Skocz do zawartości
Jacenty

Podkręcanie P4 1.6A na Gigabyte 845PE667 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Prośba jest taka: jeśli przecholuje z FSB i komp nie wstanie to jaka kombinacja klawiszy powoduje powrót do domyślnych? Na płycie nie zauważyłem zworki do resetu Biosu a wyciąganie baterii to chyba ostateczność.

 

Chciałbym puścić procka (P4 1.6A 16x100) na FSB 133 bo pamięci mi więcej nie wytrzymają. Czy powinienem podnieść Vcore (i o ile) z domyślnych 1.500V? Jako początkujący na razie, od dwóch dni jadę na FSB 110 i komp stabilny jak trumna na katafalku...wiem, że to żaden wynik ale wole ostrożnie. Proszę o konkretne rady najlepiej od użytkowników tejże płyty lubo procka.

 

Pozdrawiam wszystkich zakręconych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obawiaj sie i od razu przekrec na FSB 133 naprawde nic sie nie stanie, napiecie mozesz zwiekszyc o 0,025V a nawet wiecej, byle nie przekroczyc 1,7v .

Jak komp nie wstanie to wylacz go i wlacz po dluzszej chwili - powinien zabootowac sie z nominalnym taktowaniem 16x100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj czadu ile wlezie :) mój 1.8A jak widzisz w podpisie chodzi na 2.8 bez podnoszenia napiecia, a jak ustawie napiecie na 1.7v to chodzi jako 3GHZ (18x166) :twisted:, tyle że wtedy przydałoby sie lepsze chłodzenie. A jeśli płyta nie wstanie, wyłącz po prostu kompa. Powinna sie odpalić na domyślnych ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Asusie P97 nie ma zworki ;)

są 2 punkty oddalone od siebie o 3mm - zwierało się to śrubokrętem dla wyzerowania CMOSa. To tak a propos że nie ma "nie ma".

Co do startu z bezpiecznymi ustawieniami - wyłączasz kompa a potem uruchamiasz z wciśniętym DEL lub INSERT lub z oboma na raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...