Skocz do zawartości
mystery

Głośniki Komputerowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

chciałbym kupić głośniki do komputera. Moje preferencje to muzyka. Muzyki słucham na okrągło, filmy rzadziej, a w gry nie gram (szkoda czasu... lepiej pograć na intrumencie, poczytać książkę, zająć się dziewczyną). Jeśli chodzi o gatunek to przeróżne, ale unikam muzyki elektronicznej i hip-hopu i jego wszelakich odmian. pop też rzadko gości. wolę szeroko rozumiany rock, albumy akustyczne, czasem ambient, jazz, generalnie dużo różnej muzyki (nawet latino czasem: buena vista social club, itp.). oczekuję czystego dźwięku, bez dominującego basu. fajnie, żeby głośniki miały regulację umożliwiającą dostosowanie wydobywającego się dźwięku w zależności od potrzeb i rodzaju muzyki (wiadomo, że inaczej ustawia się equalizer dla rocka, inaczej dla jazzu, inaczej dla muzyki poważnej...).

Jak zawsze przed dokonaniem wyboru robię chociaż małe rozeznanie w temacie. Jako, że głośnikami do tej pory się nie interesowałem i nie miałem dużo czasu na lekturę forum i internetu, to doszedłem tylko do tego, że najlepszy będzie dla mnie zestaw 2.0. Na tym forum polecane są produkty firmy Genius. Przyznam, że jeżeli chodzi o sam design to podobają mi się. Ważne, że są w drewnianej obudowie.

Czytałem temat na tym forum, w którym porównywane były 2 zestawy firmy Genius: SP-HF 1200x, SP-HF 2000x. Po lekturze tego tematu jestem skłonny kupić 2000x. Poszukałem trochę na allegro, ale wyboru dużego nie ma. Zastanawiam się między następującymi modelami:

http://aukcje.idg.pl/show_item.php?item=472244313 2000x

http://aukcje.idg.pl/show_item.php?item=472277028 2000a

http://aukcje.idg.pl/show_item.php?item=475038629 3000a

 

Do wydania mam 200zł. Wiem, że modele z końcówką "A" są nowe (na purepc.pl był kilkanaście dni temu news o nich). Nie wiem za to czym się różnią zestawy 2000x i 2000a (na pierwszy rzut oka tylko designem i przyznam, że 2000a bardziej mi się podoba). A może 3000a będzie lepszym wyborem? trochę większą moc ma.

 

Teraz do czego będą one podłączone. Podejrzewam, że będą podłączona do 2 kompów jakie mam w pokoju zamiennie. Pierwszy to lapek z zintegrowaną kartą SoundMAX HD Audio. Drugi to stacjonatka mojej dziewczyny też z zintegrowaną kartą dźwiękową Realtek HD Audio. Czy karty dadzą sobie radę z tymi głośnikami?

 

Jeśli nie te głośniki, to jakie inne możecie mi polecić drodzy forumowicze?

 

pozdrawiam

m

 

ps. na stronie Geniusa w specyfikacji przeczytałem, że 2000x ma głośniki 5,25" i 1", pasmo przenoszenia 20Hz-20kHz, S/N 75dB, z kolei 2000a głośniki 4" i 1" (8 omów każdy), pasmo 100Hz-36kHz, S/N >85dB. Teoretycznie 2000a będą dawały nieco czystszy dźwięk i w większym paśmie. Moc oba zestawy mają taką samą: 60W RMS. Niestety modelu 3000a na stronie geniusa nie znalazłem, gdzieś w necie znalazłem, że specyfikacja techniczna jest taka sama jak 2000x, z tą różnicą, że mają większą moc - 80W.

 

edit

dziękuję za wszystkie odpowiedzi, były bardzo pomocne. w końcu kupiłem Microlab Solo 4c. Przeważył pilot ;)

Edytowane przez mystery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Lepiej było ten temat tutaj umieścić:

http://forum.purepc.pl/Audio-f63.html

Na pewno byłby jakiś odzew:)

 

Te integry przydałoby się zamienić na coś lepszego.

 

No i jak grają 4c? Basu jest trochę?

 

pozdrawiam.

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam je dopiero kilka dni i jestem bardzo zadowolony. jeżeli chodzi o basy to są na dobrym poziomie. słychać je wyraźnie, ale nie testowałem głośników czy dobrze zachowują się cały czas (przy dużym poziomie głośności). Dodam tylko, że w filmach jest on głęboki i kiedy jakiemuś bohaterowi dzwoni komórka z ustawioną tylko wibracją, to zastanawiamy się, czy to któraś z naszych nie jest :) Powoli się "wygrzewają", czyli jakość dźwięku się poprawia w miarę używania, ale żeby proces był szybszy i skuteczniejszy powinienem raczej odtawrzać dźwięki na dużej głośności. zauważyłem, że na początku dość cicho grały na poziomie 30 (max jest 60), ale po ostatniej imprezie u mnie w akademiku (gdzie poziom nie spadał poniżej 50 przez kilka godzin) głośność się poprawiła i ogólnie jakość dźwięku.

 

jeszcze kilka takich imprez i głośniki będą w ogóle super. no i ten pilot... gdyby geniusy go miały, to pewnie je bym kupił... zatem zakup całkowicie udany :) tylko przewody mogłyby być odrobinę dłuższe, ale na szczęście rozwiązanie łączenia głośników jest dobre i przewody nie mają końcówek typu jack, czy jakiś inny banan, zatem bardzo łatwo można je przedłużyć.

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam je dopiero kilka dni i jestem bardzo zadowolony. jeżeli chodzi o basy to są na dobrym poziomie. słychać je wyraźnie, ale nie testowałem głośników czy dobrze zachowują się cały czas (przy dużym poziomie głośności). Dodam tylko, że w filmach jest on głęboki i kiedy jakiemuś bohaterowi dzwoni komórka z ustawioną tylko wibracją, to zastanawiamy się, czy to któraś z naszych nie jest :) Powoli się "wygrzewają", czyli jakość dźwięku się poprawia w miarę używania, ale żeby proces był szybszy i skuteczniejszy powinienem raczej odtawrzać dźwięki na dużej głośności. zauważyłem, że na początku dość cicho grały na poziomie 30 (max jest 60), ale po ostatniej imprezie u mnie w akademiku (gdzie poziom nie spadał poniżej 50 przez kilka godzin) głośność się poprawiła i ogólnie jakość dźwięku.

 

jeszcze kilka takich imprez i głośniki będą w ogóle super. no i ten pilot... gdyby geniusy go miały, to pewnie je bym kupił... zatem zakup całkowicie udany :) tylko przewody mogłyby być odrobinę dłuższe, ale na szczęście rozwiązanie łączenia głośników jest dobre i przewody nie mają końcówek typu jack, czy jakiś inny banan, zatem bardzo łatwo można je przedłużyć.

 

pozdrawiam

m

Podzielam tę opinnie w 100% ja słucham muzy we flac (zadne mp3)bo dopiero jest co słuchac,muszą jeszcze troche sie nagrzac na dachu ale moge je smiało polecic nie zdecydowanym do 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszary możesz powiedzieć jaki masz sprzęt, że czujesz różnicę w nagraniu FLAC, a mp3? Tak dla ciekawości, bo sam również posiadam pokaźny sprzęt audio i jestem fanatykiem tak powiem i się zastanawiam co słyszysz za różnice w głośnikach za ok 200zł chyba, że takich nie posiadasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość koszary

koszary możesz powiedzieć jaki masz sprzęt, że czujesz różnicę w nagraniu FLAC, a mp3? Tak dla ciekawości, bo sam również posiadam pokaźny sprzęt audio i jestem fanatykiem tak powiem i się zastanawiam co słyszysz za różnice w głośnikach za ok 200zł chyba, że takich nie posiadasz?

Tak jak w sugnaturze,wszysykie utwory które slucham to flac od 800 do 1080 kbps i przeważnie depeche mode,massiv attac,sissters of mercy itp.jak zapodam winampa radio to mnie cholera bierze,ja ją słysze!długo by pisac.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszary możesz powiedzieć jaki masz sprzęt, że czujesz różnicę w nagraniu FLAC, a mp3? Tak dla ciekawości, bo sam również posiadam pokaźny sprzęt audio i jestem fanatykiem tak powiem i się zastanawiam co słyszysz za różnice w głośnikach za ok 200zł chyba, że takich nie posiadasz?

Ja mogę napisać dźwięk z reguły jest gładszy i czystszy a precyzując nie ma trzasków, błędów w ripie, bo z reguły ripuje osoba która woli jakość i zwisa jej rozmiar plików, wie co te różne opcje przy ripowaniu znaczą, umie ripować no i czasami zdarza się usłyszeć kapkę więcej szczegółów ale znowu dobrze wykonany rip do mp3 obojętnie czy const czy vbr często jest tak samo dobry a zajmuje znacznie mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...