Skocz do zawartości
mlis

Czy Wejdzie Na Ip35-e ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od dłuższego czasu chciałem się zabrać za wyciszanie blaszaka, który działa 24/7, ostatnimi czasy przyprawiając mnie o bóle głowy :/ Rezonans przenoszony na meble i hałas boxowego radiatora na E2160 muzyką dla ucha nie są, a więc w pierwszej kolejności chce kupić pasywny, bo priorytetem jest cisza, zestawu na CPU i tu mój dylemat... Padło na HERMALTAKE SONIC TOWER REV.2 lub SCYTHE Ninja 2, tylko nie nie wiem, który będzie wydajniejszy i czy wejdą na IP-35E? Chyba, że jest coś w podobnej cenie, co lepiej da rade w tej konfiguracji? Będę wdzięczny za wszelakie wskazówki na ten temat (:

Edytowane przez mrfire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wymierzyłem zanim ten temat wystartował. Skrzynka to FEVER ACHILLES. Może i nie jest to budżetówka, ale idealnie skrojoną buda też nie, w każdym razie oba radiatory powinny wejść bez problemu, bo miejsca na tyle jest. Moje pytanie bardziej dotyczy wydajności przy pasywnym działaniu. Osobiście, bardziej skłaniam się ku HERMALTAKE SONIC TOWER REV.2, tylko czy dobrze kombinuje? ;> W pasywnych testach wypada lepiej od Ninja 2. Ewentualnie myślałem o tym zestawie (sonic tower + fander) + Akasa Fan Control Junior, który dodatkowo kontrolowałby 12 na tył. I tu moje kolejne pytanie, co cichego można tam włożyć? Wiem, że ten Fander ma kontroler, ale zmierzając do zera absolutnego dB, wole mieć kontroler na wierzchu. Dysk pakuje w BTB (czekam tylko aż maty przyjdą i do roboty :)).

Edytowane przez mrfire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz fajny pasywny zasilacz który w cudowny sposób odda ciepło za budę ?;) Jak nie to lepiej kup CICHE 2 wentylki i skręć je na 5v da to duuuuużo w stosunku do "pasywa"

 

btw fander nie jest najcichszy ;)

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz nie jest pasywny i magiczny też nie, a szkoda... ale nie wybija się hałasem ponad wentyl na procu ^^ Kompa napędza Amacrox Warrior AX400-PNF, którego cooler chciałbym wpiąć do kontroli pod przedni panel. Poza tym cały zasilacz chce upiąć na sylikonowej uszczelce, co by rezonans wyeliminować, albo chociaż zmniejszyć. Chyba, że taki gadżet da się zrobić samemu przy podobnej skuteczności? Na przodzie mam jakiś wentyl 140x140, ale strasznie się tłucze i rezonuje na obudowę. Jest z cienkiego przezroczystego plastiku. Mówisz o dwóch cichych wentylach + pasyw na CPU, możesz coś konkretnie zaproponować? Na tył 120mm i na przód 140mm. Oczywiście w rozsądnych pieniądzach.

Edytowane przez mrfire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noctua NF-P12

Noiseblocker

XTHERMAL

w takiej mniej więcej kolejności niektóre wentyle są ciche ale wcale nie wieją więc szukałbym kompromisu np kupić jeden wentylek na miejscu i sprawdzić czy odpowiadać Ci będzie kultura pracy na 7v lub 5 v czyli ~400-500rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usadziłem na proca Sonic Tower ver.2 + Silver V i różnica między tą, a poprzednią konfiguracją jest ogromna. Poza tym dysk wpakowałem w BTB, co praktycznie całkowicie wyeliminowało chrobotanie twardziela. W budzie póki co są dwa wentyle: jeden w zasilaczu i jeden na grafice, a z temperaturami nie jest wcale najgorzej. Proc oscyluje w granicach ~40 stopni, dysk ~30 w stresie, więc myślę, że dwa ciche wentyle na 5V powinny w zupełności wystarczyć. Tylko pytanie co w miarę taniego mogę tam wrzucić. Z dostępnością wentyli na miejscu będzie problem. U mnie w mieścinie słabo z dobrym asortymentem... Jeżeli ktoś ma doświadczenie z jakimś stosunkowo dobrym i tanim sprzętem to chętnie posłucham. Bo te wyżej za tanie nie są jak na wentyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do poziomej pracy, tanie wentylatory w stylu acutake się nie nadają, bo po jakimś czasie zaczną terkotać.

Te wentyle byłby pionowo, nie wiem czy warto wywalać dziurę na spodzie, skoro i tak temperatury są na niezłych poziomach. Ewentualnie, gdyby takie zestawienie (przód 140mm, tył 120mm) nie spełniało swojego zdania, mogę pomyśleć nad borowaniem :)

 

Edit:

Co myślicie o arctic coling arctic fan 12L albo chieftec AF-12 ?

Edytowane przez mrfire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem, że chcesz wymienić ten z zasilacza i grafiki. Sorki.

Jeżeli chodzi o pion, to acutake nie są takie złe, przy 7v nawet nieźle wieją i są dosyć ciche. Zależy czy dla Ciebie ważniejsza jest cisza czy wydajność.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem, że chcesz wymienić ten z zasilacza i grafiki. Sorki.

Jeżeli chodzi o pion, to acutake nie są takie złe, przy 7v nawet nieźle wieją i są dosyć ciche. Zależy czy dla Ciebie ważniejsza jest cisza czy wydajność.

Trochę słabo uściśliłem pytanie.

 

Porobiłem kilka testów i jednak stwierdzam, że bez dobrego dmuchania się nie obejdzie. Z tego co przeglądnąłem nawiew front i rear nie spełnia zbyt dobrze swojego zadania, więc zastanawia się nad kilkoma innymi rozwiązaniami. W budzie standardowo mam możliwość zamontowania na tył i bok 120mm, 92mm i 80mm (alternatywnie). Pewny już jestem, że będę wiercił na górze otwór na 120mm, więc i dużym problemem nie będzie przy okazji wywalić otwór na spodzie, tylko czy warto? W takiej konfiguracji na spodzie byłby wlot i na górze wylot. Czy może lepiej tył i góra? Jakie zestawienie będzie najlepsze? No i wraca z pytaniem odnośnie wentyli jakie wmontować w zależności od konfiguracji i jaką 120mm użyć na fanswap w zasilaczu. Obecna tłucze się nie miłosiernie. Przede wszystkim zależy mi na ciszy, ale nie kosztem bardzo słabej wydajności, bo to mija się z celem.

Edytowane przez mrfire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...