Skocz do zawartości
Nookie128

Problem Głośniki 5.1 - Brak Tyłu I Basu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kupiłem sobie głośniki w standardzie 5.1 Manta MM1560 Rekuel

 

Mam zintegrowaną kartę dźwiękową Realtek AC'97 z płytą główna Asus A8N-E, Windows XP SP2

 

Po podłączeniu sprawa wyglądała tak: W winampie wszystko pięknie gra,Windows Media Player i AllPlayer również odtwarzały dźwięk tak jak trzeba, ale nie było obrazu (komp po formacie, brak kodeków) więc zainstalowałem K-Lite Mega Codec Pack z domyślnymi ustawieniami... Winamp działa dobrze, tak jak działał, obraz w WMP i AllPlayerze jest, ale dźwięk nie jest 5.1.. tzn. tylne głośniki i subwoofer nie działają... Dźwięk w Operze (np. przy przesłuchiwaniu MySpace, YouTube) również jest tylko w przednich głośnikach, tak samo jak dźwięki Windowsa, czy GG...

W grach to samo... Np. W Guitar Hero III filmiki startowe działały dobrze.Włączyłosię menu gry - brak tyłu i basów... W trakcie gry działają przednie i tylne... W Painkillerze w opcjach gry był do wyboru dźwięk 5.1 - wszystko działało dobrze... Nawet w GTA London działają wszystkie :P

 

Zainstalowałem również najnowsze sterowniki Realtek'a - wersja 4.05, oraz AC3 filter.

 

Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć jak mam skonfigurowac powyżej wymienione programy/ustawienia windowsa (ustawione na 5.1)/jakie kodeki zainstalować? To na pewno nie wina głośników, bo u brata na kompie (Vista) wszystko działa dobrze... Głośniki NA PEWNO są podłączone dobrze, bo w konfiguracji Realtek'a wszystko działa poprawnie... Jedno, czego jeszcze nie wiem to jak ustawić w opcjach Realtek'a każdą parę głośników, na "zasilanie głośnika", ""słuchawki stereo/głośnik pasywny". Subwoofer/centralny mam ustawiony na zasilanie głośnika, a tylne i przednie głośniki na "słuchawki stereo/głośnik pasywny"... Może mam zmienić ustawienia mixera?

Edytowane przez Nookie128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie zasilanie glosnika ??jaki realtek 4.05??

 

najnowszy realtek to 2.04 i nic innego

ustaw we wlasciwosciach audiow panelu sterowania 5.1 i powinno juz smigac jak ta lala

5.1 w panelu sterowania ustawiłem hm... jakieś 30 sekund po podłączeniu głośników.... Gdyby to było takie proste, to bym nie pisał...

Podany przez ciebie sterownik jest dla HD audio i obsługuje ALC880, ALC882, ALC883, ALC885, ALC888, ALC889, ALC861VC, ALC861VD, ALC660, ALC662, ALC663, ALC260, ALC262, ALC267,ALC268, ALC269, ALC272...

Ja mam ALC850 (zapomniałem napisać w pierwszym poście), a najnowszy realktek pod ALC850 jest właśnie 4.05...... Dalej nie wiem co zrobić...

post-163626-1221920620_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...