Skocz do zawartości
Belialos

Markowy Laptop Czy Kadłub Od Asmobile?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się na takim zestawem:

 

Notebook TriBook JFL92

Procesor Intel Core2 Duo T9300 2x2,5GHz 6MB Cache

Pasta na procesor SilverCool - pasta na bazie srebra

Pamięć RAM 4GB (2x 2GB) 800MHz Kingston

Dysk twardy 320GB SATA 7200rpm 16MB cache

Karta graficzna 8600M GT 512MB /15.4' 1280x800 Glare JFL92

Naped optyczny Nagrywarka DVD RW DL SuperMulti

Karta bezprzewodowa Wireless 802.11 b/g/n

moduł Bluetooth Bluetooth 2.0 z EDR wewnętrzny Compal

Karta dźwiękowa Azalia HD Audio

Gwarancja 24-mce

Zasilacz Zasilacz 230V 90W

Bateria 7200mAh 9-cell 4,5h pracy

 

cena za całość na poziomie około 3300PLN

 

Problem w tym że nie mam zaufania do sprzętów które są składane na zapleczu sklepu (sam kiedyś w podobnym pracowałem i wiem jak to się odbywa)...

 

- Czy możliwe jest żeby powyższy sprzęt ustępował wydajnością markowym laptopom tylko dlatego że kadłub jest produkowany przez producenta ASUS'a (tak jak niegdyś ASRock) a mimo to nie jest pełnowartościowym ASUSem?

 

- Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia ze składanymi laptopami i może się podzielić wrażeniami?

 

- A może ktoś z Was może polecić coś o porównywalnych parametrach w podobnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twn twój Tribook to też "kadłub" jak ty to nazywasz

 

sam mam Asmobile i nie narzekam, ma juz 1,5 roku i nie było z nim zadnych problemów (a sam zmieniałem już w nim częśc elementow, tzn ram, dysk i procesor (Celeron 430 -> Core Solo T1350 -> Pentium Dual Core T2050), zmiana podzespołów to bajka, wystarczy wkrętak precyzyjny i gotowe.

 

Compale (i podobne robione na podstawie ich kadłubków) oferują znacznie lepsze wyposazenie w porównaniu do firm typu Toshiba, HP czy Asus. Z tego co pamiętam to zwróć uwagę w compalach na spasowanie klawiatury, spotykalem opinie że niechlujne jej założenie może potem powodować jej ruchy (uginanie się0 w czasie użytkowania, aczkolwiek mam kilku znajomych z Compalami (fl90, jhl90 itp) i nie narzekają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to zwróć uwagę w compalach na spasowanie klawiatury, spotykalem opinie że niechlujne jej założenie może potem powodować jej ruchy (uginanie się0 w czasie użytkowania, aczkolwiek mam kilku znajomych z Compalami (fl90, jhl90 itp) i nie narzekają

Rzeczywiście bywa różnie, ale to chyba cecha skladaków, że zdarzają się takie rzeczy. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche minelo juz od wstawienia tematu ale moze jeszcze pomoge. Mam lapka z identycznymi parametrami od kilku miesiecy i moge powiedziec ze jeszcze z nim nie mialem zadnych klopotow. Nic nie skrzeczy ani odpada. Dziala cicho i sie nie przegrzewa. Srednia temp procka to 53 stopnie na kazdym rdzeniu. W nocy czesto chodzi gdy spie i go nie slysze. Nawet z dyskiem maximusem na 7200rpm. Tylko brac. Jeszcze ta cena :] Inne firmy moga sie schowac. Jezeli nie zalezy ci na dizajnie a na wydajnosci to za ta kase najlepszy wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...