Skocz do zawartości
Rezystor

Jak Obstawić Gniazda Pamięci W Hp Nc6000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych forumowiczów :wink:. Mam pytanie. Otóż mam HP Compaq NC6000 z 512 MB ramu, tj. 2 kości Hynixa po 256MB. Niedawno kupiłem do niego pamięć o pojemności 1024 MB Goodrama na kościach Hynixa. I teraz...jak mam obstawić gniazda? Gigową dać pod spód i na wierzch 256MB, czy na odwrót? Czy to nie ma znaczenia? Chodzi mi o to, żeby system był stabilny. Pytam ponieważ na kompie stacjonarnym na mobo Solteka SL-75FRN miałem dwie pamięci 512 i 256 i musiałem 512 zapodać w pierwsze gniazdo, 256 w drugie, nigdy na odwrót, bo miałem od razu zwis :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obstawia to się Konie na torze Wyścigów Konnych Służewiec :twisted2:

 

jeżeli pamięci mają identyczne tajmingi to nie ma to większego znaczenia i nie jest zależne od jej wielkości

jeżeli, któraś ma gorsze parametry to wsadzasz ją w drugie gniazdo(zazwyczaj spód laptopa) bo szybsza dostosuje się do wolniejszej, która nadaje tempo ;) w pierwszym banku!

podsumowując - wszystko odkryjesz metodą prób i błędów bo zachodzi również duże prawdopodobieństwo, że 256 może nie chcieć dogadać się z 1024(przyczyny mogą być różne - spowodowane zbyt dużą rozbieżnością firm, parametrów itd. a czasem bios może Ci nie obslugiwać więcej niż 1GB)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc sprawdziłem, pamięci pracują w obydwu konfiguracjach. Pamięć 256MB uzyskuje lepsze parametry w teście zapis-odczyt jak pamięć jedno gigowa. Lepsze rezultaty w teście zapis-odczyt (ale w granicach błędu) daje układ 1GB na spód i 256MB na wierzch niż na odwrót :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...