Skocz do zawartości
maSTHa212

Silverstone Grandia Gd02

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od wczoraj mam obudowe Silverstone'a Grandia GD02. Na poczatek pare slow komentarza, porownanie do Tacens Theca i na koniec pytanie.

 

1. Jakość wykonania - wyśmienita!! Wiedziałem, że Silverstone robi konkretne obudowy, ale jakość mnie zaskoczyła. A to w dodatku jeden z niższych modeli.

 

2. Konstrukcja przemyślana i wszystko się PRAWIE ładnie mieści. Inna sprawa, że demontaż i montaż zajmują dużo czasu, mimo, że wcale nie jest to trudne. Nie wejdzie prawdopodobnie żaden cooler prócz stockowego, ja CUDEM zmieściłem tam Scythe Shuriken, ale dosłownie na styk (napęd optyczny opiera się o wiatrak. Okablowanie dobrej dlugości i generalnie ładnie wszystko można poukładać w budzie. Mocno zalecany zasilacz z odpinanymi kablami.

 

3. Wentylacja. Bardzo dużo otworów, praktycznie cały dół, boki i tył są z otworami także powietrze ma dostęp. Natomiast pomyłką są wiatraki. Dali 2x80mm, które są GŁOŚNE. W porównaniu do tego co siedzi w Thece to niebo i ziemia. I tutaj moje pytanie: czy da rade je wyłączyć? Nie chodzi mi oczywiście o odpiecie ich od zasilania tylko o to jaki wpływ będzie mieć na temp w środku, gdy będą wyłączone. Ewentualnie czy buda może działąć z jednym?

 

4. Kieszeń na dyski: fajny patent z gumkami. Dyski "wiszą" i są zdecydowanie cichsze niż w Tacensie. Nie czuć również wibracji. Tutaj na plus.

 

5. Panel z przodu otwiera się ręcznie, ale powoli co sprawia wrażenie jakby to był automat. Na przodzie 2xUSB, audio i FW czyli standard. Od siebie dorzuciłem panel z czytnikiem kart.

 

6. Przycisk do otwierania napędu optycznego: wszystko ok, gdyby nie to, ze po wysunieciu tacka odchyla panelik i zaslania ten przycisk czyli zamknac naped mozemy tylko "z reki" :/

 

Potem postaram się wstawić parę zdjęć. A na razie czekam na odpowiedź w sprawie wytłuszczonego pytania.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwal sie gdzie kupiłes i za ile ta obudowe;) Prawdopodobnie bede chciał oddac mojego Anteca Fusion Black który nie spełnił do konca moich oczekiwan. I własnie ten Silverston jest nastepny w kolejce:)

 

Co tam za konfig wrzuciłes do srodka? Fajnie by było jakbys wrzucił jakies foty. 

 

Jezeli chodzi o twoje pytanie to poprostu  po odłaczeniu tych wiatraczkow sprawdz tempy(czy wszystko w normie itd.) a najlepiej wymien na jakies inne (ciche). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwal sie gdzie kupiłes i za ile ta obudowe;) Prawdopodobnie bede chciał oddac mojego Anteca Fusion Black który nie spełnił do konca moich oczekiwan. I własnie ten Silverston jest nastepny w kolejce:)

 

Co tam za konfig wrzuciłes do srodka? Fajnie by było jakbys wrzucił jakies foty. 

 

Jezeli chodzi o twoje pytanie to poprostu  po odłaczeniu tych wiatraczkow sprawdz tempy(czy wszystko w normie itd.) a najlepiej wymien na jakies inne (ciche). 

Kupilem w 4max.pl za 478 + czytnik kart Scythe czyli wyszło 507 zeta razem (przesyłka gratis i rabat 3%). Konfig to co w podpisie, a raczej prawie, bo wczoraj uszkodziłem 4670 :( i chwilowo bede bez karty, poczekam az w koncu wypuszcza firmowe passive'y bo babranie sie z S2 juz mam dosyc (jest za wysokie do tej obudowy, ale chcialem przekombinowac i final jest taki ze 260 zeta w plecy). Wiatraczki pewnie wymienie, chociaz moze zamiast 2 zostawie 1. Postaram sie dzis wrzucic zdjecia. Obejrzalem tego Anteca i nie wiem czy jest sens zmieniac (chociaz nie wiem co ci w nim nie odpowiadalo), bo gabarytow i nawet wizualnie obudowy sa dosc zblizone do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za foty. Troche tam ciasno, ale to normalne w tego typu obudowach. Wydaje mi sie ze lepiej by było zastosowac chłodzenie procka z wentylem "pracujacym pionowo" np. Alpaya, a to ze wzgledu na to ze w gornej czesci obudowy nie ma zadnych otworow.

 

Jaka masz nagrywarke? Interesuje mnie długosc.

 

Jezeli chodzi o Anteca to po pierwsze nie pasuje mi wymiarowo- za długi ( w specyfikacji na stronie podawane sa inne wymiary), a po drugie -wyswietlacz, ktory jest mało czytelny, a pod katem to juz prawie nic nie widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za foty. Troche tam ciasno, ale to normalne w tego typu obudowach. Wydaje mi sie ze lepiej by było zastosowac chłodzenie procka z wentylem "pracujacym pionowo" np. Alpaya, a to ze wzgledu na to ze w gornej czesci obudowy nie ma zadnych otworow.

 

Jaka masz nagrywarke? Interesuje mnie długosc.

 

Jezeli chodzi o Anteca to po pierwsze nie pasuje mi wymiarowo- za długi ( w specyfikacji na stronie podawane sa inne wymiary), a po drugie -wyswietlacz, ktory jest mało czytelny, a pod katem to juz prawie nic nie widac.

No wlasnie moze to tak wyglada, ale IMO miejsca jest tam sporo, oczywiscie jak na obudowe tego typu. Z tym bocznym chlodzeniem to moze i racja, ale ten Scythe w idle bez OC utrzymuje procka w temp 40-45 wiec nie jest zle, a tak jak mowilem - jest na styk. Co do nagrywarki to jakis Pioneer, ale ktory dokladnie to nie pamietam. 215 czy cos takiego, nie mam teraz jak sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...