Skocz do zawartości
Tymin

Program Do Faktur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję łatwego, czytelnego i posiadającego wszystko co niezbęde w tej kwestii programu do wystawiania Faktur ??

Wiem, że jest ich mnóstwo więc dlatego czekam na konkretne propozycje, które sprawdzić.

Program będzie wykorzystywany w sklepie spożywczym ze sporą ilością towaru..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ciekawy soft (aczkolwiek jeszcze nie przetestowałem w praktyce). Służy do prowadzenia jednoosobowej działalności. Sam wszystko wylicza, tworzy gotowe druki dla ZUS, US itd. W nieco droższej wersji ma nawet magazyn.

Program "Mała Firma" firmy Elfin.

 

Czy jest tu jakiś użytkownik tego programu, który by się podzielił wrażeniami?

Edytowane przez Pigmej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za propozycje..

Póki co skupiam się na programie Fakturka 1.07

Program jest świetny pod względem prostoty, jest banalny i dosłownie każdy jest w stanie sobie z nim poradzić..

Jednak przy dłuższej pracy zauważyłem bardzo istotną wade:

Gdy faktura ma więcej niż 24 pozycje i robi się druga strona, nie podlicza on z całego rachunku vatu (bardzo dobrze jest to widoczne jeśli faktura zawiera 25 pozycji i ostatnia z nich jest na drugiej stronie, potem jest podsumowanie i tabelka w której jest wyszczególniona cała suma faktury i poszczególne stawki vat gdzie w sumie vatu widnieje 0zł ?) Postaram się załączyć obrazek w najbliższym czasie ;)

Bląd nie występuje gdy cała faktura mieści się na jednej stronie. Wtedy elegancko jest wszystko podliczone i nie można się do niczego przyczepić

 

Potrafi ktoś to rozwiązać ? Jakieś rady ^^ ?

Szkoda z niego rezygnować. Prócz tej istotnej wady program jest bdb.

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrafi ktoś to rozwiązać ? Jakieś rady ^^ ?

Szkoda z niego rezygnować. Prócz tej istotnej wady program jest bdb.

Napisz do producenta maila. Przy takich programach to jest niedopuszczalne. Powinni niezwłocznie wydać łatę. Chyba że są niepoważni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Humm tak, tylko że to program darmowy i z tego co udało mi się dowiedzieć nie jest już on rozwijany/poprawiany :( no ale będe próbował się jakoś skontaktować z autorem.

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Humm tak, tylko że to program darmowy i z tego co udało mi się dowiedzieć nie jest już on rozwijany/poprawiany :( no ale będę próbował się jakoś skontaktować z autorem.

No później kliknąłem na link niż odpowiedziałem. Faktycznie z takim softem to lipa. Ale to takiemu to bym nawet nie wierzył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przepraszam, że odkopuję temat, ale chciałem zadać identyczne pytanie, jak autor tego wątku. Również chodzi mi o darmowy program do wystawiania faktur vat dla sklepu spożywczego. Temat jak widzę się nie wyczerpał i de facto stanęło na tym, że jeden z programów jest okej... ale ma istotny błąd. Więc ponawiam prośbę o polecenie jakiegoś w pełni darmowego programu do wystawiania faktur (najlepiej na podstawie własnych wrażeń z korzystania z programu). Z góry dzięki i pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrym rozwiązaniem dla firm może być używanie narzędzia, jakim jest iWystaw.pl

[...]

 

Ladnie to tak spamowac tym samym w ciagu kilku minut ? Dobrze chociaz placa za ta reklame? :)

 

Sam poki co uzywam Excela, ale to tylko i wylacznie dlatego, ze zaden z programow, ktore testowalem nie mial mozliwosci "konfiguracji" wygladu faORT: ORT: ktury. Zaden z proponowanych styli mi sie nie podobal, mam swoj i chcialbym go "wyklikac" w jakims programie. Nie ma tragedii, bo wiekszosc sobie zautomatyzowalem, wiec przy standardowym scenariuszu praktycznie tylko go otwieram i jest gotowy do druku, ale mimo wszystko Excelelowi brakuje paru rzeczy, ktore takie programy maja, chocby listy klientow, nie trzeba pamietac o numeracji itp. itd.

Zna ktos taki, w ktorym mozna takie cuda (oprocz tego oczywiscie standardowa funkcjonalnosc tez najlepiej na poziomie) ? Nie musi byc darmowy, ale koniecznie do pracy offline, najlepiej jakby bezproblemowo pracowal tez np. z pendrive'a.

Bym zapomnial... musi tez umiec wystawic FV po angielsku (ew. pl/en na raz). I zeby zbyt przerosniety nie byl, to jednoosobowa dzialalnosc, wiec za duzo funkcjonalnosci nie potrzebuje.

Edytowane przez FiDO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

...mimo wszystko Excelelowi brakuje paru rzeczy, ktore takie programy maja, chocby listy klientow, nie trzeba pamietac o numeracji itp. itd.

A co to za problem wstawić do formularza/arkusza rozwijaną listę klientów? Do tego skrypcik uzupełniający pozostałe dane (NIP,...). Jak ktoś ma trochę czasu to sam sobie moża zmajstrować kompletne środowisko z bazą faktur włącznie. A jeśli jeszcze zamiast Excela użyje się OOO to będzie całkowicie za darmo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za problem wstawić do formularza/arkusza rozwijaną listę klientów? Do tego skrypcik uzupełniający pozostałe dane (NIP,...). Jak ktoś ma trochę czasu to sam sobie moża zmajstrować kompletne środowisko z bazą faktur włącznie. A jeśli jeszcze zamiast Excela użyje się OOO to będzie całkowicie za darmo ;)

 

No pewno, tylko ze rozchodzi sie o ten czas wlasnie.. nie mam go po prostu. Poza tym zawsze bedzie to rozwiazanie troche naciagane. Wolalbym jakies dobre dedykowane, ale do tej pory zadna z aplikacji, ktore testowalem mi nie odpowiadala, a testowalem tez kilka komercyjnych. Gdybym mial czas to bym sobie sam napisal, tak sie sklada, ze jestem programista :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

No pewno, tylko ze rozchodzi sie o ten czas wlasnie.. nie mam go po prostu. Poza tym zawsze bedzie to rozwiazanie troche naciagane.

Czas to faktycznie problem w dzisiejszych czasach... :)

Naciągane? To niby "dedykowany" soft działa jakoś inaczej? ;) Napiszesz sam = masz dokładnie to czego potrzebujesz i nie musisz czekać na łaskawą interwencję autora w sprawie bardziej lub mniej upierdliwych błędów. A właśnie, stara prawda: żaden soft nie jest bezbłędny - jeśli ktoś tak mówi o swoim produkcie, tzn że nie przetestował go wystarczająco dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciągane? To niby "dedykowany" soft działa jakoś inaczej? ;) Napiszesz sam = masz dokładnie to czego potrzebujesz i nie musisz czekać na łaskawą interwencję autora w sprawie bardziej lub mniej upierdliwych błędów.

Dedykowany jest jak sama nazwa wskazuje dedykowany do danego rozwiazania, a wiadomo ze jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego (z jednym wyjatkiem - Total Commander :)). Dlatego preferuje dedykowane rozwiazania, bo z reguly sa po prostu lepsze. W Excelu bym sie musial troche pobawic, zeby zrobic to co chce, a akurat makra nie sa moja najmocniejsza strona, wiec mi sie po prostu nie chce. Napisac z kolei dedykowany program przy zalozeniu, ze robilbym to tylko w wolnym czasie, a nie na etat, to jest co najmniej kilka miesiecy jak nie ze 2 lata... Dlatego jestem sklonny zaplacic za ten zaoszczedzony czas, tylko ze nie mam za co, bo nie znalazlem jeszcze niczego co by spelnialo moje oczekiwania (co wcale nie znaczy, ze czegos takiego nie ma).

 

A właśnie, stara prawda: żaden soft nie jest bezbłędny - jeśli ktoś tak mówi o swoim produkcie, tzn że nie przetestował go wystarczająco dokładnie.

No tak.. to akurat wynika z cytatu: "If debugging is the process of removing software bugs, then programming must be the process of putting them in." Znam to z autopsji :D Edytowane przez FiDO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...