Skocz do zawartości
Gmilin

Router Do 6 Mbit Neostrady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję odpowiedniego sprzętu na którym ta neo będzie działać w pełni swoich możliwości :wink: . Na obecną chwilę mam Cerberusa Pentagrama i póki miałem 512 kbit to wystarczał, teraz niestety jakieś jego parametry są za niskie do obsłużenia 6 Mbit... Maksymalnie ile mam przepustowości to około 4.2 Mbita, wiem że jest to kwestia routera ponieważ gdy pożyczyłem inny sprzęt było zdecydowanie lepiej, neo działało wtedy prawie dobrze :D . Potrzeba mi aby w tym urządzeniu była też opcja rozdzielenia przepustowości łącza na kilka komputerów, tak aby np. ściąganie na jedym nie uniemożliwiało wygodnego korzytsania z neta na drugim.

Słyszałem też że dobrą rzeczą jest kupić osobny router i modem, jak tak to proszę o podanie odpowiednich modelów . Aha, doszły do mnie również informacje o tym, że przydałoby się aby móc korzystać z TOMATO na routerze, jak to z tym jest?

To chyba już wszysko.

A nie, jednak nie wszystko . Przydałoby się jeszcze aby router miał w sobie przynajmniej 3 gniazda na podłączenie kabli do sieci LAN

Kwoty nie podaję ponieważ nie mam zielonego pojęcia ile mam przeznaczyć na szprzęt taki aby wszystko poprawnie na nim działo :D wiadomo, że nie chcę sprzętu za jakieś kosmiczną cene, ale pareset złotych jestem w stanie na to poświęcić. :wink:

Prosze Was bardzo, o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Pozdrawiam

Edytowane przez Gmilin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję odpowiedniego sprzętu na którym ta neo będzie działać w pełni swoich możliwości :wink: . Na obecną chwilę mam Cerberusa Pentagrama i póki miałem 512 kbit to wystarczał, teraz niestety jakieś jego parametry są za niskie do obsłużenia 6 Mbit... Maksymalnie ile mam przepustowości to około 4.2 Mbita, wiem że jest to kwestia routera ponieważ gdy pożyczyłem inny sprzęt było zdecydowanie lepiej, neo działało wtedy prawie dobrze :D . Potrzeba mi aby w tym urządzeniu była też opcja rozdzielenia przepustowości łącza na kilka komputerów, tak aby np. ściąganie na jedym nie uniemożliwiało wygodnego korzytsania z neta na drugim.

Słyszałem też że dobrą rzeczą jest kupić osobny router i modem, jak tak to proszę o podanie odpowiednich modelów . Aha, doszły do mnie również informacje o tym, że przydałoby się aby móc korzystać z TOMOTO na routerze, jak to z tym jest?

To chyba już wszysko.

A nie, jednak nie wszystko . Przydałoby się jeszcze aby router miał w sobie przynajmniej 3 gniazda na podłączenie kabli do sieci LAN

Kwoty nie podaję ponieważ nie mam zielonego pojęcia ile mam przeznaczyć na szprzęt taki aby wszystko poprawnie na nim działo :D wiadomo, że nie chcę sprzętu za jakieś kosmiczną cene, ale pareset złotych jestem w stanie na to poświęcić. :wink:

Prosze Was bardzo, o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Pozdrawiam

 

Dziwne bo z tego co czytałem w specyfikacji Cerberusów to każdy obsługuje Neo do 24 Megabitów/s i jeżeli jest to model z WiFi to nawet najstarsze modele obsługują do 54 Megabitów wiec powinno wystarczyć.

Edytowane przez faro666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo z tego co czytałem w specyfikacji Cerberusów to każdy obsługuje Neo do 24 Megabitów/s i jeżeli jest to model z WiFi to nawet najstarsze modele obsługują do 54 Megabitów wiec powinno wystarczyć.

Jeśli tak, to może po prostu coś w nim siadło, sam już nie wiem. Faktem jest natomiast to, że net nie działa z taką prędkością jak powinien, a po podłączeniu na inny, nowy i mający adsl2+ ( nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie :D ) wszystko działało dużo lepiej :wink:.

Ten cerberus z tego co zaobserwowałem ma też problemy aby dobrze obsłużyć 6 komputerów w domu, póki były 3 to jakoś to szło, teraz niestety jest co raz gorzej... strasznie też zamula innym w chwili gdy ktoś zacznie używać jakiegoś p2p i dlatego takie ważne jest dla mnie to abym mógł ustawić jakieś priorytety itp dla przeglądania stron i zwykłego korzystania z internetu, a ten cerberus takiego czegoś niestety nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...