Skocz do zawartości
McGan

E6320 + 9800gx2 - Lc, Kilka Pytań;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Oto mój zestaw (części do zwodowania oznaczone są [LC]):

 

- Intel Core2Duo E6320 [LC]

- nVidia GeForce 9800GX2 [LC]

- Geil DDR2 Ultra 800MHz 2x1GB

- Asus Striker II Formula

- Modecom Volcano 850W

- Seagate Barracuda 7200.10, 320GB

- Creative X-Fi Fatal1ty

 

- obudowa Thermaltake Armor

 

Chyba wystarczy;)

 

Do W/C chcę użyć następujących części:

 

- EK Water Blocks Multioption RES 150 rev 2.0

- Thermochill PA120.2 Double Radiator //Po dyskusji zmiana na Xchanger 3x120

- Swiftech Apogee GTZ

- Swiftech pompa MCP355 12V (Laing DDC 1T + )

- Feser Tube - 10/13 Clear UV

- EK Water Blocks EK-FC 9800 GX2 Acetal

- Feser One 1L UV Blue

- Feser szybkozłączka prosta SM10/13 G1/4

- Złączka redukcyjna G3/8 na G1/4

- EK Water Blocks EK-DDC X-Top Laing Acetal G1/4

 

Wszystko w cooling.pl. Czy ten zestaw poradzi sobie ze schłodzeniem grafy i procka (chciałbym to jeszcze nieco podkręcić ;) ), o których wspomniałem wyżej?

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez McGan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw bardzo dobry ;)

Jedynie zmieniłbym chłodnicę na PA120.3.

Masz już tego GeForce 9800GX2 i chcesz zwodować czy dopiero będziesz kupował?

Mam już 9800GX2 (dość długo swoją drogą;) ), dlatego kupuję osobno bloczek - tak zakupiłbym wersję z zintegrowanym blokiem. Właśnie z chłodnicą 120.3 może być problem, bo chciałbym to wszystko wrzucić do środka obudowy, a nie za bardzo mi się potworek zmieści - musiałbym rezygnować z napędu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to PA120.2 też da radę ;)

Reszta też w porządku.

Kiedy robisz te zakupy? ;>

Mam nadzieję;) Do tego jakieś 2 wentyle na chłodnicę, będą się dość szybko kręcić. Zakupy robię na początku grudnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica da spoko radę ale najlepiej walnij na nią 4 wentyle.

Ja mam Tchermochila 120.3 z 4 wentylami, ten sam blok na g9800 GX2 Evga oraz swiftech Apogee GTX na QX9650. Quad wykręcony na 3.5 Ghz, a karta o 150 Mhz na wszystkim i śmiga wspaniale (tempy na GPU 36-38 C w idle pod stresem 47-51 max.)! Zauważyłem, że wiatraki robią swoje więc daj po 2 na każdą stronę jak napisałem.

Już wkrótce zamieszczę swoje foty w galerii bo w tym tygodniu robię rev. 2 w kompie. Mam zamiar pociągnąć samą grafę na Tchermochilu 120.2, a resztę na tym potrójnym Tchermochillu (proc i mobo). Będziesz miał może wtedy porównanie co i jak działa na tej podwójnej chłodnicy bez proca do chłodzenia.

 

Życzę powodzenia w wodowaniu łajby! :rolleyes:

 

--------------------------------

QX9650 (overclocked to 3,5 GHz, 3x350, 1.26 V), 8 GB Mushkin XP 8500 DDR2 (2x dual channel, CL5 5-5-5-15, 2.1 V), EVGA 780i, EVGA 9800GX2 (overclocked -> core 740 / shader 1850/ memory 1100), Asus Xonar D2, 500GB WD Abbys, Samsung DVD-RW, ModeCom Volcano 850 W, Nec 90GX2 MultiSync Pro, LC (Swiftech Apogee GTX, EK WB 9800GX2, Laing DDC 12V 1plus RT, Aquabay M3 Thermaltake, Thermochill PA120.3, 4x Fender 120, Feser One).

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx, Melampus :)

 

YoGi - dzięki wielkie za info!:) Chyba przerzucę się w takim razie na tego Xchangera 3x120, zmieści mi się spokojnie wtedy:) Jeśli jeszcze coś możecie zaproponować - piszcie.

 

Aha, węże 10/13 to są chyba już jakieś grubsze sztuki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx, Melampus :)

 

YoGi - dzięki wielkie za info!:) Chyba przerzucę się w takim razie na tego Xchangera 3x120, zmieści mi się spokojnie wtedy:) Jeśli jeszcze coś możecie zaproponować - piszcie.

 

Aha, węże 10/13 to są chyba już jakieś grubsze sztuki?

to sa bardzo fajne sztuki, chociaz lepsza opcja jest Feser DD 10/16 :) ladniej sie wygina i nie zalamuje. chyba ze nie chcesz tak grubego, to wtedy Tygon 10/13 lub 11/15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro chlodnice 3x120 to polecam zaopatrzyc sie w 2 litry plynu a nie 1 bo mozesz sie zdziwic :)

Tak, tak, biorę 2 litry:) Mam nadzieję, że wystarczy:D Z prac nakręcony będzie filmik + oczywiście fotki.

 

Gdybyście mieli jeszcze jakieś pomysły, czekam na propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na PA120.3 nie wszedl mi nawet litr, a rez byl zalany do pelna.

Ja miałem podobnie co ty YoGi. W butelce zostało mi jeszcze ze 20-30 ml płynu. Oczywiście mam rez M3 Aquabay. Być może przy O-Tankach i innych tego podobnych wynalazkach można wlać więcej? Ale czy warto bawić się w tak duże rezy?

 

--------------------------------

QX9650 (overclocked to 3,5 GHz, 3x350, 1.26 V), 8 GB Mushkin XP 8500 DDR2 (2x dual channel, CL5 5-5-5-15, 2.1 V), EVGA 780i, EVGA 9800GX2 (overclocked -> core 740 / shader 1850/ memory 1100), Asus Xonar D2, 500GB WD Abbys, Samsung DVD-RW, ModeCom Volcano 850 W, Nec 90GX2 MultiSync Pro, LC (Swiftech Apogee GTX, EK WB 9800GX2, Laing DDC 12V 1plus RT, Aquabay M3 Thermaltake, Thermochill PA120.3, 4x Fender 120, Feser One).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chyba nie ma większego znaczenia, jaki rez wezmę, co nie? :unsure: Niektórzy jadą przecież bez rezo i też jest ok.

ma znaczenie w kwestii odpowietrzania :rolleyes:

najlepiej się sprawował u mnie mały niepozorny swiftech micro-res

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, zastanawiam się, czy 4 złączki prostokątne nie wpłyną źle na przepływ w układzie? Zmuszony jestem do takiego zestawienia, żeby móc podłączyć chłodnicę (wyszło kilka "ale" podczas projektowania na kartce;) ).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, zastanawiam się, czy 4 złączki prostokątne nie wpłyną źle na przepływ w układzie? Zmuszony jestem do takiego zestawienia, żeby móc podłączyć chłodnicę (wyszło kilka "ale" podczas projektowania na kartce;) ).

 

Pozdrawiam

flow bedzie mniejszy, jesli w ukladzie sa prostokatne zlaczki. sa wygodne, ale jesli nie musisz, to ich nie zakladaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flow bedzie mniejszy, jesli w ukladzie sa prostokatne zlaczki. sa wygodne, ale jesli nie musisz, to ich nie zakladaj.

Tak myślałem... No cóż, trzeba przeżyć:/ Chyba, że coś jeszcze wykombinuję, bo mam jeszcze jeden plan:P Jak już złożę ten zestaw, to wytłumaczę z czym miałem problem;)

 

Dziś dla mnie Maniakalny (respect :D) wykonał dwie fajne płytki:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Nie będę zakładał nowego tematu, by pisać o postępach prac, więc jak coś się będzie ciekawego działo, to będę pisał tutaj.

 

Pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ta sama bude co Ty masz i spokojnie mozna tam zrobic uklad bez katowek :) Nie chce sie powtrzac ale bierz xchangera 3x120, weze 10/13 ze zlaczkami skrecanymi, tube 250ml i reszte co opisales - ukladzik bedzie miodzio.

 

A co do ilosci plynu to 2 litry to styknie spokojnie i zostanie jeszcze z polowa flachy :) Przy moim obecnym ukladzie zuzywam okolo 1.5 litra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ta sama bude co Ty masz i spokojnie mozna tam zrobic uklad bez katowek :) Nie chce sie powtrzac ale bierz xchangera 3x120, weze 10/13 ze zlaczkami skrecanymi, tube 250ml i reszte co opisales - ukladzik bedzie miodzio.

 

A co do ilosci plynu to 2 litry to styknie spokojnie i zostanie jeszcze z polowa flachy :) Przy moim obecnym ukladzie zuzywam okolo 1.5 litra :)

Jak to tam zmieściłeś?:o Na zewnątrz? Odp na moją wiadomość, którą Ci na PW zostawiłem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś dorzucę co Ci obiecałem na temat temperatur. Właśnie zwodowałem rewizje 2 WC w moim kompie tak jak pisałem wcześniej (zdjęcia i opis już wkrótce w galerii). Teraz mam 9800 GX2 na Thermochillu 120.2, ale tylko ją. Reszta hula na Thermochillku 120.3 (tj. mobo i CPU).

Tempy na karcie spadły o 9 stopni w porównaniu z 1 rewizją. Jak widać Quad robi swoje zwłaszcza jak jest wykręcony. Teraz mam 32-34 w idle. Więc nie musisz się martwić o to czy ci ten zestaw wyrobi, przynajmniej na tchermochillach 120.2 i 120.3. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś dorzucę co Ci obiecałem na temat temperatur. Właśnie zwodowałem rewizje 2 WC w moim kompie tak jak pisałem wcześniej (zdjęcia i opis już wkrótce w galerii). Teraz mam 9800 GX2 na Thermochillu 120.2, ale tylko ją. Reszta hula na Thermochillku 120.3 (tj. mobo i CPU).

Tempy na karcie spadły o 9 stopni w porównaniu z 1 rewizją. Jak widać Quad robi swoje zwłaszcza jak jest wykręcony. Teraz mam 32-34 w idle. Więc nie musisz się martwić o to czy ci ten zestaw wyrobi, przynajmniej na tchermochillach 120.2 i 120.3. :wink:

Dzięki za info:)

 

 

 

Zestawik zamówiony, będzie 4-5 grudnia;)

Edytowane przez McGan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...