Skocz do zawartości
Dandek

Grafika Inzynierska - Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam ze tylko na ppc ale tylko tutaj czuje sie dobrze i pozwalam sobie na takie pytania i tematy. :)

 

Jestescie jak rodzina :) A wiec do rzeczy.

 

Mam problem z grafiki inzynierskiej. Napewno nie wszyscy ppc studiuja inf :)

 

Prosba do osob studiujajacych kierunki inzynierskie lub kto ma jakiekolwiek o tym pojecie.

 

Mam problem z wykonaniem rysunku.

 

Narysowalem przedmiot w 3 rzutach

 

rzut główny, z boku i z góry.

 

Mam narysowac jeszcze 2 rzuty

 

Jeden to widok w kierunku drugi to chyba nazywa sie przekroj.

 

Zalaczam zdjecie wykonanego przezemnie rysunku i mam prosbe aby ktos pomogl mi wykonac te 2

 

pozosale rzuty. ( nie wiem jakos w paincie itd. jak to mniej wiecej wyglada to sobie poradze jakos)

 

Z gory dziekuje bo tylko na was moge liczyc.

 

pozdrawiam

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawie to nazwales.. "rzut glowny" :] na razie widze tu rzut frontowy z gory oraz prawego/lewgo bouku(bryla symetryczna), przekroj akurat nic nowego by tu nie pokazal wiec jest on zbedny..

jedyne co wg mnie mozna dorzucic to rzut izometryczny ale jest to tylko rzut pomocniczy

 

odpal jakiegos cada wymodeluj/wykresl to co masz i soft sam tobie narysuje rzut izo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze z Cada nie mialem jeszcze zajec i poki skumalbym jak cokolwiek narysowac to juz minie termin oddania projektu ;) Chyba o ten rzut izo czyli ten ktory rysuje sie przedluzajac te pynktu przeciecia na rzucie z gory ... no chyba kazdy wie o co mi chodzi.

 

I jeszcze ten widok w kierunku. Kompletnie nie wiem jak sie za to zabrac.... :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co.. jak bedziesz podchodzil do studiow z tego jeszcze nie bylo na zajeciach to szybko sie skoncza ale nic sie nie nauczysz bo studia gowno daja ^^ i co to jest ten widok w kierunku? chodzi tobie o rzut prostokatny??

 

http://szkola.wi.ps.pl/2003/rysunek_techniczny/rzut.html

 

ee masz to na papierze milimetrowym? bo jak nie to moze sie tobie oberwac za taki rys techniczny ^^

Edytowane przez johnny00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na normalnej kartce A3 czystej bialej.

 

Chyba chociaz wydaje mi sie ze dobrze mowie widok w kierunku, prowadzacy zaznaczyl mi strzalke na rzucie frontowym i powiedzial zebym narysowal widok tego przedmiotu w zadanym przez niego kierunku...

 

Jezeli chodzi o to 2 to przeciaga sie jakos linie przeciecia i pozniej odmierza z rzutu frontowego. Pozniej sie polowe kreskuje itd. Nie wiem jak sie to nazywa. Nie Tobie to oceniac jakim ja jestem studentem. Nie mniej jednak dziekuje za dotychczasowa pomoc. Prosze bardzo o pomoc moze kogos z AGH IMIR ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czerwonym (przekrój) zaznaczył Ci prowadzący? Tak jak johnny00 napisał, przydałby się izometryczny i chyba właśnie wspomniany przekrój... A tkz rzut główny to ten, który zawiera najwięcej szczegółów dotyczących rysowanego przedmiotu. Powiedz nam lepiej, czy dostałeś już gotowe 2 rysunki i miałeś resztę narysować, czy to co powstało było jedynie Twoją wizją, bryły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w tamtym roku tą grafikę i z tego co pamiętam to robiłem coś takiego.

Z tego co pamietam to pierwsze to widok w zadanym kierunku, musisz każdy z widocznych punktów "przeciągnąć" w wolne miejsce rysunku połączyć je i Ci wyjdze to co potrezbujesz. Jako ułatwienie możesz wziąc jakiś przedmiot do ręki i obserwowac go pod tym kątem, łatwiej w realu będzie Ci dostrzec to co musisz narysować.

Drugi to rzeczywiscie jest przekrój. Już nie pamiętam czy w tym rysunku trzeba go było "przeciągnać" czy mogłes go obojetnie gdzie narysowac tyle że zaznaczając jego nazwę.

OD razu mówie, ze to co zaczełes tam rysowac na dole na moje oko jest złe.

 

PS: Ciekawe kto cie tak "meczy" na grafice <_<

Edytowane przez torque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem bryle do narysowania przedstawiona w widoku czyli 3d.

To co narysowalem jest sprawdzone przez prowadzacego wiec jest dobrze

 

to co zaczalem rysowac chyba zle tez tak mysle...

 

Meczy mnie dr. L. wraz z dr. Ch. :D ale mam to na wtorek wiec mam nadzieje ze sie z tym uporam, chociaz bardzo potrzebna mi pomoc kto jest w tym obcykany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie inni męczyli ;)

Widok jest prosty, jest to prostokąt o wymiarach pomiędzy najdalej wysuniętymi punktami. które są widoczne. Kolejne linie rysujesz przykładając linijkę po kątem jakim patrzysz na bryłę i tak postępujesz z każdym następnym punktem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tak to powinno wygladac. Tam gdzie pisze odległość pomiędzy maksymalnie oddalonymi punktami, chodzi dokładnie o górny prawy róg bryły w rzucie od frontu, oraz dolny lewy (będzie to albo ta stopa lub ta wyższa krawędź, ale to już ci wyjdzie)

post-122848-1226476251_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciągnij google sketchup.. Obsługiwać go potrafi nawet dziecko. Model wykonasz .. tzn ja wykonałbym w 2 minuty, może mniej. Możesz sobie też robić przekroje dowolną płaszczyzną. Że też za moich czasów nie miałem takich narzędzi :).. No, ale jak się samemu takie coś narysuje to zawsze jakieś +10 do wyobraźni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysujesz ten moj model w ciagu 2 minut tak ?;>

 

Ja juz godzine siedze i nie moge :)

 

P.S. jeszcze tego rysunku nie oddalem a mija juz miesiac od kiedy mialem to oddac ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...