Skocz do zawartości
vecto94

Nowy Komp I Zwiecha Przy Starcie

Rekomendowane odpowiedzi

No to tak jak w temacie zwiesza sie czasami przy ladowaniu sie paska Windows

 

No to troche informacji o sprzecie

Procek Intel C2Q Q6600

Grafa GF9600gt Zotac AMP Edition

Pamieci OCZ 2x2GB DDR2 800MHz Reaper

MOBO Gigabyte EP45 DS4

Zasilacz ModeCom Volcano 650W

 

Czy moze jest cos co mozna na to poradzic czy moze ktos sie juz z czyms takim spotkal

 

 

Sorka za brak polskich znakow ale mam XP64bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bad sectory to bledy na dysku przelec swojego twardziela hdtune i zobacz czy wszystko ok do tego sprawdz temperatury,

dodatkowe zasilanie do karty graficznej podpiete? zwisy wystepuja przy pierwszym ladowaniu systemu/drugim czy tez losowo bez zadnej reguly?

Edytowane przez nuO3-Lzuruha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatury sa ok w biosie pokazyje mi ok 35* na procu a na dysku mam ok 25* grafa 40* dodatkowe zasilanie do karty podpiete zwisy wystepuja losowo zaraz przelece dysk hdtune zobaczymy co pokaze

Edytowane przez vecto94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD Tune: ST3640323AS Health

 

ID Current Worst ThresholdData Status

(01) Raw Read Error Rate 112 99 6 49681592 Ok

(03) Spin Up Time 96 96 0 0 Ok

(04) Start/Stop Count 100 100 20 106 Ok

(05) Reallocated Sector Count 100 100 36 2 Ok

(07) Seek Error Rate 68 60 30 6972607 Ok

(09) Power On Hours Count 100 100 0 588 Ok

(0A) Spin Retry Count 100 100 97 0 Ok

(0C) Power Cycle Count 100 100 20 265 Ok

(B8) (unknown attribute) 45 45 99 55 Failed

(BB) (unknown attribute) 100 100 0 0 Ok

(BC) (unknown attribute) 100 100 0 196611 Ok

(BD) (unknown attribute) 100 100 0 0 Ok

(BE) Airflow Temperature 67 60 45 555221025 Ok

(C2) Temperature 33 40 0 33 Ok

(C3) Hardware ECC Recovered 57 36 0 49681592 Ok

(C5) Current Pending Sector 100 100 0 0 Ok

(C6) Offline Uncorrectable 100 100 0 0 Ok

(C7) Ultra DMA CRC Error Count 200 200 0 0 Ok

 

Power On Time : 588

Health Status : Failed

 

 

mam cos takiego pod zakladka "Health" no i nie mam bad sectorow

 

naprawde nikt nie wie o co chodzi???????

Edytowane przez vecto94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komp jest nowy i wszystkie podzespoły działają ze sobą pierwszy raz i coś nie tak jest to bardzo trudno wywnioskować o co chodzi. Widać że nie jesteś doświadczony skoro nie wiesz co to są bad sectory. Więc i możesz tego nie zauważyć że ten hdtune Ci napisał "Health Status : Failed" i bym się zainteresował dyskiem. Wyraźnie napisał, że status zdrowia dysku jest negatywny. Spróbuj załatwić inny dysk na parę dni i zainstaluj na nim system i zobaczysz czy nadal to będzie występować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zdaje się że są Bad sectory na dysku i bardzo możliwe że to one są powodem tych niestabilności. Załatw dowolny inny dysk twardy i przetestuj kompa.

Właśnie wyżej napisał że nie ma bad sectorów tylko skoro nie wie co to jest i nikt mu nie wytłumaczył to pewnie niewie. Musisz W tym hd tune wejść w zakładke Error scan i nacisnąć start i jak chociażby jeden czerwony kwadracik będzie szczególnie z początku dysku czyli na partycji systemowej to jest niedobrze. Oczywiście jeżeli to nowy dysk i nie przeżył wstrząsów to na 99% to są bad sectory logiczne i nie fizyczne i da się je naprawić poprzez zerowanie dysku ale to wyższa szkoła jazdy jak dla Ciebie. Ale Warto spróbować zanim się odda dysk na gwarę. Ja tak usuwałem z mojego i się udało. Zrób skan jak mówiłem. Jak wykryje Ci Bad sectory to dam ci małą instrukcję jak spróbować naprawić bad sectory programem MHDD :wink:

 

Zresztą co się bede rozpisywał jak juz troche zapomniałem ;-) masz: zerowanie dysku

Dodam tylko ze u mnie nie trwało to pół dnia a ok godziny przy pojemności 250GB no i zrobić kopie danych bo bezpowrotnie je stracisz. Jakby co to mów to ci podrzuce ten programik jak bedziesz faktycznie go potrzebował ;) pozdro

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma bad sectorow wszystkie zielone pisalem juz wyzej

Acha. To utrzymuje to że i tak coś masz z dyskiem bo odczyty smart ci mówią że zdrowie dysku nie jest dobre cokolwiek to znaczy. Jak skołujesz dysk inny to napisz jak komp sie zachowuje oki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może byc naprawde dużo napewno chodzi tu o sprzęt, ja obstawiam płyte główna. Dlaczego?

 

miałem podobny przypadek zwiecha kompa w różnych momentach, bez naczenia czy obciążony czy nie. Problem tkwił wtym że płyta głowna(AsRock) miała zintegrowana grafike. Po wyłączeniu jej w biosie i podłączeniu zewnętrznej grafiki robił zwiechy. Po odłączeniu gra jak ta lala.

 

Ale oczywiście TY niemasz zintegrowanej grafiki. Proponuje na początek skombinowac inna grafike i podłaczyć ją. Jak będzie wystepował ten sam problem to płyta głowna jest walnieta. Wtedy tylko nowy bios lub reklamacja jak masz nowy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi sie zawiesza kiedy laduje sie pasek windowsa a kiedy juz się zaladuje to jest wszystko super ogólnie to dzieje sie tak odkąd zainstalowalem sterowniki karty graficznej :):] oczywiscie postaram się sprawdzić i karte graficzną no ale cóz mieszkam na wsi i malo tutaj wmiare nowoczenego sprzętu xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z jakim napięciem pracują Ci ramy?? Bo powinny 2.2V a wiem że niektóre płyty nie zwiększają automatycznie papu i mogą działać na 1.8V. Więc zajrzyj w bios i sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienilem napiecie no i dalej to samo dodam tylko ze zawsze scina sie na chwile i po chwili albo sie odetnie i momentalnie robi sie ciszej znaczy napiecie na jakims wentylatorku wentylatorkach zostaje zmniejszone a jezeli sie nie odetnie to wszystkie pracuja na maksa dopoki nie zresetuje komputera

Edytowane przez vecto94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam taki sam problem jak autor tematu więc zwisy przy ładowaniu paska windowsa występują tylko wtedy gdy zainstaluje sterowniki od nvidi najnowsze do gts250 no i te sterowniki nie działają

 

juz wiem ze trzeba zaktualizowac bios ale jak to zrobic i ktory wybrac

mam gigabyte ep45 ds4

Edytowane przez valve90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vecto94

 

Cały bajer, że to Seagate od serii 10 ma kłopoty z dyskami. Nie działają stabilnie. Brat zgubił w ten sposób partycje 2 razy... Więc moja rada:

1. Sprawdzić jak system chodzi na innym dysku (może być nawet knopix, tylko odłącz hdd)

2. Jak to dysk - wymienić dysk na inną firmę

3. Jak nie dysk jednak - rozbierz kompa, złóż minimum (jedna kość ram, nawet sięgnij do jakichś starszych sprawdzonych części)

 

Miłej zabawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...