Skocz do zawartości
Espadon_12

Denerwujący Bluescreen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Podczas grania w np. Brothers in Arms : Hell's Higway na max detalach i rozdzialce 1280x1024 po 10 minutach grania wywala mnie i wyskakuje oto taki bluescreen : http://support.microsoft.com/kb/329284 0x0000009C

Procesor jest kręcony!

Powiedzcie mi czy to może za wysokie ustawienie detali w grze może powodować ten problem czy też może uszkodzenie RAMU lub CPU...

Jeśli wam potrzebne to moge wywołać tego bluescreena i dać wam foto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jakiś czas temu miałem,CMOS checksum error-defaults loaded''.

Odlacz zasilanie i wyjmij bateryjke na kilka minut. Jak sie pojawi ,CMOS checksum error-defaults loaded'' powinieneś mieć o wyboru deafault, i inne opcje.Wlacz obojetnie ktora komp sie wlaczy ponownie i bedziesz mógł wejść do biosu i wtedy daj chyba save to cmos (f12 albo f11, bedziesz miał napisane jak dasz pomoc). Później wyjdz z biosu zapisując ustawienia i powinno działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie jakieś 20 min temu wyciągnełem bateryjke

 

i działa wszystko jest ok tylko denerwuje mnie ekran Abita pokazujący sie zaraz po starcie :D

 

tutaj moja zakładke memory po clearCMOS nie wiem czy to ma teraz jakieś znaczenie : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/67470b1ab115374d.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie wgrałem nowego BIOSA v.18 , zmniejszyłem mnożnik do 8 , podniosłem napięcie na 1.3850 V i podkręciłem w okolice 3 GHz.

I bsoda nie widać. w pamięciach nic nie zmieniałem bo są tandetne i trzeba ja wymienić na jakieś Cruciale. Może to nowy Bios zlikwidowal tego bsoda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam

A i to temperatury Everesta :

 

Temperatury:

Płyta główna 38 °C (100 °F)

Procesor 38 °C (100 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 36 °C (97 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 35 °C (95 °F)

PWM 45 °C (113 °F)

Procesor graficzny 56 °C (133 °F)

Seagate ST3320620AS 42 °C (108 °F)

 

Wentylatory:

Procesor 852 RPM

System 1156 RPM

 

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.36 V

+3.3 V 3.28 V

+12 V 11.79 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.95 V

VBAT baterii CMOS 2.10 V

VTT 1.18 V

Napięcie mostka północnego (Northbridge) 1.23 V

DIMM 1.82 V

Debug Info F 49 63 FF FF FF

Debug Info T 38 38 45

Debug Info V AA 72 CD CD 94 9A C1 (01)

 

 

Wszystko jest ok czy coś może nie tak ?

Edytowane przez Espadon_12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Orthos źle sczytuje taktowania i dla przykładu jak twój procek ma mnożnik x9 i zjedziesz w biosie na x8 i dasz załóżmy 333mhz to wtedy masz 2,66ghz i tyle jest naprawde a on dalej widzi jakby 9x333mhz i wtedy pokazuje 3ghz ;) Jakby nie było to zawsze widzi domyślny mnożnik x FSB i wtedy głupoty pokazuje,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i ostatnie pytanie :

Jak mam mnożnik na 8 ustawiony to jak patrze w CPU-Z już nie mam takich skoków mnożnika i ciągle pokazuje mi stałe taktowanie proca

Czy to znaczy,że EIST jest wyłączony ?

A jeśli tak to czy rachunki za prąd znacząco się zwiększa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIST zmniejsza mnożnik

C1E zmniejsza napięcie

 

myślę że jakaś tam różnica będzie bo...tak logicznie myśląc to jak EIST zmniejszy Ci mnożnik i taktowanie proca spadnie o te 700mhz powiedzmy to procek mniej sie namęczy=wydzieli mniej ciepła, to samo z napięciem...załóżmy z wyłączonym C1E będzie miał 1,3v a z włączonym 1,15v to tak samo mniejsze napięcie=mniej ciepła, mniej zużytej energii co w rezultacie jakby mieć włączone zarówno EIST jak i C1E da mniejsze rachunki za prąd, kiedy to wszystko wyłączysz...procek idzie jakby na full mocy co oznacza że zużywa tyle energii jak mu fabryka dała...o ile wzrosną rachunki? Myśle że jak nie liczysz każdego KWh-a to bez włączonej funkcji oszczędzania energii dużo nie stracisz :wink: Ale EIST i C1E to dobra sprawa bo jak przebywasz w środowisku 2D powiedzmy widnows, gg, muzyka, net itd to procesor nie musi miec dużego taktowania i niech sobie ,,odpoczywa,, ;] dopiero jak trzeba to sam sobie wskoczy na pełną moc. Zawsze coś mniej prądu cały komputer zje. Nie mówiąc już o tym że na chłodzeniu wtedy można zjechać z obrotami, przez co dodatkowo zyskujemy większa ciszę.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...