Skocz do zawartości
Johnny Krawężnik

Brak Reakcji Po Oc Pamięci.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam taki sprzęcik:

- Chieftec 550

- GF 8800

- OCZ Platinum Rev 2 (2*1024)

- dysk 250GB

- procesor E7200 (Core 2 Duo 2,53MHz)

- płyta MSI P35 Neo

 

Sprawa wygląda tak, że chciałem podkręcić pamięci. Na radiatorkach na pamięciach jest info: 4-4-4 , więc myślałem, że mogą pracować na tych parametrach. Tak więc z BIOSu przestawiłem na te 4-4-4. Po resecie jakieś 3 razy zapiszczał komp, a później już cisza (monitor się nie włącza). Tzn. przy każdym uruchomieniu nic się nie dzieje - monitor się nie włącza, nie ma pikania, dysk nie pracuje. Reset CMOS nic nie pomógł. Co mogę więcej zrobić? Czy zostaje już tylko serwis? I jak myślicie, co wysiadło? Płyta, proc, czy pamięci?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie płyta zgłupiała - tzn. bios i nie potrafi przywrócić ustawiń def. uszkodzenie pamięci czy proca raczej małoprawdopodobne.

Możesz spróbować: przełożyc kości w inne sloty, wystartować kompa z jedną kostką, spróbowac na innych ramach - pożycz od kogoś.

Może jakaś procedura ratunkowa flashu biosu? Tutaj już google ci pomoże.

tutaj opis:

http://forum.msi.com.tw/index.php?topic=119375.0

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie płyta zgłupiała - tzn. bios i nie potrafi przywrócić ustawiń def. uszkodzenie pamięci czy proca raczej małoprawdopodobne.

Możesz spróbować: przełożyc kości w inne sloty, wystartować kompa z jedną kostką, spróbowac na innych ramach - pożycz od kogoś.

Może jakaś procedura ratunkowa flashu biosu? Tutaj już google ci pomoże.

tutaj opis:

http://forum.msi.com.tw/index.php?topic=119375.0

 

 

Oby to w takim razie była tylko płyta. Za swoją głupotę zniosę taki wydatek :) A co do flashowania, to w życiu tego nie robiłem i nie będę raczej próbował. Pozyczyć RAMów nie mam od kogo za bardzo. Wybiorę się zatem jutro do serwisu. Tylko nie wiem, czy mówić, co się stało? Bo komp nadal na gwarancji.

 

 

P.S. Odłączyć zasilanie? Tzn. wyjąć baterię? czy zworkę CMOS przestawić na dłużej w pozycji resetu?

Edytowane przez Johnny Krawężnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ty tego jeszcze nie zrobiłeś? Wyjmuj bateryjke, to się zresetuje BIOS i będzie git.

 

Tzn. pstryknięcie bateryjki wystarczy? Odskoczyła w górę znaczy się. Czy to trzeba wyjąć całkowicie? Sorki za lamerskie pytanie... na socket A nie miałem kiedyś takich problemów.

 

Tzn. pstryknięcie bateryjki wystarczy? Odskoczyła w górę znaczy się. Czy to trzeba wyjąć całkowicie? Sorki za lamerskie pytanie... na socket A nie miałem kiedyś takich problemów.

 

 

OK, bateryjka wyjęta. Ile czasu trzeba, aby się tam wszystko poresetowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odskoczyla ale moze dalej dotyka stykow ;) wyjmij calkiem na chwile

 

edit: szybciej napisales ;P zazwyczaj wystarczy kilka sekund (wyciagam na 10-15 i jest)

 

Jednak nie działa, nic nie pomogło wyjęcie baterii nawet na kilka godzin. Dziękuję za podpowiedzi, pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...