Skocz do zawartości
evocati

Ups Do Domu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Z powodu coraz częstszych chwilowych zanikow proadu, musze kupic UPSa do domu.

 

Zasilac ma Monitor (55W) + komputer (400W) + router Linksys WAG200G + ew. telefon stacjonarny.

 

Sprzet taki jak w sigu

Prosze o pomoc w doborze, dobrze by bylo gdyby wytrzymal te 5 - 10 minut na baterii.

 

Dodatkowym plusem bedzie czarny kolor obudowy ^^

 

Z gory dzieki za pomoc

 

Pozdrawiam

Edytowane przez evocati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz zostanę zjechany pewnie....

kupiłem EVER ECO 500 CDS.musiałem zmienic zasilacz na taki z pasywnym PFC.miałem szefa kupiłem modecoma mc 400.w sumie jedno i drugie to nic specjalnego...ale po wyłączeniu prądu pozwala na normalne zamknięcie systemu.mam go prawie rok czasu i kilkanaście razy pomógł zamknąć normalnie system.z tym że do niego musi być zasilacz z pasywnym PFC.na pewno lepszą firmą niż Ever jest APC,tylko te ceny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zasilacz z Pasywnym PFC bedzie dobrze dzialal z UPSem z sinusoida na baterii ? Bo jesli tak to bede szukal takiego z sinusodia zeby w razi wymiany zasilacza nie musiec wymieniac UPSa.

 

Teraz tylko jaka moc UPSa ma byc do mojego sprzetu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu właśnie jest problem.ever podobno ma sinus na aku ale szef z aktywnym pfc powodował w nim zwarcie.jak masz więcej kasy to szukaj coś z oferty APC,na forum znajdziesz kilka tematów na ich temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Zasilac ma Monitor (55W) + komputer (400W) + router Linksys WAG200G + ew. telefon stacjonarny.

Teraz tylko jaka moc UPSa ma byc do mojego sprzetu ?

Realnie komp zmieści się w 200-250W, wliczając sprawnośc zasilacza. Router i telefon to max 5W. Monitor też nie ciągnie 55W, tylko mniej, więc razem będzie jakieś 250-300W, czyli 400-500VA.

 

Poszukalem po APC i wszystko jest bez sinusa na baterii :/

Jedni się chwalą, że 'mają sinusa', inni piszą "przybliżona sinusoida", bo szanują klienta, dbają o reputację albo boją się procesów ;) Nie ma UPS-ów z prawdziwą sinusoidą.

 

neEver buy Ever... :D (to moje prywatne zdanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...