zasilanie cpu?)

Za bardziej prawdopodobne uważam przyczynę leżącą po stronie płyty.

Ma spore ograniczenia na obsługiwane CPU według producenta płyty:

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherb...?ProductID=2679

Przykładowo nie obsługuje QX6850

Obecne chłodzenie CPU nie daje dobrego nawiewu na sekcję

zasilania i jakieś dodatkowe chłodzenie ma szanse pomóc (ale nikłe).

Wymienił bym płytę jeśli ma działać z Q6600.

Najlepiej na taką z mocną i chłodzoną sekcją zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:sts

Masz może zrzut BSOD?

Pisałem wyżej że bsod nie mam, wystepuja tylko resety, brak blu screna wiec brak numeru błedu.

Co do pamieci i ich odpowiednich ustawien postaram sie jeszcze sprawdzic przy ustwaieniach rekomendowanych prze produceta (aczkolwiek sam mam identyczne pamieci na swoim mATX i 1.8 im wystarcza)

 

Za bardziej prawdopodobne uważam przyczynę leżącą po stronie płyty.

Ma spore ograniczenia na obsługiwane CPU według producenta płyty:

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherb...?ProductID=2679

Przykładowo nie obsługuje QX6850

Obecne chłodzenie CPU nie daje dobrego nawiewu na sekcję

zasilania i jakieś dodatkowe chłodzenie ma szanse pomóc (ale nikłe).

Wymienił bym płytę jeśli ma działać z Q6600.

Najlepiej na taką z mocną i chłodzoną sekcją zasilania.

I ja sam identycznie wnioskuje (ponieważ quad działa na mojem mATX bez problemu tak samo jak ram i k. graficzna) czyli coś z płytą jest nie do końca tak.

Odziwo do Gigabyte GA-N650SLI-DS4L (tego niby uszkodzonego) wkładam e4300 a także P4 2.66 (przy okazji do sprzedania) i płyta działa bez problemów (super pi, otrhos, winrar i inne testy) kilka godzin. Wkładam quada odpalam test wbudowany w winrara to po około 6 - 20 minutach mam reseta.

 

 

Co do płyty to podczas testów miałem ją na biurku i dotykałem różnych elementów były gorące moim zdaniem zbyt gorące i co ważne nigdy tam nic nie było chłodzone (czytaj sekcja zasilania (zalman wieje tam gdzie nie potrzeba) i chipstet też tam nigdy nie był chłodzony a gorący jest okrponie bez nawiewu, grafika chłodzona pasywnie w sumie były tylko 2 wentylatory jeden na cpu (zalman) i w zasilaczu 1,2cm.

Dopiero po jakim czasie dał wentyl wyciagający 9,2cm ale on nic nie pomagał i to poprostu może sie wszystko przegrzało z braku odpowiedniego wentylowania.

 

 

 

Także jaką płytę polecacie pod tego quada (nic nie bedzie podkręcane) wszystko ma poprostu działać bez takich przygód.

Edytowane przez sts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Także jaką płytę polecacie pod tego quada (nic nie bedzie podkręcane) wszystko ma poprostu działać bez takich przygód.

Asus p5Q-E ma radiatory chłodzące całą sekcję zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...