Skocz do zawartości
pepekin

Maly Problem z Volcano7

Rekomendowane odpowiedzi

mam maly problem moja plytka nie widzi w/w coolera czy jest jakis sposob aby moja plyta glowna przejzala na oczy ? 8O

tzn. jak Ci nie widzi ?? obroty czy jak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiazanie jest jedno:

z volcano7 wychodza dwa kable: jeden z zasilaniem, drugi z obrotami (ten zolty)...

musicie poprostu przelozyc ten zolty kabel do tej wtyczki z zasilaniem i po sprawie, nie jest to trudne, u mnie tez nie bylo obrotow w biosie, ale teraz sa...

jest jeszcze jedna sprawa: wiekszosc plyt glownych ma kontrolery obrotow wykrywajace obroty powyzej 2500RPM/minute, jezeli obroty sa ponizej tej wartosci, w biosie pokazuje sie 0...

pozdrawiam, ratHUNTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"z volcano7 wychodza dwa kable"???????? z mojego volkana wychodza 3 czerwony(prawdopodobnie+), czarny(prawdopodobnie-) i zolty (od obrotow) wiec czy twoja metoda mowi o przelozeniu zoltego i podlaczeniu go pod czerwony ? czy wlasnie tak mam to rozumiec ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sądze jest to wina biosu który nie rozpoznaje wentylatorów o niskich obrotach,a Volcano ma niskie obroty przy starcie bo jest chłodny (wiem z autopsji). U mnie na płycie MSI pomógł nowszy BIOS lub wyłączenia CPU fan warning( czy cuś) w BIOSie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem, wiec napisze dokladniej:

z volcano wychodza 3 kable:

czarny i czerwony wpiety w jedna wtyczke oraz zolty, wpiety pod druga wtyczke...

teraz trzeba wyciagnac ten zolty kabel i wsadzic go w wolny otwor w tej pierwszej wtyczce (wtyczka ma 3 otwory, zajete kablem czerwonym i czarnym, trzeci otwor jest wolny i tam trzeba wsadzic zolty kabel)...

pozdrawiam, ratHUNTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się podłączony wentyl do 7 V to obrotów nigdy nie wykryje, bo nie ma masy.

Jeszcze jedna możliwość że ci się ten obrotomierz zepsuł. W moim wentylatorze tak się stało. Nie wiem z jakiego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...