Skocz do zawartości
Malik

Wc By Malik

Rekomendowane odpowiedzi

Aha rozumiem. No to wszystko w porządku, srebrne na czarnym + plexa, wszystko ładnie pasuje.

Jednak EK też wszystko chłodzi, no oprócz tego braku chłodzenia oryginalnego bloku na R2E. Ale moim zdaniem niezbyt to wygląda. Koolance ma zrobic taki podobny blok, tylko że cieńszy. :)

No dobra no, bierz tego EK! :P

 

Ale dlaczego wybór Supreme LT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sporo ustrojstwa nazbierałeś

jestem za EK :)

Jeszcze na polu stoi malczan i jakis garbus :P

 

Co do EK ... zglosilem to eddiemu - ma zrobic nowa rewizje tego bloku wiec czekam ... w miedzy czasie zrobia sie customowe backplate na mosfety i nb/sb - moze przetestuje BP ( Sebus sie wkurzy :P ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie

 

1. miejsce srebrny set BP

 

2. miejsce pleksi set EK

 

 

czarny set BP wygląda strasznie biednie

Najwieksza roznica jest miedzy EK Waterblocks a Bitspower. Czarny czy srebrny BP w ukladzie bedzie wygladal tak samo... poniewaz ta czesci zestawu ktora ma inny kolor jest zakryta np. przez karte graficzna:

 

1. Srebrny zestaw Bitspower

 

Dołączona grafika

 

2. Czarny zestaw Bitspower

 

Dołączona grafika

 

Jak widac na zdjeciach, roznica jest jedynie w glownym bloku. Reszta jest taka sama czyli - czarna.

 

Najwiekszy kontrast wzgledem blokow Bitspower jest kiedy spojrzymy na konkurencyjne rozwiania:

 

1. EK Waterblocks

 

Dołączona grafika

 

2. Koolance

 

Dołączona grafika

 

Dlatego uwazam ze jezeli juz myslec o srebrnym to EK lub Koolance, a jesli czarny - to oczywiscie Bitspower. No chyba ze ktos sie uprze i bedzie chcial srebrnego Bitsa ;)

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwieksza roznica jest miedzy ek a bp. Czarny czy srebrny BP w ukladzie bedzie wygladal tak samo... poniewaz ta czesci zestawu ktora ma inny koloro jest zakryta przez karty rozszerzen. Stad wybor ktory podales Giziu jest troche bez sensu.

A bloku EK karty rozszerzeń nie zakryją ? Na oko widoczne będzie z 2,3 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bloku EK karty rozszerzeń nie zakryją ? Na oko widoczne będzie z 2,3 cm.

Podobnie jak z MM którego masz w budzie. Budę masz na biurku i widzisz tylko front, bo reszta jest z tyłu no i wysoko (plexi MM). MM jaki EK specjal czy BP są to egzotyki w PL i o to tu chodzi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak z MM którego masz w budzie. Budę masz na biurku i widzisz tylko front, bo reszta jest z tyłu no i wysoko (plexi MM). MM jaki EK specjal czy BP są to egzotyki w PL i o to tu chodzi :wink:

I tu się mylisz. Z gratów MM elegancko widać front, tył i górę. Jak dla mnie EK nigdy nie było egzotykiem, a BP przestało nim być jakieś 3 miesiące temu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bloku EK karty rozszerzeń nie zakryją ? Na oko widoczne będzie z 2,3 cm.

Zgodze sie z Toba, ale zapominasz ze w srebrnej wersji blokow BP sa czarne mosfety ;) Wiec nie ma wiekszej roznicy ktory set bierzesz ( chodzi mi o kolor ). Natomiast w EK od razu widac roznice, poniewaz caly zestaw jest zrobiony w podobny sposob - czyli plexi i nikiel. A nie jak u BP ze w wersji srebrnej - jesty tylko blok na nb/sb poniklowany a reszta ta sama co w wersji black.

 

 

I tu się mylisz. Z gratów MM elegancko widać front, tył i górę. Jak dla mnie EK nigdy nie było egzotykiem, a BP przestało nim być jakieś 3 miesiące temu :wink:

Ciekawa teoria Giziu, rozumie ze dla Ciebie BP przestalo byc egzotykiem. Bo na rynku swiatowym BP odnotowuje najlepsza sprzedaz - co swiadczy o tym ze jest "egzotykiem", cieszy sie popularnoscia.

 

Rownie dobrze mozna powiedziec ze MM to przezytek, poniewaz jest to zestaw dla ludzi co nie maja swojej inwencji, a sam MM nic nowego nie wypuszcza - idac Twoim tokiem rozumowania "egzotykow".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dla mnie egzotyk, to część która jest rzadko widziana w układach, dość nietypowa.

Więc mówiąc że Bitsy najlepiej się sprzedają, to świadczy o tym, że dużo ludzi kupuje BP, więc dla mnie nie jest to egzotykiem.

Egzotyk dla mnie, to Koolance. Ich bloki są cudowne pod względem estetycznym, a pozatym, nie widać ich dużo. Znane nam są bloczki na NB/SB od EK, te malutkie, dużo ludzi je ma, stąd preferowałem Koolance (też fakt że EK nie robi bloków full-board na P6T6, ale to już inna historia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie z Toba, ale zapominasz ze w srebrnej wersji blokow BP sa czarne mosfety ;) Wiec nie ma wiekszej roznicy ktory set bierzesz ( chodzi mi o kolor ). Natomiast w EK od razu widac roznice, poniewaz caly zestaw jest zrobiony w podobny sposob - czyli plexi i nikiel. A nie jak u BP ze w wersji srebrnej - jesty tylko blok na nb/sb poniklowany a reszta ta sama co w wersji black.

 

 

 

 

Ciekawa teoria Giziu, rozumie ze dla Ciebie BP przestalo byc egzotykiem. Bo na rynku swiatowym BP odnotowuje najlepsza sprzedaz - co swiadczy o tym ze jest "egzotykiem", cieszy sie popularnoscia.

 

Rownie dobrze mozna powiedziec ze MM to przezytek, poniewaz jest to zestaw dla ludzi co nie maja swojej inwencji, a sam MM nic nowego nie wypuszcza - idac Twoim tokiem rozumowania "egzotykow".

Uważasz że Fiat Panda jest "egzotykiem" bo się świetnie sprzedaje ? :lol: Bo dla mnie "egzotyk" to np. Lambo czy Ferrari. Co do twojej wypowiedzi odnośnie MM... to tak samo można powiedzieć o twoim WC że to przeżytek bo kupujesz gotowy zestaw BP nie mając inwencji, zamiast wyprodukować swoje własne bloki. BTW śmieszy mnie ta twoja nagonka na MM. Na XS piszesz, cytuję "Charles ... you are my guru :)" i jak to nie szanujesz Charles'a i jego pomysły, potem zaczynasz produkcję holderów które tak naprawdę są zrzynką jego pomysłu a na PPC jedziesz po MM. Hmmm, coś tu nie gra.

 

EDIT: Zgadzam się w 100% z D0BR0

Edytowane przez -GIZIU-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, dobry przykład z tym Fiatem :lol:

Charles może i dobrze robi swoje MM, ale ciągle są te same! Ładne zawsze jest, ale to zaczyna być trochę to samo, mimo że fakt że zawsze jest super clean...

Mnie MM przestały bawić, mimo że tak piękne. Tylko kolory u niego się zmieniają tak właściwie (oprócz hardware'u).

 

Twoje wucety Malik są piękne, bo są zarówno zadbane jak i pełne pomysłowości, nie jak MM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dla mnie egzotyk, to część która jest rzadko widziana w układach, dość nietypowa.

Więc mówiąc że Bitsy najlepiej się sprzedają, to świadczy o tym, że dużo ludzi kupuje BP, więc dla mnie nie jest to egzotykiem.

Egzotyk dla mnie, to Koolance. Ich bloki są cudowne pod względem estetycznym, a pozatym, nie widać ich dużo. Znane nam są bloczki na NB/SB od EK, te malutkie, dużo ludzi je ma, stąd preferowałem Koolance (też fakt że EK nie robi bloków full-board na P6T6, ale to już inna historia).

Dobro Koolance'a jest wiecej niz BP wiec jak moze byc egzotykiem ? Ale w sumie dla kazdego pojecie "egzotyk" bedzie inne - wiec temat rzeka ;)

 

 

Uważasz że Fiat Panda jest "egzotykiem" bo się świetnie sprzedaje ? :lol: Bo dla mnie "egzotyk" to np. Lambo czy Ferrari. Co do twojej wypowiedzi odnośnie MM... to tak samo można powiedzieć o twoim WC że to przeżytek bo kupujesz gotowy zestaw BP nie mając inwencji, zamiast wyprodukować swoje własne bloki. BTW śmieszy mnie ta twoja nagonka na MM. Na XS piszesz, cytuję "Charles ... you are my guru :)" i jak to nie szanujesz Charles'a i jego pomysły, potem zaczynasz produkcję holderów które tak naprawdę są zrzynką jego pomysłu a na PPC jedziesz po MM. Hmmm, coś tu nie gra.

 

EDIT: Zgadzam się w 100% z D0BR0

Giziu krotko gdyz wszystko powiedzialem Ci na gadu...

 

Zycie "Malcia" ( jak to ujales ), jego wolny czas, zona i hobby sa jego osobista sprawa i nie zycze sobie abys rozmawial po katach o mnie i moich sprawach osobistych. Uwazasz ze sie do Ciebie przypieprzyem ... czlowieku - zycie jest za krotkie zebym czas tracil na Twoja osobe.

 

Nie chce na forum kontynuowac rozmowy z Toba, bo uwazam to za nietakt i brak kultury - masz moje gg, gsm - chcesz to pisz. KONIEC OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Tobie również wszystko napisałem na gadu i prośba, nie pisz już do mnie więcej, bo mam ważniejsze sprawy na głowie niż odpisywanie na twoje smuty. Przemyśl to co Ci napisałem bo ciężkie będziesz miał życie jeśli się nie zmienisz. EOT

 

P.S. A hobby to składanie kompa dla siebie a nie w celu zrobienia zdjęć z logo sponsora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Tobie również wszystko napisałem na gadu i prośba, nie pisz już do mnie więcej, bo mam ważniejsze sprawy na głowie niż odpisywanie na twoje smuty. Przemyśl to co Ci napisałem bo ciężkie będziesz miał życie jeśli się nie zmienisz. EOT

 

P.S. A hobby to składanie kompa dla siebie a nie w celu zrobienia zdjęć z logo sponsora...

no comment ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... Panowie i proszę dajcie sobie na luz. Długo był spokój ... i znowu jazda.

Każdy ma swoje zdanie i trzeba je tolerować. Myślę, że trzeba powstrzymać pewne wypowiedzi, bo potem nie będzie odwrotu.

W taki sposób zapominamy czym jest istota tego forum.

Mnie też wiele rzeczy wpienia i śmieszy, dlatego nie uczestniczę prawie wcale w dyskusjach na tym forum.

Przykładowo brzydzę się naśladowcami, którzy uważają się za guru w temacie LC.

Sorry za wylewność, ale kończę wypowiedzią z ... niektórzy wiedzą, a inni niech zapamiętają

Miłość i pokój. :lol:

Edytowane przez Nexor6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko chciałbym dorzucić że nie wiem, gdzie Ty tyle tego Koolance'a widziałeś? Oczywiście, nie licząc złączek ani u Koolance'a ani u Bitsa.

Charles używa EK widziałem, Sniipe również, i inni również. Naprawde rzadko wzidziałem mobasę zwodzoną full-Koolance'em, częściej widzę EK (jeśli nie ciągle, ale ich plexa jest piękna), BP też sporo spotykany, ale oprócz jednego gościa we Francii który na Koolansie jeździ, to nie widziałem.

Ale fakt, że gusta i kolory, to każdy ma inne, w każdym razie, dla mnie Koolance jest egzotykiem, dlatego go wziąłem (w EU nie ma dużo, dopiero wchodzi na rynek w Francii :lol:) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koolance dopiero zaistniał po przejściu z aluminium na miedź ... to jest powód ich znikomej popularności! Byli tylko znani ze złączek!

Ta sama wtopa z blokiem od evga :angry:

 

Co do Waszych egzotyków ... kto ma czas na struganie <_< Zaistniał HK 3.0 w USA i sporo osób to kupuje, a firma długo na rynku. To samo z AF - niby homemade :lol2: a na niemieckich forach sporo tego! Pojawi się coś z Polski, co zaistnieje na rynku światowym i .. to się okaże :rolleyes:

 

a BP jako pierwszy zaczął robić bloki full na mobasy ... a reszta konkurencji zrobiła "copy-paste", to samo ze skręcanymi złączkami na grube węże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz Malik usłyszeć moje zdanie, to ja na twoim miejscu dałbym na mobasa komplet EK oczywiście w plexi i niklu. Na CPU bloczek EK Supreme LT plexi.

Na grafie niech pozostanie to co jest, chyba, że ją też wymienisz. Komplet jednej firmy będzie się prezentował na pewno idealnie.

Takie jest moje zdanie. Uważam, że tak będzie najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz Malik usłyszeć moje zdanie, to ja na twoim miejscu dałbym na mobasa komplet EK oczywiście w plexi i niklu. Na CPU bloczek EK Supreme LT plexi.

Na grafie niech pozostanie to co jest, chyba, że ją też wymienisz. Komplet jednej firmy będzie się prezentował na pewno idealnie.

Takie jest moje zdanie. Uważam, że tak będzie najlepiej.

Dzieki Fabian za konkretna porade. Tak wlasnie zrobie, ale w czasie kiedy Eddy robi nowy blok na mosfet - wyprobuje zestaw bitspowera wraz z blokiem HK, zobaczymy na zywo jak to wyglada i jak sie sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malikuuu, a ty sprzedajesz twoją Lunę? :)

A tak w ogóle, to dobrze ona się sprawuje? Jakoś w porównaniu do EK Supreme (nie LT), lub tego typu blok, to jak to wygląda pod względem jakości i osiągów?

Bo to niebieskie podświetlenie pasowało by mojego moda nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malikuuu, a ty sprzedajesz twoją Lunę? :)

A tak w ogóle, to dobrze ona się sprawuje? Jakoś w porównaniu do EK Supreme (nie LT), lub tego typu blok, to jak to wygląda pod względem jakości i osiągów?

Bo to niebieskie podświetlenie pasowało by mojego moda nawet.

Luna juz jest sprzedana. Oceniam ten blok bardzo dobrze - pod wzgledem jakosci wykonania jaki i osiagow. W sumie mialem na niej najlepsze temperatury na starym quadzie. Niestety nie powiem Ci jak wypada wzgledem EK S poniewaz nie mialem go osobiscie. Ale z tego co czytalem luna byla lepsza od niego.

 

Gdybys sie na nia decydowal to od razu polecam mod'a na oswietlenie. Gdyz fabrycznie luna ma disco mod - czyli migajace ledy, ja zrobilem tak ze swiecily mi non stop.

 

Jeszcze jedna rzecz zapomnialem powiedziec... w sumie Driver o tym wspomnial: blok na karte graficzna. W obu przypadkach setup'ow musze sciagnac gorna czesc bloku, gdyz sie nie zmiesci. Wymusilo to na mnie zamontowanie backplate'a od EK. Jednak zrobilem dwie wersje: jedna seryjna czarna, druga chromowana. Zobaczymy jak to wyjdzie.

 

Docelowo planuje blok na k. graficzna od Bitspowera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, a ty sam ten mod zrobiłeś, czy to jest coś znanego?

Dzięki za poradę, ale nawet ta migająca dioda, może i by pasowała, ponieważ na mobasie (z resztą Driver też to ma), logo Asusa jest podświetlane na mogająco takimi małymi diodami niebieskimi, których nie można na stałe zapalic, więc bloczek by nawet dobrze pasował.

 

Co do bloczka do twojej karty, to myślę że chrom by dobrze pasował, ponieważ już będą niklowane bloczki, i buda jest srebrna, więc wszystko w tych samych kolorach. A ten chrom, to po prostu poniklowałeś tak? Bo chyba nie malowałeś farbą chrome vanadium raczej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...