Skocz do zawartości
abnormal

Black & Black By Abnormal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem właśnie w trakcie składania mojego 2 WC. Za jakiś czas przedstawię je w całości, ale póki co mam małe pytanko odnośnie układu węży. Powiedzcie co Wam się bardziej podoba :

 

Ver 1.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ver 2.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

Mi osobiście bardziej podoba się wersja pierwsza. W planach mam jeszcze jedna wersje ale niestety nie zdążyłem jej jeszcze złożyć i sfotografować. Może uda mi się to jeszcze zrobić w ten weekend. Póki co proszę o opinię :)

Edytowane przez abnormal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba czy nie podoba to wersja 1 wypada moim zdaniem nieco lepiej. W wersji 2 na polaczeniu GPU - NB widac niezle zalamanie weza...

Zgadza się ale można to załamanie bardzo łatwo, lecz niezby estetycznie, "rozbić"... przy pomocy 2 plastikowych opasek, lub sprężynek, które narazie pozostają tylko w planach.

 

Później spróbuje zorientować radiator tak jak w wersji 2 z ta różnicą, że wąż do CPU bedzie leciał z wewnętrznej złączki. Ale narazie nvm, zrobie to pokaże.

Edytowane przez abnormal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś zrobić coś takiego? :wink:

 

 

 

ja bym właśnie tak kombinował :wink: Fajny montaż pompki na grillu :wink: ale chyba podpatrzyłeś z forum XS, bo tam już dawno ktoś to pokazywał :wink:

W sumie to nie. Zależy mi na tym, zeby schłodzic wode przed jej wejsciem do bloku CPU. Co do montażu pompki to owszem gdzies to juz widziałem i spodobal mi sie ten pomysł. Różnica taka, że tam koles gril pózniej montowal w zatoce 5.25" u mnie zostanie na dole :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na tym, zeby schłodzic wode przed jej wejsciem do bloku CPU.

A szanowny Pan głosi tutaj herezję... Woda w układzie ma wszędzie taką samą temperaturę, różnice są tak minimalne że różnica temperatur będzie znikoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szanowny Pan głosi tutaj herezję... Woda w układzie ma wszędzie taką samą temperaturę, różnice są tak minimalne że różnica temperatur będzie znikoma.

Może i herezja, ale to moje przekonanie ze starej szkoły WC :wink: . Poza tym układ weży jaki zaproponował seba jest nie możliwy.. nie dam rdy puścić węża z GPU od chłodnicy. A to co zaproponowałem wcześniej nie robi wilkiego zamieszania z wężami, wiec raczej zostanie przy pierwszym wariancie. 3 wariant o ktorym mowilem, też niestety odpada bo, powstaje zalamanie na wężu od chlodnicy do CPU. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie można tej chłodnicy zamontować na froncie budy? Też taką samą budę miałem i właśnie jedną chłodnicę 1x120 miałem na froncie zamontowaną a drugą pod sufitem obudowy :wink:

 

http://picasaweb.google.pl/WaterCoolingPC/MyPCRev1#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie można tej chłodnicy zamontować na froncie budy? Też taką samą budę miałem i właśnie jedną chłodnicę 1x120 miałem na froncie zamontowaną a drugą pod sufitem obudowy :wink:

 

http://picasaweb.google.pl/WaterCoolingPC/MyPCRev1#

Na froncie już jedna jest :D - Feser F1 120. Pod sufitem to bardzo dobry pomysł, ale to sie kłuci troche kłóci z moimi założeniami - wszystko w budzie i nie chce jej pociąć.

 

Btw. połonczenie biało czarne twojego CM690 wyglada super !!!! Że też wczśniej na to nie wpadłem ... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory nie zauważyłem, że jest na froncie już chłodnica :mur: no to ten 1 układ chyba najlepszy :wink: Ja już tej budy nie mam ale Ty zawsze możesz sobie też tak zrobić :)

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory nie zauważyłem, że jest na froncie już chłodnica :mur: no to ten 1 układ chyba najlepszy :wink: Ja już tej budy nie mam ale Ty zawsze możesz sobie też tak zrobić :)

W takim razie, skoro mam pozwolenie autora pomysłu, chyba sie skusze na zewnetrzne malowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...