Skocz do zawartości
Mig80

Router Adsl A Internet Po Sieci Normalnej

Rekomendowane odpowiedzi

Znajoma kupiła sobie router (chyba) Pentagram Cerberus P 6331-42 ale nie posiada neostrady ani innego łacza na ADSL, internet dostaje od sąsiada kablem sieciowym. Ale jak to ludzie idą na wygodę chciała w laptopie mieć internet bezprzewodowy na terenie mieszkania. Jednak po kupnie i podpięciu kabli nic się nie dzieje. Moje pytanie brzmi czy w ogóle da się uruchomić na takim sprzęcie internet z innego routera ? Wiem że są routery które mają wejście WAN na wtyczkę RJ45 ale to chyba coś innego.

 

Proszę o pomoc bo mam do niej około 30km i nie chce jechać na marne jeśli w ogóle tego nie da się uruchomić na takim sprzecie.

 

Pozdrowaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfigurujesz tylko i wyłącznie AP, czyli ustawiasz SSID, kanał no i szyfrowanie. Następnie podpinasz pod dowolne gniazdo LAN kabelek z Internetem. Oprócz kabla z netem żaden inny (np. od 2 komputera) nie może być podłączony. Następnie na lapku łączysz się z bezprzewodówką. Konfiguracja IP musi być ustawiona taks amo jak to było w komputerze na kablu (czyli pewnie DHCP). Po tym wszystkim powinno ruszyć, jeżeli nie ruszy to będzie trzeba podmienić MAC karty wifi w laptopie na taki jaki ma karta w stacjonarnym.

 

EDIT

 

I koniecznie wyłącz serwer DHCP na routerze...

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...