Skocz do zawartości
Orcio

Problem Z Hd3650

Rekomendowane odpowiedzi

Mój sprzęt:

-Sapphire HD3650 512MB DDR2 AGP

-MSI K7N2 Delta-L

-AMD Athlon XP 2500+

-1,5 GB Ram

-PSU 420W firmy Trust (podłączałem także zasilacz kolegi - 650W, nie pomogło)

 

Problem polega na tym, że po jakimś czasie grania pojawia mi się czarny ekran i komputer nie odpowiada, pozostaje tylko reset. Dzieje się tak np. w Spore, FIFA08, Bloodrayne2... Tylko w Prince of Persia The Two Thrones problem jak na razie się nie pojawił, a spędziłem przy nim sporo czasu. Jeśli chodzi o sterowniki to instalowałem wszystkie wersje jakie znalazłem i to nic nie pomogło. Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź temperaturę Gpu, być może karta się zbytnio nagrzewa...a jak instalowałeś kolejne wersje sterów,to dokładnie usuwałeś stare? i Czy po kupieniu karty,zrobiłeś format Windowsa??.Ja osobiście sądze że GPU się przegrzewa,IMHO PoP jest niezbyt wymagającą grą,więc karta się zbyt nie wysila.Sprawdź dokładnie czy chłodzenie dobrze funkcjonuje,czy masz porządek w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe... dzisiaj wyłączyłem to całe "VPU Recovery" oraz Fast Write (gdzieśtam pisali żeby tak zrobić xP) oraz zdjąłem ścianke boczną obudowy - efekt = można grać, ale po jakimś czasie i tak będzie BSOD, tzn jest dużo lepiej :P mój zasilacz ma wiatrak do środka obudowy, więc to pewnie też robi swoje... CCC pokazuje mi że teraz temp GPU wynosi 48 stopni.

Tak, była pełna reinstalacja windowsa. Stery instalowałem różnie, czasem już miałem dość tego usuwania i poprostu nadgrywałem je, dzisiaj zrobiłem reinstalacje sterów po wcześniejszym użyciu "Software Uninstall Utility" od ATI. Nie no raczej PoP > FiFa08 jeśli chodzi o grafikę ;p do tego BloodRayne2 to dość stara gra :P

 

na jakimś forum pisali żeby zmienić AGP speed 8x na 4x, próbować tego? Pytanie n00ba, jaka jest różnica? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między AGP 8X a 4X jest praktycznie pomijalna...Odczujesz spadek wydajności w porywach do 8-10%,więc mało :P.Przyszło mi di głowy jeszcze,że mostek Rialto się zbyt nagrzewa....ja kiedyś tak miałem z x1300Pro...wystarczyło przykleić niewielki radiator by problemy ustąpiły.Niezgodze się co do mocożerności tych gier...BloodRayne 2 wymaga najwięcej z tej trójki :P.Aha jeszcze jedno: jak przyjdzie ci na myśl przeinstalowywanie sterowników,to rób to programami typu: Driver Cleaner,Driver Sweeper.Wykonujesz to w trybie awaryjnym.Po za tym po instalacji sterów przeinstaluj DirectX i powinno być git.Sprobuj wyłączyć w biosie AGP spread Spectrum...ta opcja z niektórymi kartami stwarza problemy.

 

PozDro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz jest topic o 3650 :P ale w sumie bardziej dla ludzi z pcie,

 

pozbadz sie tego badziewia ... wszyscy obwiniaja zasilaczae ze nie wydalaja a wg. mnie prawda jest taka ze to wsjo przez sterowniki, problem jest taki ze nie idzie krecic proca z ta grafa, u mnie kazda zmiana FSB chodzby o 1 mhz rowna sie BSOD, na foracch sapphire jest paru gosci co maja to samo, ati obwinia nvidie (chipset) ze zle sie komunikuje z agp itd (gowno prawda), kup se lepiej jakies 7600gt, ja chyba tak zrobie

 

ps. mnie sie np. udało odpalic 3dmarka 05 dopiero na sterach: 8.475, a hotfixy w moim przypadku nic nie daja.

Edytowane przez David_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym że tak karta w wersji na AGP to pomyłka,to się zgodzę....Duzo lepszym wyborem jest Radeon x1950Pro,lub GF 7900GS.No ale ciężko te karty już dostać.Sam się ciesze,że wybrałem X1950Pro.Miałem już kupować HD3650 ale "na szczęście" była podwyżka cen...No cóż z Radeonami zawsze się wiązały większe bądź mniejsze problemy.Za to NVidia wyznaje regułe: Kup,Zainstaluj,Zapomnij.

 

PzDr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta osłonka chroni mostek przed mechanicznymi uszkodzeniami...ja jej nie usuwałem,i nie polecam tobie usuwać.Na swój mostek przykleiłem radiatorek do chłodzenia pamięci na karcie graficznej,i to wystarczyło,ta centralna nie osłonięta część to rdzeń mostka,czyli "grzejnik" :D.Tylko na tą część naklej radiator.

 

PzDr

Edytowane przez FeRu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...