Skocz do zawartości
Keslaw123

Athlon 2x6000

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić procesor Athlon 2x6000, ale boje sie, że zasilacz nie da rady (MODECOM 400W FEEL III)

Teraz mam 2x3600 (65W), ten 2x6000 wymaga (125W), a wersja energooszczędna troche droższa (89W), ale jednak wolałbym tą zwykłą, więc czy da rade ?

Mój komp:

Procesor: aktualny Athlon 2x3600

Karta Graficzna: GeForce 9600GT Zotac amp edition 512 MB ram

Ramy: 2x 1GB OCZ technology gold edition 800MHz

1x 512 GoodRam 667MHz

1x 512 Kingston 400MHz <- Skoro mam Windows XP, to chyba ten ram i tak nie jest odczytywany, więc może wyjme ten goodram i kingston, aby te procesor jakoś ruszył?

Płyta główna: Asus M2N-E Lifestyle series

Zasilacz: Modecom 400W FEEL III

 

Chciałbym aby dzisiaj ktoś mi odpowiedział, bo jeszcze mam dzisiaj zamiar zamówić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14A na 12V1 i 16A na 12V2 sorry, ale ja się troche na tym nie znam :D

Trochę mało...Ale dał by radę,podobno "III" mają już lepsze bebechy.

U mnie Modecom I 350 ciągnie,x2 5600+@ 100w,czasem @145w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręciłem troche tego athlona 2.0@2.3 na boxowym chłodzeniu narazie, ale boje sie o zasilacz, do ilu moge tak kręcić spokojnie? Mam teraz 35* procesora w spoczynku i 53 w stresie, podobno można nawet do 70 w stresie :) A ile kosztuje takie chłodzenie bardzo dobre, które pozwoli mi na 2.6-2.8 ? Chodzi oczywiście o wiatraczek i ile on kosztuje :) Jak tak to powiedźcie jaki najlepszy itp itd :) Powtarzam, że mój zasilacz to Modecom 400W FEEL III :P

Edytowane przez Keslaw123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj screen z CPU-Z

Jeżeli chcesz pokręcić,to wyjmij te 2x512mb ramu, Jak najbardziej są one widoczne z 2x1gb...xp nie ma problemu z 3gb.

Chłodzenie tanie i dobre,Pentagram Karakorum,potem droższe,Scythe Mugen,Ninja itd. I nie żaden wiatrak,tylko wentylator

Tak możesz dojść do 70,chociaż można i więcej....

Zasilacz starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma opcji ? Mialem kiedys M2N-E zwyklego i dalo sie na nim krecic. W biosie zobacz druga zakladka Advanced i Chipset Jesli nie masz takich opcji, to wgraj najnowszy bios i do dziela ;)

Edytowane przez Sardyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...