Skocz do zawartości
Jurson

Drukarka Ledowa Czy Laserowa?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli drukarka w technologii LED to zdecydowanie OKI, jako firma pracująca nad tą technologią od prawie 40 lat. Ogólnie dopracowana drukarka jednoprzebiegowa ma same zalety i w zasadzie żadnych wad w stosunku do tradycyjnych drukarek czteroprzebiegowych.

 

- drukowanie jest szybsze, wynika to z technicznych aspektów budowy

- diody LED są mniej awaryjne; bez wielu elementów ruchomych, z których składa się mechanizm drukarki laserowej, diody LED są rozwiązaniem znacznie pewniejszym i zapewniającym dłuższą, bezproblemową eksploatacje (np. OKI daję na diody LED dożywotnią gwarancje)

- często drukarki wyposażone w LED można czyścić samodzielnie, w przeciwieństwie do drukarek laserowych, które w przypadku zabrudzenia niektórych elementów trzeba oddawać do serwisu.

 

Wszystko to pozwala zminimalizować koszty i co się z tym wiąże koszt wydrukowania pojedynczej strony jest niższy w drukarkach w których zastosowano technologię LED, w porównaniu z klasycznymi drukarkami laserowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drukarki jednoprzebiegowe - obraz powstaje w czasie jednego przejścia papieru przez maszynę.

 

Drukarki czteroprzebiegowe - obraz powstaje na nośniku w procesie czterokrotnego nakładania nań poszczególnych składowych.*

 

*wikipedia

 

Im bardziej skomplikowana "trasa" kartki tym większa szansa na jej pozaginanie :>

 

LED (jednoprzebiegowe) mają inną - prostszą, mniej awaryjną konstrukcję.

Edytowane przez Deliriously

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę teraz opisać swoje doświadczenia z technologią LED:)

 

dorwałem drukarkę OKI C5850dn. Drukuje sporo szybciej niż "zwykły laser". bez problemu można wyczyścić sprzęt - czyli diody. Z ciekawości kupiłem kartkę 1200 x 200 mm i wydrukowałem kalendarz. I to wszystko dzięki drugiemu podajnikowi, który został przystosowany do tego typu druku. Szukam jeszcze kartki o gramaturze ok 320g bo jestem ciekaw czy przejdzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...