Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

czy mozna podlaczyc dysk ata i sata na jednej plycie czy moga byc z tym problemy ?

 

chce kupic dysk twardy a stary mam na ata - czy lepiej kupic sata (jesli da sie podlaczyc) czy ata

 

chodzi mi tez o przeniesienie go za jakis czas na nowa plyte glowna (na razie nie planuyjje wymieniac ale jak cos sie stanie - np awaria - to wiadomo trzeba kupic juz nowa plyte - albo jakby byly problemy z uruchomieniem gier choiciaz ogolnie nie gram - ale raz na pol roku moze sie zdarzyc ze w cos zagram ...

 

wiec napiszcie czy mozna i co najrozsadniej mi radzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu żadnego masz na kazdej płycie kontroler IDE (szeroka taśma) i kontrolery SATA... byle bys nie podpinał nagrywarki i dysku na jednej tasmie bo nagrywarka wymaga trybu DMA czyli bezpośredniego dostępu do pamięci i podczas nagrywania będziesz miał lagi na kompie... na pewno niech to nie bedzie dysk systemowy ten ATA ;) no i problemu nie ma jezeli masz nagrywarkę SATA co polecam bo sa tanie bardzo a odpadają te okropne taśmy które blokują przepływ powietrza

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byle bys nie podpinał nagrywarki i dysku na jednej tasmie bo nagrywarka wymaga trybu DMA czyli bezpośredniego dostępu do pamięci i podczas nagrywania będziesz miał lagi na kompie...

jesli juz musze podpiac nagrywarke i dysk na jednej tasmie to co powinno byc na master? dysk nie bedzie dyskiem systemowym, bedzie robic tylko za mirror innych partycji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...