Skocz do zawartości
mendelmax

Matrix Storage Manager Coś Da?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Przepraszam z góry, jeśli temat jest banalny, ale wolę się skonsultować ze specami niż spartolić ;)

 

Przedwczoraj w swoim lapciu Fujitsu-Siemens Amilo Pi1536 z chipsetem Intel Mobile 945PM Express Chipset przesiadłem się z dysku Seagate na Samsunga 201JJ.

 

Sprzęt przyspieszył wyraźnie, ale jakoś wydaje mi się, że mogłoby być lepiej (burst rate w okolicach 70 i tyleż maksymalnego transferu w HDtune to chyba nie żadna rewelacja?).

Zastanawiam się wobec tego, czy oryginalne sterowniki dysku pod Windowsem XP są dla tego dysku adekwatne (zwłaszcza, że datowane są z tego co widzę na 2001 rok :blink: ). A konkretnie rozważam zainstalowanie wspomnianego Storage Managera. Przyszło mi to do głowy, bo na stronie Fujitsu jest w downloadach ten program wyszczególniony, ale tylko dla Visty a nie XP. I stąd moje rozterki- czy skoro sam producent rekomenduje to dla Visty a dla XP nie, to jest jakiś szczególny ku temu powód, czy po prostu już nie zaktualizowali strony?

 

Co o tym sądzicie? Bo muszę przyznać, że od kilku lat trochę wypadłem z "informatycznego świata" i jestem już nie na bieżąco :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamiętam do tego stareńkiego chipsetu jest coś o nazwie INTEL APPLICATION ACCELERATOR a nie MATRIX .. pełni to podobną funkcję

Pocieszyłeś mnie z tym "stareńkim" :wink:

 

A tak serio, to Matrix jest niby kompatybilny wstecz i ma na liście ten chipset. Dziwi mnie tylko, że w obsługiwanych procesorach wymienione są Core2Duo, a nie ma CoreDuo (a ja mam właśnie T2300). Może to mieć znaczenie?

 

 

PS. Zrobię lekkiego offtopa we własnym temacie, ale co mi tam- wyczytałem w specyfikacji chipsetu, że obsługuje do 4GB ramu, ale "256-Mb, 512-Mb and 1-Gb memory technologies supported". Czy to oznacza, że mając (jak to w lapciu) dwa sloty, mogę i tak wpakować mu tylko 2GB? Bo przyznam, że te 4GB mnie kuszą nieco ;)

Edytowane przez mendelmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocieszyłeś mnie z tym "stareńkim" :wink:

 

A tak serio, to Matrix jest niby kompatybilny wstecz i ma na liście ten chipset. Dziwi mnie tylko, że w obsługiwanych procesorach wymienione są Core2Duo, a nie ma CoreDuo (a ja mam właśnie T2300). Może to mieć znaczenie?

 

 

PS. Zrobię lekkiego offtopa we własnym temacie, ale co mi tam- wyczytałem w specyfikacji chipsetu, że obsługuje do 4GB ramu, ale "256-Mb, 512-Mb and 1-Gb memory technologies supported". Czy to oznacza, że mając (jak to w lapciu) dwa sloty, mogę i tak wpakować mu tylko 2GB? Bo przyznam, że te 4GB mnie kuszą nieco ;)

 

co do offtopa to płyta obsługuje moduły tylko do pojemnosci 1 GB sztuka... czyli albo władujesz 2 GB w jedynkach albo szukaj SO DIMM wiekszych... co raczej chyba nie istnieje.. troche dziwne to info co podałeś bo wprowadza zamieszanie bo takich modułów zdaje się nie ma... byc może płyta obsługuje poprawnie wieksze moduły.. musiał byś sprawdzić to gdzieś by wiedzieć...

 

wracajac do tematu niestety tutaj nie pomogę bo ja nie znam się na ograniczeniach Core Duo mobilnych.. myslę ze najlepiej byś po prostu zainstalował to i się przekonał... najwyzej przywrócisz sobie system albo w ogóle ci ten instalator nie ruszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niniejszym donoszę, że zainstalowałem tego matrixa. Generalnie, sprawa ma się tak jak na obrazku, złożonym chamsko w paincie z print-screenów ;) góra-lewy to dysk zaraz po zainstalowaniu systemu, góra-prawy to po matrix manager, a dół-lewy to z managerem ale na wyłączonej opcji buforowania zapisu, która pojawiła się dopiero po zainstalowaniu managera.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Jak dla mnie, to generalnie bez zmian jeśli chodzi o benchmark (różnice zbyt małe żeby można coś powiedzieć definitywnie), natomiast nie wiem jak z dodatkowymi funkcjami takimi jak np. NCQ. Może obsługują się jakoś sprawniej, ale nie mam pomysłu, jak to sprawdzić ;)

 

 

Reasumując- teraz zostawiam, bo nic się widocznego nie pogorszyło, ale przy następnym formacie już to kicham i nie instaluję tego matrix storage managera.

Edytowane przez mendelmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...