Skocz do zawartości
Espadon_12

Podkręcanie Proca...

Rekomendowane odpowiedzi

Twojej karty na pewno nie blokuje. Nie przy takiej częstotliwości. Widzisz, podkręcanie wymaga troszkę wolnego czasu i prób, zabaw z ustawieniami. Nie myślałes chyba, że wszystko od razu będzie ok? Dla pełnej stabilności polecam nawet od pewnych ustawień odjąć parę MHz, wtedy już masz 100% pewności, że wszystko będzie jak należy. Przyczyn bluescreenów może być wiele, ale właśnie często jest to OC. Odkręć trochę, zobacz czy błędy nadal występują.

btw. Nie musisz z każdym najmniejszym problemem wpadać na forum. Podstawy już znasz, na pewno sobie poradzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie : Otóż mojego procka E2160 mam wykręconego na 3 GHz przy mnożniku 8.

Tryb EIST i C1E ustawione na Auto, ale gdy zaglądam do CPU-Z nie widze by częstotliwość skakała.

Czemu tak jest ?

Napięcie Vcore = 1,4050 V

 

EIST i C1E włączone gdzieś na jakimś forum znalazłem ,że cyt. '' C1E Support: służy do obniżania zużycia energii przez procesor podczas spoczynku, dzięki obniżaniu napięcia zasilającego. Jeśli podnieśliśmy Vcore, ustawiamy Disabled ''

 

Temperatura procka w stresie to około 65 'C na chłodzeniu boxowym, nie za duzo przypadkiem ?

 

Aha Karta 9600 GT nie jest blokowana przez tego proca ?

Edytowane przez CzarnyCzarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działa to oszczędzanie energii również gdy mnożnik mam na 8 ?

Funkcja C1E i EIST mam na - auto

jeszcze jedna sprawa mam napięcie na procku 1,405 V a w Speedfanie pokazuje 1,39

coś nie tak ?

 

P.S : czytałem na pewnym forum ,że żeby włączyć tryby EIST i C1E trzeba mieć ustawiony tryb przenośny/laptop

To prawda?

 

Sorry,że tak dużo pytań ale chce wszystko wiedziec :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna sprawa mam napięcie na procku 1,405 V a w Speedfanie pokazuje 1,39

coś nie tak ?

Jak bys czytal tematy o podkrecaniu to bys wiedzial ze napiec nie mierzy sie programami bo moga roznie pokazywac

 

ustaw na minimalne zarzadzanie energia i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIST i C1E włączone gdzieś na jakimś forum znalazłem ,że cyt. '' C1E Support: służy do obniżania zużycia energii przez procesor podczas spoczynku, dzięki obniżaniu napięcia zasilającego. Jeśli podnieśliśmy Vcore, ustawiamy Disabled ''

Prawda to ?

 

Temperatura procka w stresie to około 65 'C na chłodzeniu boxowym, nie za duzo przypadkiem ?

 

Aha i dziwna jest taka sprawda,że gdy mam włączona funkcje EIST i C1E taktowanie i napięcie nie maleje,a powinno w tym trybie pracy.Może to przez mnożnik ustawiony na 8 ?

 

 

Ostatnie trzy pytania :D

Edytowane przez CzarnyCzarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIST i C1E włączone gdzieś na jakimś forum znalazłem ,że cyt. '' C1E Support: służy do obniżania zużycia energii przez procesor podczas spoczynku, dzięki obniżaniu napięcia zasilającego. Jeśli podnieśliśmy Vcore, ustawiamy Disabled ''

Prawda to ?

Podczas podnoszenia napięcia można zapobiegawczo dać na Disabled w celu wykluczenia ewentualnych niestabilności, które czasami C1E lub EIST powoduje właśnie np przy podkręcaniu, ja jednak osobiście podkręcałem, ale miałem włączone EIST i C1E, mimo to wszystko śmigało jak należy.

 

Temperatura procka w stresie to około 65 'C na chłodzeniu boxowym, nie za duzo przypadkiem ?

IMO przy tym Vcore to raczej norma, zależy też od wentylowania obudowy i jakości pasty znajdującej sie między prockiem a radiatorem.

 

Aha i dziwna jest taka sprawda,że gdy mam włączona funkcje EIST i C1E taktowanie i napięcie nie maleje,a powinno w tym trybie pracy.Może to przez mnożnik ustawiony na 8 ?

To nie przez mnożnik, EIST powinno zmniejszać mnożnik do x6 niezależnie od ustawionego mnożnika na ,,sztywno,, czyli w twoim wypadku na x8. Myśle że poprostu musisz ustawić minimalne zarządzanie energią i powinno śmigać.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...