Skocz do zawartości
AK47

Dlaczego niektóre karty świetnie się kręcą a inne nie

Rekomendowane odpowiedzi

Mój gainwardzik chodzi full stabilnie na 250/550. Kumpel też kupił kartę na G3ti200 tyle że jakiś palit. Według napisów na kościach to pamięci mają 4ns i tyle samo ma mój gainward. Spróbowałem podkręcić tamtą kartę i pamięci poszły MAX 410 a rdzeń 190. Początkowo myślałem, że rdzeń słabo się kręci bo jest shitowe chłodzenie ale po założeniu ORBA titan od durona rdzeń wyciągał tyle samo. A dlaczego??? Przecież wszystkie GPU są takie same, pamięci też mają tyle samo ns. Co powoduje, że karty Gainwarda się lepiej kręcą mimo podobnych(nawet identycznych) parametrów???? Róznica jednak jest taka że ja mam 128mb na karcie a kumpel 64mb. PO sieci krążą opinie, że karty 128mb gorzej się kręcą. O co w tym wszystkim chodzi????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a co dają te ns??? Z wylicze wychodzi, że mając 4ns pamięci , to i ch max taktowanie wynosio 500mhz(a u mnie 550). Wszyscy piszą, że jak się ma 4ns to max taktowaine 500mhz ale TYLKO TEORETYCZNIE czyli w praktyce osiągają niższe wyniki. To po co te durne oznaczenia, jeżeli nie mówią prawdy?? Miałem geforce 2 mx400 64mb asusa z 5ns pamiątkami hynixa i szły na 230mhz czyli ponad prędkość teoretyczną.

Na innym mx pamiątki 5ns biegały max 167mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...