Skocz do zawartości
mariuszn1

Napięcie Rdzenia A Cpu-z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zauważyłem że CPU-Z podaje zaniżone napięcie - 1,312, VID wynosi 1,35 i na tyle jest ustawione w biosie. Przy obciążeniu skacze między 1,312 a 1,296 (CPU-Z).

Proc to e6320 podkręcony z 1,86 do 2,24, pamięci 4:5 żeby chodziły na 800mhz, na razie nie chcę ich podkręcać, zasilacz CHIEFTEC GPS-450AA-101A. Na tych ustawieniach chodził 3h w SP2004 na small FFTs - stress CPU i nic, ale wczoraj zawiesił się podczas gry w cs 1.6, temperatury nie miał wtedy wyższej niż 40*C.

 

I teraz pytanie czy zasilacz jest do wymiany?

I czy da się miernikiem sprawdzić napięcie proca? :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobo: gigabyte ga-g31m-s2l

gpu: asus x1550 128mb/128bit

ram: 2x 2gb A-data gaming series 800mhz 5-5-5-12

hdd: samsung spinpoint F1 hd252hj SATA II

 

@EDIT

Dodam że bios pokazuje Vcore 1.332V

Edytowane przez mariuszn1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiecia mierzy sie miernikiem nie programami.

Zmierzenie napiecia rdzenia nie jest juz takie proste, a hasło przez ciebie przytoczone powtarzane jest jak mantra przez ludzi w przypadku zasilek ( z czym sie zgadzaM), tam prosto zmierzyc napiecia na poszczegolnych liniach, a jak zmierzysz moj drogi napiecie rdzenia na tej plycie miernikiem? Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta ta ma słabą sekcję zasilania cpu. Wahania będą na niej czymś normalnym.

Gdyby wystarczyły 3 fazy zasilania to producenci nie sililiby się 6, 8 czy nawet 16 faz zasilania cpu.

 

edytowałem :oops: :oops: :oops:

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta ta ma słabą sekcję zasilania cpu. Wachania będą na niej czymś normalnym.

Gdyby wystarczyły 3 fazy zasilania to producenci nie sililiby się 6, 8 czy nawet 16 faz zasilania cpu.

Z czego w gruncie rzeczy wystarczy dobre 4,8 faz...16 to już pakowane jest przeważnie dla picu w drogich mobach, coś tam zapewne da...+wszystkie opcje do stabilizacji napięcia i otrzymamy w miarę stabilny voltarz ale dużo zależy od tego jak producent potraktuje sekcje zasilania CPU...czy da padliniaste 16 czy dobre 8 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WAHANIA Klaus, WAHANIA...

 

Co do wahań, to występują one tylko w przypadku obciążenia, ale mi głównie chodzi o kwestie tego że napięcie jest zaniżone - jakieś pomysły?

A co do większej ilości faz, to 3 fazy wystarczą do kręcenia takiego procka jak mój do 3ghz - nie jest to ekstremalne OC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś pomysły?

Te płyty tak mają. W zalezności od procka cpu-z pokazuje ~0,04 mniej. Działa i łaski nie robi. Niektórzy mówią, że to vdrop (płyta daje mniej niż ustawione). Może i prawda jednak nie ma czym tego zmierzyć bo nie ma punktów pomiarowych. Cpu-z też niczego nie mierzy tylko coś tam sobie pokazuje, jak każdy inny program z resztą jeżeli mowa o napięciach.

 

Oczywiście może być wadliwy zasilacz ale to już miernik trzeba zaprząc ew. podmienić. Walnięta pamięć, problem ze sterownikami ?

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w czym teraz szukać przyczyn zwiechy? w SP2004 chodził 3h i się nie zawiesił, a w cs 1.6 po 45 minutach grania się wysypał, więc to może karta się przegrzała? - mój radeon ma pasywne chłodzenie i jest dosyć gorący, do tego mam obudowę mATX z jednym nawiewem 120mm z tyłu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta moze miec walniety uklad stabilizacji napiecia. U kumpla w takim MSI jak mam w sigu wystepowalo cos takiego. Plyta potrafila dawac nawet do 0,8V nizsze napiecie, im bardziej sie podbijalo tym roznica w zanizaniu i skokach napiecia byla wieksza. Jego plyta leci na serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...