Skocz do zawartości
kocurek

Brak Internetu Na Wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam ruter adsl i chciałem rozdzielić internet na 3 kompy, pierwszy podłączonony przez sieciówkę działa bez problemu post-12091-1223657775_thumb.jpg , w drugim wstawiłem kartę wifi na pci i w zasadzie działa ok post-12091-1223658501_thumb.jpg , choć czasem wyskakuje ograniczenie łączności, największy problem mam z laptopem, kupiłem do niego wifi na usb 2.0 (lapek ma tylko 1.0 ale to chyba nie problem) no więc rozpoznaje sieć, loguję sie, zasięg dobry ale internetu nie mam, tak jakby nie otrzymywał poleceń z rutera, przy IP auto nie w ogóle nie uzyskuje połączenia a przydzielony numer jest kosmiczny i wyskakuje ograniczenie łączności post-12091-1223658576_thumb.jpg , dopiero przy ręcznym wpisie mam połączenie, ale bez neta post-12091-1223658650_thumb.jpg , MAC i firewall wyłączone, ping na bramę domyślną nie odpowiada, próbowałem z oprogramowaniem karty i konfiguratorem windy, robiłem reinstalację sterów,zmieniałem kanały, IP dynamiczne i DHCP włączone, na wszystkich kompach jest winXPprof z sp2, zabezpieczenie WPA-PSK 64bit, hasło wklejam, już mi zabrakło pomysłów...

moglibyście polecić jakiś program do kontroli połączeń wewnętrznych (ilość podłączeń, szybkość itp)

jak uzystkać pełny dostęp do zasobów innego kompa wewnątrz sieci?

z DSN otrzymałem od dostawcy lini numery ITV : 8 i ICV : 32 , co to m oże być?

 

ps problem zlokalizowany - szyfrowanie danych, po wyłączeniu zabezpieczeń jest internet tylko co teraz? karta wifi do wymiany czy co? bo niezabezpieczona się z udostępnionymi plikami nie bardzo mi pasuje

Edytowane przez kocurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...