Skocz do zawartości
z3l

Parę Pytań Zielonego, M.in. O Temp Gpu, Regulacje Obrotów.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Stwierdziłem coś że mój komputer za głośno chodzi, więc bym go troszkę ściszył. Zainstalowałem speedfana i oczom mym ukazał się widok niezbyt ciekawy.

Core: 65*, nie wiem czy to dużo czy nie, w każdym razie obok jest pokazany płomień ;) Mam kartę gf6800xt z boxowym chłodzeniem, więc malutkim wiatraczkiem i radiatorkiem no i nie wierze, że to się aż tak mocno grzeje ;) co prawda karta jest nieznacznie podkręcona i ma odblokowane potoki, ale boli mnie, że w Evereście w ogóle nie wykrywa mi wiatraka od GPU, w speedfanie jest natomiast Fan1: 29 RPM, ale nie wiem czy to to.

Później jest Fan1 od procka (PIV 2.8, też boxowe chłodzenie) z !2800RPM! no i to chyba moj glowny generator szumu. Próbowałem obniżać w speedfanie te procentowe wartości ale nic się nie zmienia :/

Wentyl z przodu obudowy 120mm revoltec (link nizej) - niby moge go walnac na max 1200RPM, tymczasem speedfan mi max pokazuje 400RPM. Oplaca sie to podbic do gory? I jak oczywiscie, bo speedfan mi nie dziala :)

Zarówno wentyl od procka jak i z przodu obudowy podlaczony jest bezposrednio do mobo.

Jakies rady?

 

Dalej - kupiłem sobie ładnie elo świecące pewnie ciach!iane wiatraki ;) Revoltec Dark Green 2x120mm.

Chce dac jeden z przodu obudowy, jeden z tyłu, jeden na obudowie na przeciwko grafiki.

Jak je ustawić? W sensie żeby wwiewały powietrze czy wywiewały i które i jak? Czy opłaca się wiercic na ten w obudowie w ogole? Myslalem o siatce jako wypelnienie obudowy, bedzie problem z montazem? Jaki wiatrak bedzie najlepszy do odprowadzenia ciepla od grafiki?

Jeszcze odnosnie tego revolteca - przed zaladowaniem biosu wentyl swieci mi ladnym, zielonym swiatlem. Gdy bios sie zaladuje zaczyna mrygac. Co jest z nim nie tak i jak to zmienic?

 

Pozdrawiam i dziekuje za ewentualna wyrozumialosc bo pewnie macie dziennie po paru takich jak ja co pytaja o rzeczy oczywiste hehe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tyłu koniecznie daj i z przodu...pokaż jakichś screen Twojej grafy to zobaczę...

Nasmaruj i przeczyść wentylator od procesora...a w celu ściszenia zawsze można puścić na 5 lub 7v lub kupić regulator obrotów ale niewiem czy temp. się nie podniosą skoro już masz 65 w IDLU...

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...