Skocz do zawartości
elektrykk

Głośniki Sven

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wyczytałem Sveny 1 dobrze nadają się do raczej łagodniejszych utworów bo brakuje im tego ,,kopnięcia,,. Rekompensują to czystą i ładną średnicą-górą. Czyli jednym słowem przeznaczeniem ich najbardziej jest muzyka gdzie dominują instrumenty, wokal itd. W dodatku bardzo podoba mi się ich design :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pisałem do Infosoft czy mają już jakieś sztuki Sven Royal 2 odpisali mi, że jeszcze nie a jak się spytałem jak by się chciało zamówić to jaki był by czas oczekiwania w odpowiedzi dostałem, że czekają na obniżkę Euro bo inaczej musieli by podnieść cenę tego modelu o 50zł czyli w dobie kryzysu możemy sobie jeszcze poczekać na obniżkę ceny :unsure: chyba, że dystrybutor zrobi jakąś obniżkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się recenzja Sven HT-500 5.1 >>> http://translate.google.com/translate?hl=p...sl=ru&tl=pl

Może głupie pytanie, ale znacznie lepiej to zagra od moich geniusów ? Jaka jest cena proponowana za to i kiedy można się tego spodziewać w sprzedaży ?

Rozumiem wymiary podobne są do geniusów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pisałem do Infosoft czy mają już jakieś sztuki Sven Royal 2 odpisali mi, że jeszcze nie a jak się spytałem jak by się chciało zamówić to jaki był by czas oczekiwania w odpowiedzi dostałem, że czekają na obniżkę Euro bo inaczej musieli by podnieść cenę tego modelu o 50zł czyli w dobie kryzysu możemy sobie jeszcze poczekać na obniżkę ceny :unsure: chyba, że dystrybutor zrobi jakąś obniżkę

Nie ma co liczyć na obniżki sprzętu, raczej podwyżki:

http://biznes.onet.pl/5,1530531,prasa.html

http://waluty.wp.pl/kat,50012,title,Zloty-...ml?ticaid=1771d

------------

royal 2:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

ładne skurczybyki :grin:

 

--------------------------------

Kto napisał tego arta? ^_^

http://blogfrog.pl/index.php/go/OTA1NjU4/J...zyke-Sven-Royal

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe, ciekawe 2.0 na pecetowe biurka >> Sven Stream

 

http://translate.google.pl/translate?prev=...=auto&tl=pl

http://translate.google.pl/translate?prev=...=auto&tl=pl

http://www.nix.ru/include/view-photo.html?...91&pid=2254 - fotki

Dołączona grafika

 

Active crossover

Splitted amplifiers for each drive

No, no... -_-

 

Cena w Rosji ok. 4000 rubli czyli ok. 400 zł.

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam (pierwszy post :wink:), czy ktoś kto posiada głośniki Sven Royal 2, mógłby je zmierzyć i podać ich wymiary, dokładnie opisując co jest głębokością, a co wysokością i szerokością. Wymiary na różnych stronach nie mają oznaczeń i sam już nie wiem czy te głośniki zmieściłyby mi się na półce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam (pierwszy post :wink:), czy ktoś kto posiada głośniki Sven Royal 2, mógłby je zmierzyć i podać ich wymiary, dokładnie opisując co jest głębokością, a co wysokością i szerokością. Wymiary na różnych stronach nie mają oznaczeń i sam już nie wiem czy te głośniki zmieściłyby mi się na półce.

Chyba tak:

210 (szerokość) х 305 (głębokość) х 397 (wysokość)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiarów to obawiałem się, że się nie mylę i głębokość wynosi aż 305 mm. No cóż, albo będę musiał stworzyć jakąś konstrukcję pod głośnik, tak aby całość jakoś wyglądała na półce (25cm głębokości), albo kupię microlaby 6c, raz że tańsze, a dwa że mają 27 cm głębokości i to mógłbym jakoś przeżyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samym dole jest do pobrania recenzja kolumn Sven stream z ixbt w języku Polskim , plik zawiera dwa foldery w jednym jest recenzja Sven stream a w drugim są pomiary microlab solo 5 z komentarzami w odniesieniu do pomiarów Sven stream w tych samych warunkach .

 

Kilka wypowiedzi autora recenzji z forum :

 

Niskie częstotliwości są na poziomie większości kolumn z 5'' calowym wooferem ,cudów nie należy oczekiwać ,kolumny z dużym wooferem będą miały przewagę.

 

Dla dwóch pasm bi-amp dobry jest w tym, że pozwala odciążyć tweeter, jest możliwość że otrzymamy mniej zniekształceń na wyższej głośności, i właśnie Stream to demonstruje w porównaniu z Solo 5.

 

To są budżetowe systemy i żądać od nich ponad przeciętnie gładkiej ChCz jest ciężko. Budżet nie pozwoli na to aby wstawiać super głośniki.

 

Miałem równocześnie Solo 6 i Pure 1 (Pure 1 są nadal ). Gabaryty są mniej więcej takie same, głośniki są w nich wizualnie identyczne. W Jakości dźwięku - różnią się i to mocno , ponieważ w Pure 1 w odróżnieniu od Solo 6 jest rzeczywiście równa ChCz. Port fb (bass reflex) w Pure 1 został wykonany prawidłowo tak jak się należy , dlatego przydźwięków na niskich częstotliwościach jest o rząd mniej. Tak więc jest to bardzo dobry przykład, pokazujący te niedoróbki, które najczęściej posiadają aktywne kolumny budżetowe . Uwzględniając rygorystyczne limity w nakładach, nie należy oczekiwać że w kolumnach za $100 wszystko będzie elegancko.

 

Uwzględniając większy rozmiar woofera, Solo 6 uzyska przewagę w zakresie niskich częstotliwości. Jeśli dokonujesz wyboru, to najlepiej jest najpierw określić się co do gabarytów kolumn. Wśród kolumn z 5'' wooferem Stream są bardzo interesujące. Z większymi kolumnami będzie się im zmierzyć trudniej ..

 

Aktywne filtry w tym modelu pozwalają uzyskać wyższy próg głośności bez przeciążenia tweetera. Przy pasywnych filtrach ten próg byłby nieco niższy .

 

Wszystko, co jest potrzebne tym kolumnom, to uszczelnienie wyjścia słuchawkowego (zmniejszą się przydźwięki od szczeliny), dalej wedłóg życzeń można zmienić port bassreflex na profilowany (zmniejszą się zniekształcenia i przydźwięki od fb, chociaż nie nazbyt wiele). Pozostałe to już z kategorii rękodiyja i nieusprawiedliwienie zainwestowanych środków. Prościej będzie od razu kupić Velton Maestro MV200 MK2 .

Sven_Stream.zip

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurs euro niekorzystny, więc Infosoft nadal nie wie, kiedy będą mieli głośniki w ich ofercie :/

Skąd jeszcze można je zamówić? Tylko z rosyjskich i ukraińskich sklepów? W jakich tam cenach chodzą + przesyłka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odp. z Electricmidas nt. ewentualnej dystrybucji Svenów:

Witam,

Interesowalismy sie ta marka. Podjelismy rozmowy z nimi w ubieglym roku, niestety ceny nie byly zadawalajace i zaniechalismy probe importu tego towaru. Wzgledem Microlabow cenowo wygladaly bardzo, bardzo slabo.

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...