Skocz do zawartości
trucha

Notebook Hp 6720s - Pytanie Odnośnie Wymiany Procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ jest to mój pierwszy post chciałbym serdecznie wszystkich powitać :)

 

Od kilku miesięcy jestem posiadaczem notebook HP 6720s ( Opcja z dyskiem 120 GB, Intel Celeron, Intel 950 itd. ) , a dokładniej , tego:

http://forcepc.pl/hewlett-packard-hp-6720s...-o_l_15099.html

 

 

Ponieważ procesor w nim zamontowany jest już raczej ( :) ) stary, postanowiłem go zmienić. A ponieważ na notebookach nie znam się tak dobrze, jak na stacjonarnych - pytanie do was: Czy jest możliwość wymiany w nim procesora? Jeśli tak, to na jakim sockecie, ewentualnie może ktoś poda kilka modeli ... ?

 

 

Za wszelakie odpowiedzi serdecznie dziękuję i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to twój laptop jest na chipsecie 965GM wiec ma karte X3100 a nie intel 950

 

po drugie twój laptop posiada socket P

 

po trzecie napewno włożysz do niego wszystkie Core Duo i Core 2 Duo na socket P (lise procesorów znajdziesz m.in na wikipedii), bankowo płyta obsłuży procesory na FSB 667 MHz, co do GSB 800 MHz to nie jestem pewien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź :)

 

 

W takim razie zabieram się za poszukiwanie procesora..

 

 

 

EDIT:

 

 

 

Hmm.. tak sobie pomyślałem.. może ktoś z was ma instrukcję wymiany części ( ? ) , tj. w którym miejscu znajduje się procesor i inne podzespoły..?

Edytowane przez trucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z własnego doświadczenia wiem że wymiana procesora jest w miarę prosta, trzeba odkręcic tylnią pokrywe, odkręcic kilka śrub od wentylatora i radiatora na procesorze (zależnie od konstrukcji systemu chłodzenia w tym HP'ku)

 

zmieniałem procesory w różnych laptopach (Asus, Aristo, FS, Dell, Packard Bell, Acer) i w żadnym nie było problemów, max 10 śrub i procesor zmieniony, pamiętaj o nałożeniu pasty na nowy procesor

 

polecam zakupić zestaw wkrętaków precyzyjnych z allegro , ja polecam te http://www.allegro.pl/item419835126_wkreta...6_szt_fvat.html (tanie i idealne do rozkręcania laptopów)

 

 

a no i pamiętaj że jak samemu rozkręcisz laptopa i zmienisz procesor to tracisz gwarancje

Edytowane przez romek-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...