Skocz do zawartości
Malcom

Nowy Router

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuje zakup nowego routera po tym jak Pentagram P 6331-6 wyzionął ducha. Dużo czytałem o modelu Linksys WRT54GL który w połączeniu z softem Tomato ma dość spore możliwości. Z tego co wiem to ten router nie ma modemu czy mógłby ktoś polecić jakiś dobry? Bo shit od neostrady do najlepszych nie należy... Głównie zależy mi na twardym przypisaniu pasma do poszczególnych komputerów (np. komp 1 ma 256Kb/s down/128 Kb/s up, komp 2 600Kb/s down/200Kb/s up itp.) a z tego co wiem Tomato ma taką możliwość. Budżet hmm około 300zł, jeśli będzie coś lepszego to jestem w stanie zwiększyć trochę budżet. I ostatnie czy znajdę coś lepszego w tej cenie co twardo ustawia podział pasma? Dodam, że 1 komputer będzie połączony do routera przez ethernet a dwa pozostałe przez wi-fi.

 

PS. Łącze 1Mb/s jeśli ma to znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

potrzebuje podobnego urządzenia jak Malcom z tym, że internet odbieram za pomocą anteny kierunkowej i karty wifi. Jest to siec vpn. Czy mam kupic AP i połaczyc z TD-8840 czy jest jakies dobre i tanie urządzenie łaczace te dwie funkcje. Chce do niego podłaczyc antene kierunkowa do odbioru neta od dostawcy, jeden komputer przez ethernet i jeden przez wifi oddalony od routera o ok 70m( i scianę) Dobrze byłoby gdybym mogł przydzielać pasmo nie tylko na stałe, ale takze dynamicznie(tzn gdy jeden korzysta z neta to wykorzystuje 700kbps, a drugi 300kbps, a gdy ten pierwszy nie korzysta to całe pasmo prydzielane jest drugiemu. Jaki mozeci polecić sprzęt, dodam ze zalezy mi na atrakcyjnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mam rozumiec, że najtańsza opcja to Linksys WRT54G + Ovislink WL-5460AP lub TL-WA501G. Czy nie ma routera z ap , który posiada wejscia na dwie anteny - jedna odbiera sygnał z anteny kierunowej, a druga dookólną wysyła? Proszę o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...