Skocz do zawartości
arni92-14

Zakup Taniego Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym złożyć WC

dostałem bardzo dobrą sztukę E7200, która robi FSB 550 i chciałbym złożyć na niej chłodzenie, niestety AC tego nie podoła...

Moja płyta główna to MSI P45 Neo2-FR, będę tylko czekał na nowy bios bo płyta ma ogromny potencjał. Nie trzeba bloku na chip bo już def ma wydajny.

Grafika to GF 9800 GT Asusa Glaciatora, jego chłodzenie mnie denerwuje i też chciałbym coś na niego nałożyć. Czytałem też, ze te grafiki mają inny rozstaw otworów niż reszta kart, więc kompletnie nie wiem co by było odpowiednie.

I jest jeszcze sprawa mojej obudowy, Antec 300 do zbyt dużych nie należy, jednak miejsca trochę jest. Nie chcę jej zmieniać ponieważ bardzo mi odpowiada, chyba, że nie byłoby innej możliwości...

Do wydania mam 500 - 600 zł.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

bardzo się cieszę, że z budą będzie w porządku :)

Teraz trzeba pomyśleć o częściach.

Pompka - Black Water Silent Pump 12V

Blok CPU - Black Water GT Cpu Block

Blok GPU - MNP Prison Pro V2

Chłodnica - Black Water Advanced ALU 122

Rezerwuar - Alphacool Cape AGB2

Płyn - Faser One 1l blue

+ złączki i węże

= ok. 600 zł

Jeszcze mam pytanie - czy lepiej zastosować układ otwarty czy zamknięty?

Jakby co to nie bić, macie styczność z noobem :P

A może coś z gotowych zestawów?

Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś z gotowych zestawów?

- nie warto, sam zlozysz o wiele wydajniejszy i taniej...

Jeszcze mam pytanie - czy lepiej zastosować układ otwarty czy zamknięty?

- jeszcze chyba otwartego ukladu nie widzialem... moze takie sprzed kilku lat z zatopionymi akwariowkami w duzym zbiorniku, choc w wiekszosci przypadkow bywaly uszczelnione i znajdowaly sie na dole obudowy...

Co masz na mysli mowiac otwarty? Chyba ze rez bez korka kupisz :)

 

Ja bym proponowal raczej poszukac na allegro lekko smiganych blokow, troszke bedzie to czasochlonne, ale dosc duzo mozna zaoszczedzic, do tego zwykle niczego nie brakuje uzywanemu sprzetowi, jesli chodzi o WC.

ja bym proponowal (ze smiganych)

 

- CPU - Apogee GT za okolo 90zl, D-Tek V1 w okolicy 120 mozna nabyc

- Chlodnica - 2x120 tak mniej wiecej do 80zl chodza, i to nie aluminiowe...

- REZ - MCres micro - to koszt w granicach 45 zl za smigany, choc nowy tez ma niezbyt wygorowana cene

- GPU - maniakalny ma do sprzedania fullcover DD na 7900 za kolo 100pln, o ile ma go jeszcze, akurat spokojnie pasowal by na GPU i pamieci karty, wersja z glaciatorem ma chyba swoje chlodzenie mosfetow...

- Pompka - okolo 160 za uzywane DDC, chyba tez ostatnio maniakalny wspominal ze ma jakiegos swifa MCP-355 w takiej cenie

- feser nowy kolo 50pln, zlaczki i weze mysle ze to koszt w okolicach 70-80pln, zreszta jak kupujesz uzywane bloki tez najczesciej jakies zlaczki do nich dostaniesz, trzeba by sie tylko zdecydowac na jakas srednice wezy...

 

W 600pln powinienes sie zmiescic, z tym ze wydajnosc bedzie bez porownania w stosunku do tego co tam skleciles wyzej...

 

Jesli chodzi o nowy sprzet proponowal bym troszke dolozyc do:

Pompka: Swiftech pompa MCP355 12V (Laing DDC 1T + ) 219pln

CPU: Swiftech APOGEE GT 139pln

GPU: Swiftech MCW60-R Rev.2 149pln

REZ/TOP: XSPC Laing DDC Acrylic Reservoir 99pln

Chlodnica: Black Water Advanced 122 rev. 3.0 119pln

 

Weze i zlaczki to koszto w granicach 100-120pln.

 

Razem wychodzi 820 z hakiem, wiec sporo troszki, ewentualnie jakies alternatywne bloki CPU/GPU od MNP, nieco tansze, z pompki i reza/topu bym nie rezygnowal tego co podalem, chlodnica jak najbardziej uzywana mogla by byc.

 

Napisz do Maniakalnego, mial sporo sprzetu ostatnio do WC, pewnie wyprzedal juz wiekszosc (sam troszki nabylem :) ), choc moze cos jeszcze zostalo i przegladaj allegro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używanych części na pewno nie kupię, już nie raz się na nich przejechałem. Jak allegro to tylko nowe rzeczy.

Niestety 800 zł nie dam rady wykombinować, chyba że bym rozpoczął głodówkę .. :P

Więc bardzo bym prosił o wybranie czegoś do 600 zł.

Pompka - Swichtec MCP355 12V 219 zł

CPU - MNP Prison Pro V3 119 zł

Rezerwuar - XSPC Liang DDC Acrylic 99 zł

Chłodnica - Black Water Advanced 121 rev 3 90 zł

+ węże, złączki, płyn 150 zł

daje razem 680 zł bez GPU ... chyba niestety będę musiał go dokupić później

Czy można znaleźć coś jeszcze podobnej wydajności, ale trochę niższej cenie?

Dziękuję za Twoją wyczerpującą wypowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok CPU: MNP Prison Pro V3 CPU SM8/10 119zł

Chłodnica: Black Water Advanced 123 rev. 3.0 149zł

Złączki do chłodznicy: Szybkozłączka skręcana SM8/10, gwint 1/4" - prosta x2 12zł

Pompa: Black Water Silent Pump 12V 99zł

Złączki do pompy: Szybkozłączka skręcana SM8/10, gwint 1/8" - prosta x2 12 zł

Rezerwuar: Swiftech MCRES-MICRO 89 zł

Wąż: Innovatek wąż 7,5 x 9,5mm Przezroczysty 3 metry 28,5 zł

Wentylatory: SilentiumPC Zephyr 120 x3 41,7 zł

 

Razem około 550 zł. (ceny z cooling.pl )

 

Możesz też zmieścić się w budżecie poniżej 200zł składając nadal wydajny układ :

chłodnica/nagrzewnica - 25zł

Wentylatory: SilentiumPC Zephyr 120 x2 - 35,8 zł

Węże 10/13 3m - 9zł

Pompka AT 304 + pudełko na żarcie (lub przeróbka na niezatapialną) - ok 35zł

Blok CPU: MNP Prison Pro V3 CPU SM8/10 119zł (ostatecznie może być taniej ze zniżką dla forumowicza ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaoszczedzic mozesz dogadujac sie z Kynkiem w sprawie blokow CPU/GPU i kupujac tansze weze, ale co wybrac radzil bym pogrzebac po forum, wyglada na to ze cellfasty maja dosc dobre opinie, ja uzywalem jakichs z Obi kiedys przez krotka chwile i niestety nie bylem z nich zadowolony... ale tak to bywa jak sie zacznie Tygonu uzywac.

Co do chlodziwa zawsze na poczatek mozesz zastosowac borygo, borygo eko lub cos w tym stylu, jest temat Co lejesz do swojego WC, poszukaj tam, cellfasty i borygo z demineralka to koszt ze 30zl pewnie.

 

Zrezygnowal bym z zakupu pompki Black Water/Coolriver2, mam jeszcze gdzies taka i jest dosc slaba, powiedzmy ze na razie starczy, ale z czasem moze byc malo (rozbudowa ukladu), do tego niektore bloki po prostu lubia duzy flow i dopiero przy mocnej pompce pokazuja co potrafia. Kupujac MCP-355 (czyli DDC 1T+) i top z rezem XSPC masz najwydajniejsza pompke do WC :) nawet lepsiejsza od MCP-655 czy tam D5 Vario.

 

Do chlodnicy 3x120 tez warto dolozyc jak ja zmiescisz, jesli nie bedzie strasznie wydajniej, to przynajmniej bedzie taka mozliwosc coby wentylatorki puscic na mniejszych obrotach i delikatnie poziom halasu zmniejszyc.

 

Ja wiekszosc gratow do WC na dobra sprawe mam z allegro/forum/ebay, bardzo jestem zadowolony, mimo ze smigane, kwestia tylko upatrzenia odpowiedniej sztuki, kompletnej i bez wad, kilka zdjec wystarczy zeby to ocenic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arni92-14 pamiętaj że bez cięcia się nie obejdzie :P

Od początku zdaję sobie z tego sprawę. ;)

Z Kynkiem już rozmawiałem i zapewne zakupię jego zestaw - na lepszą pompkę niestety nie mam funduszy. I tak pewnie zrezygnuję z bloku na GPU ..

Dziękuję za pomoc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :D

dostałem miłą niespodziankę, mianowicie premię od szefa :P kupuję nowe mobo - P5Q Deluxe oraz mam pieniądze na dobre WC :)

MNP Prison Pro V3 CPU SM8/10 119 zł

MNP Prison Pro V2 GPU-R SM8/10 129 zł

Black Water Advanced 122 rev. 3.0 119 zł

Swiftech pompa MCP355 12V (Laing DDC 1T + ) 219 zł

XSPC Laing DDC Acrylic Reservoir 99 zł

Innovatek wąż 7,5 x 9,5mm Przezroczysty x3 28.5 zł

Feser One 1L UV Blue 49 zł

Swiftech złączki NK10 G1/4" 2szt. x2 36 zł

Szybkozłączka skręcana SM8/10, gwint 1/4" - prosta x2 12 zł

ok. 800 zł

+ dobra pasta termoprzewodząca, akcesoria itp.

Wszystko dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...